اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) بخشنامه ای صادر کرده است که از بانک ها خواسته است تا از شرکت های رمزنگاری حمایت کنند.

این سند در تاریخ 27 آوریل، مسئولیت بانک ها را در ارائه دسترسی به خدمات بانکی برای مشاغل قانونی یادآوری می کند. در راستای این هدف، بر اهمیت رویکرد مبتنی بر ریسک برای تلاش‌های مبارزه با پولشویی تأکید می‌کند. با این حال، اصرار دارد که اینها با مشتریان بانکی منصفانه رفتار کنند.

بانک‌های چینی نسبت به رمزارزها استقبال می‌کنند

آخرین مداخله HKMA به دنبال اخباری مبنی بر اینکه بانک های دولتی چین به دنبال ارائه خدمات بانکی به شرکت های رمزنگاری هنگ کنگ هستند، منتشر شد.

علاوه بر این، بانک ارتباطات، بانک چین و بانک توسعه پودونگ شانگهای همگی با مشتریان بالقوه در فضای رمزنگاری شهر ارتباط برقرار کرده اند.

اخیراً، بزرگترین بانک دیجیتال هنگ کنگ – ZA Bank – اعلام کرد که امکان انتقال و تبدیل بین ارزهای دیجیتال و فیات را فراهم می کند. در همین حال، همانطور که BeInCrypto گزارش داد، ZA Bank قبلاً با صرافی‌های دارایی دیجیتال HashKey و OSL قراردادهایی منعقد کرده است.

مجوز رمزنگاری هنگ کنگ

در کنار سنگاپور، هنگ کنگ به عنوان یکی از قطب های ارز دیجیتال برجسته آسیا ظاهر شده است. و رگولاتورهای شهر برای نظارت بر فضای رو به رشد کریپتو و وب 3 آن حرکت کرده اند.

برای بخش رمزنگاری هنگ‌کنگ، آخرین دستورالعمل‌ها اشاره می‌کنند که موسسات مالی «باید تلاش کنند از ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP)» که دارای مجوز کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) هستند، حمایت کنند. علاوه بر این، این سند با پیش بینی راه اندازی مجوز VASP شهر در ماه می صادر شد.

بر اساس چارچوب جدید، صرافی‌های ارز دیجیتال و سایر شرکت‌های رمزنگاری ملزم به ثبت نام در SFC هستند. و برخلاف برخی از رژیم‌های صدور مجوز در جاهای دیگر، قوانین جدید بر صرافی‌های غیرمتمرکز و همتایان متمرکز آن‌ها تأثیر خواهد گذاشت.

در آخرین توصیه خود، HKMA تاکید می کند پیش از اجرایی شدن قوانین جدید، بانک‌ها باید به «تصویب اصولی» توجه لازم را داشته باشند. این بدان معناست که بانک ها نیازی به منتظر ماندن کسب و کارها برای دریافت مجوز VASP خود ندارند.

در عوض، تنظیم‌کننده پیشنهاد می‌کند که با شرکت‌های تایید شده به گونه‌ای رفتار کنند که گویی رژیم از قبل برقرار است.

سرمایه گذاران کریپتو فرصتی را در هنگ کنگ می بینند

هنگ کنگ با یک چارچوب نظارتی اختصاصی و حمایت بانک‌ها، به عنوان یک منبع سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال در حال ظهور است.

به عنوان مثال، در ماه مارس، ProDigital Futures، یک شرکت سرمایه گذاری مستقر در هنگ کنگ، قصد خود را برای راه اندازی یک صندوق رمزنگاری 100 میلیون دلاری اعلام کرد.

علاوه بر این، این هفته، هنگ کنگ میزبان اجلاس WOW (World of Web3) بود. این رویداد شامل مسابقه ای بود که در آن بیش از 150 استارت آپ در مقابل سرمایه گذاران مختلف، سرمایه گذاران خطرپذیر و شتاب دهنده ها شرکت کردند. اینها شامل Cyberport، Newman Capital و Blockchain Founders Club بودند.

نوشته تنظیم‌کننده هنگ‌کنگ از بانک‌ها برای حمایت از شرکت‌های رمزنگاری درخواست کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *