هنگ کنگ و سنگاپور دو قطب اصلی ارزهای دیجیتال در آسیا هستند. و در سال های اخیر، بسیاری از شرکت های ارز دیجیتال بین المللی در هر دو شهر خانه پیدا کرده اند.

به عنوان مثال، شرکت دارایی دیجیتال چند میلیارد دلاری Amber Group در سنگاپور مستقر است اما هرگز ریشه های خود را در هنگ کنگ فراموش نکرد.

در واقع، در یک مصاحبه با بلومبرگ، شریک مدیر گروه آمبر، آنابل هوانگ، گفت که این شرکت یکی از بزرگترین دفاتر خود را در هنگ کنگ دارد. همچنین در حال آماده شدن برای درخواست مجوز جدید پلت فرم معاملات دارایی مجازی شهر (VATP) است.

هوانگ با بحث در مورد صحنه‌های مربوطه در دو مرکز برجسته ارزهای دیجیتال آسیا، گفت که “برای ما این دو بازار به یک اندازه مهم هستند.” وی افزود: “هنگ کنگ در حال حاضر به نوعی پیشرو است، اما سنگاپور دقیقاً در را نمی بندد.”

دو مرکز رمزنگاری در مورد مقررات تجارت خرده‌فروشی با هم تفاوت دارند

مطمئناً سنگاپور و هنگ کنگ در رویکردهای نظارتی خود در مورد دارایی های رمزنگاری متفاوت هستند.

سنگاپور در ابتدا شرکت های رمزنگاری را با رژیم مجوزدهی آرام خود جذب کرد. اما در چند وقت اخیر، مرجع پولی سنگاپور (MAS) موضع بسیار سخت تری در پلتفرم های معاملاتی اتخاذ کرده است.

به طور خاص، MAS صرافی های کریپتو را از بازاریابی یا تبلیغ خدمات خود برای عموم مردم ممنوع کرده است. همچنین هشدارهای مکرری صادر کرده و به سرمایه گذاران خرد در مورد نوسانات دارایی های کریپتو هشدار داده است.

امسال، MAS اقدامات بیشتری را پیشنهاد کرده است که ممکن است دسترسی سرمایه‌گذاران خرده‌فروش را به برخی از پیشنهادات رمزنگاری محدود کند. این موارد مانع از استقراض سرمایه گذاران برای تامین مالی خرید ارزهای دیجیتال می شود. آنها همچنین شرکت ها را از وام دادن یا قرار دادن سکه های خود برای تولید بازدهی منع می کنند.

با این حال، علی رغم موضع تا حدودی پدرانه تنظیم کننده مالی، علاقه به ارزهای دیجیتال در سنگاپور همچنان قوی است.

در همین حال، با مجوز VATP، هنگ کنگ یک مسیر نظارتی برای صرافی های رمزنگاری برای راه اندازی فروشگاه ایجاد کرده است. رژیم جدید به جای اعمال ممنوعیت کلی برای هر فعالیت خاص، صرافی ها را ملزم به ثبت نام در کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) می کند.

تحت چارچوب قبلی، پلتفرم‌های دارای مجوز SFC فقط می‌توانستند به سرمایه‌گذاران حرفه‌ای خدمت کنند. با این حال، بدون ایجاد فضایی برای تجارت رمزنگاری خرده‌فروشی در نهادهای تحت نظارت، مردم اغلب به پلتفرم‌های غیرقانونی روی می‌آورند.

قوانین جدید VATP به جای یک رویکرد بازدارنده، پلتفرم‌های تجارت خرده‌فروشی را ملزم به اجرای اقدامات حفاظتی پیشرفته‌تر می‌کند. اینها شامل مراحل ورود است که نمایه های ریسک کاربران و معیارهای دقیق بررسی دقیق را ارزیابی می کند.

ژاپن راه خودش را می رود

مطمئناً سنگاپور و هنگ کنگ ممکن است بیشترین توجه بین المللی را به خود جلب کنند. اما به دور از مراکز اصلی، سایر بازارهای آسیایی در حال پرورش صحنه های رمزنگاری خود هستند.

سال گذشته، Amber Group از طریق خرید صرافی ارزهای دیجیتال DeCurret، جایگاهی در ژاپن به دست آورد.

با این حال، هوانگ با اشاره به فروش مورد نظر این واحد گفت که بازار کریپتوهای خرده فروشی در حال حاضر اولویت استراتژیک شرکت نیست. در عوض، آمبر بر روی خدمت به مشتریان سازمانی متمرکز است و احتمالاً DeCurret را به یک خریدار بالقوه تخلیه می کند.

همانطور که گفته شد، این شرکت قصد ندارد بازار ژاپن را رها کند. هوانگ اصرار داشت: “ژاپن هنوز در حال شکوفایی است، به ویژه از نظر برنامه های کاربردی Web3 مختلف که از آن بیرون می آیند.”

مطمئناً، ژاپن ثابت نکرده است که بازار سودآوری ویژه ای برای مبادلات ارزهای دیجیتال است و بسیاری از آنها در تلاش برای شکستن بازار هستند. در مقایسه با جاهای دیگر، پلتفرم‌های معاملاتی به شدت تحت کنترل هستند. و آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) قوانین سختگیرانه امنیتی و حفاظت از مصرف کننده را اعمال کرده است.

و در حالی که این یک محیط نظارتی خاص در کشور ایجاد کرده است، طرفداران رویکرد ژاپن به مورد FTX Japan به عنوان مدرکی برای کارآمدی این رویکرد اشاره می‌کنند.

مشتریان FTX در جاهای دیگر هنوز با این واقعیت کنار می آیند که ممکن است هرگز نتوانند دارایی های خود را بازیابی کنند. اما پایگاه کاربران ژاپنی این پلتفرم توانسته است تمام وجوه فیات و رمزارز خود را برداشت کند.

The post جنگ هنگ کنگ و سنگاپور برای تبدیل شدن به پایتخت رمزنگاری آسیا اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *