پس از ثبت 73 درصد سود از سال تا به امروز (YTD)، سرمایه گذاران هنوز در تعجب هستند که آیا بازار نزولی بیت کوین به پایان رسیده است یا خیر. بررسی روندهای تاریخی و وضعیت فعلی سیستم بانکداری قدیمی ممکن است وضعیت بازار ارزهای دیجیتال را روشن کند.

عوامل متعددی ممکن است به تجدید حیات بیت کوین و تأثیر فضای اقتصاد جهانی بر صنعت ارزهای دیجیتال کمک کنند.

پایان بازار خرس بیت کوین؟

بیت کوین چهار ماه متوالی رشد را تجربه کرده است که یک رویداد بی سابقه در تاریخ خود است. از نظر تاریخی، این روند هرگز به پایین‌ترین سطح‌های جدید منجر نشده است، و این نشان می‌دهد که بازار نزولی بیت‌کوین ممکن است واقعاً به پایان رسیده باشد.

نمودار بازار خرس بیت کوین. منبع: TradingView

با این حال، تنها زمان نشان می دهد که آیا این الگو درست است و بازار نزولی بیت کوین به پایان می رسد، زیرا سیستم بانکی قدیمی با چالش های مهمی مواجه است.

سیستم بانکداری قدیمی مشکل دار

دومین و سومین ورشکستگی بانکی در تاریخ ایالات متحده در اوایل سال جاری اتفاق افتاد. با سقوط بیش از 50 درصدی سهام First Republic Bank در یک روز، به نظر می رسد این بانک نیز شکست خواهد خورد.

چنین رویداد بی‌سابقه‌ای بدان معناست که سه مورد از پنج ورشکستگی بزرگ بانکی در تاریخ ایالات متحده در یک دوره چهار ماهه اتفاق افتاده است.

سهام بانک اول جمهوری
سهام بانک اول جمهوری. منبع: TradingView

این تحول نگران‌کننده همزمان است با افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو با سرعتی بی‌سابقه. برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو ممکن است تا پایان سال نرخ بهره را متوقف کند یا حتی شروع به کاهش کند.

سرمایه گذاران و سیاستمداران مشهور از بیت کوین حمایت می کنند

استنلی دراکن میلر، یکی از موفق ترین سرمایه گذاران جهان، داشته است دلار آمریکا را کوتاه کرد با پیش بینی کاهش احتمالی نرخ بهره

“یکی از زمینه هایی که من راحت هستم این است که دلار آمریکا کم است. روندهای ارزی معمولاً برای دو یا سه سال ادامه دارند. دراکن میلر گفت: ما یک دوره طولانی (دوره) بالاتر داشته ایم

اگر پیش‌بینی دراکن میلر محقق شود و ارزش دلار کاهش یابد، بازار نزولی بیت‌کوین ممکن است به پایان برسد و قیمت‌ها به اوج جدیدی برسد.

به همین ترتیب، تد کروز، سیاستمدار تگزاسی به طور علنی حمایت خود را از بیت کوین ابراز کرده است. او اظهار داشت که عاشق بیت کوین است زیرا دولت چین و دیگر قدرت های متمرکز نمی توانند آن را کنترل کنند.

کروز در ادامه بر اهمیت بیت کوین به عنوان نماد آزادی و دموکراسی تاکید کرد و گفت:

اگر آزادی را دوست دارید، اگر دموکراسی را دوست دارید، اگر سرمایه داری و بازار آزاد را دوست دارید، احتمالاً بیت کوین را دوست خواهید داشت.

مواضع متضاد در مورد بیت کوین و صنعت کریپتو

در حالی که به نظر می رسد ایالات متحده به طور کلی از بیت کوین حمایت می کند، سیستم بانکی آن در آشفتگی است و این کشور مقررات سختگیرانه ای را در مورد ارزهای دیجیتال اعمال کرده است. در مقابل، هنگ کنگ در حال باز کردن سیستم بانکی خود برای جذب شرکت های رمزنگاری برای ایجاد حساب در آنجا است.

این اختلاف بین بازارهای ایالات متحده و آسیا به طور بالقوه می تواند منجر به یک نتیجه فاجعه بار برای چشم انداز مالی آمریکا و پایان بازار نزولی بیت کوین شود.

آینده بازار خرس بیت کوین و ارز دیجیتال

همانطور که رگه های رشد چهار ماهه این ارز دیجیتال نشان می دهد، ممکن است پایان بازار نزولی بیت کوین نزدیک باشد.

با این حال، آینده بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به دلیل چالش‌های پیش روی سیستم بانکی قدیمی و رویکردهای نظارتی متفاوتی که توسط کشورهای مختلف اتخاذ شده است، نامشخص است.

از آنجایی که دنیای مالی به تکامل خود ادامه می دهد، برای دولت ها، بانک ها و سرمایه گذاران بسیار مهم است که این تحولات را از نزدیک زیر نظر داشته باشند و بر این اساس برای اطمینان از آینده ای باثبات و مرفه برای صنعت ارزهای دیجیتال، سازگار شوند.

The post آیا بازار خرس بیت کوین به پایان رسیده است یا ضررهای بیشتری در پیش است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *