بزرگترین بانک آنلاین در هنگ کنگ در حال جهش بزرگی به بخش کریپتو است. این شرکت قصد دارد به پل ارتباطی بین دارایی های دیجیتال و ارزهای فیات تبدیل شود.

در 12 آوریل، گزارش شد که ZA Bank در حال ورود به بازار ارزهای دیجیتال است. بزرگترین بانک مجازی در هنگ کنگ، انتقال و تبدیل از ارزهای رمزنگاری شده و فیات را ارائه خواهد کرد.

بانک دیجیتالی که در سال 2020 راه اندازی شد همچنین خدمات حسابداری را برای بخش رمزنگاری هنگ کنگ که به سرعت در حال گسترش است، ارائه خواهد کرد.

به گفته مدیرعامل رونالد یو، ZA Bank تبدیل ارز توکن به فیات را از طریق صرافی های دارای مجوز ارائه می دهد. وی افزود که این بانک به عنوان یک بانک تسویه حساب برای مشتریان عمل خواهد کرد تا پس از سپرده گذاری توکن های رمزنگاری شده در صرافی ها، امکان برداشت در ارزهای هنگ کنگ، چین و ایالات متحده را فراهم کند.

خدمات بانکی برای مشتریان رمزارز

علاوه بر این، تنها دو صرافی دارایی دیجیتال دارای مجوز در حال حاضر در هنگ کنگ، HashKey و OSL، با ZA Bank همکاری خواهند کرد. Iu نظر داد:

برای ده‌ها شرکت علاقه‌مند، بزرگ یا کوچک، از خارج و محلی، مهمترین دغدغه آنها این است که مسیری برای کارکردن داشته باشند.»

ZA Bank حساب‌های آنلاین را برای استارت‌آپ‌های محلی کریپتو و Web3 ارائه می‌کند. علاوه بر این، آزمایش‌هایی را در یک جعبه ماسه‌ای نظارتی انجام داد که حدود 100 شرکت را در آن حضور داشت.

به گفته رئیس مشترک بانکداری خرده فروشی، دوون سین، این بانک به داده های ثبت شرکت شهر متصل شده است و امکان ورود اطلاعات و بررسی متقاطع را به حداقل می دهد.

با این حال، این بانک تنها قصد دارد با صرافی های دارای مجوز همکاری کند. همچنین رویه‌های AML را برای برآوردن الزامات نظارتی انجام خواهد داد.

ZA Bank به دلیل محدودیت‌های رژیم در تجارت کریپتو، خدمات رمزنگاری را به مشتریان خرده‌فروشی سرزمین اصلی چین ارائه نخواهد کرد.

یکی از بزرگترین مشکلات شرکت های رمزنگاری در غرب دسترسی به خدمات بانکی است. بانک‌ها به سادگی رمزنگاری را دوست ندارند و نمی‌خواهند مشتریانشان به دارایی‌های دیجیتال دسترسی داشته باشند.

چشم انداز آسیا از این نظر کمی آینده نگرتر است.

در اوایل این هفته، BeInCrypto از راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری با هدف قرار دادن استارت‌آپ‌های کریپتو آسیایی خبر داد.

هنگ کنگ فوروارد، آمریکا به عقب

هنگ کنگ قصد دارد با ارائه یک چارچوب نظارتی در ماه ژوئن به یک مرکز منطقه ای ارزهای دیجیتال تبدیل شود. با این حال، این چارچوب بسیار محدود است، با توکن‌های فهرست‌شده نیاز به بررسی پیشینه صادرکنندگان و توسعه‌دهندگان دارند.

صرافی‌های کریپتو دارای مجوز نیز از فعالیت‌های بازارسازی منع می‌شوند و برای پوشش هرگونه خطر احتمالی به بیمه نیاز دارند.

علاوه بر این، این هفته کمیسیون امنیت و آینده هنگ کنگ گفت که پروژه های DeFi نیز باید به طور کامل تنظیم شوند.

در همین حال، در سراسر حوضچه در ایالات متحده، هنوز هیچ نشانه ای از قوانین رسمی رمزنگاری وجود ندارد، فقط تحقیر صنعت نوپا افزایش یافته است.

پست بزرگترین بانک مجازی هنگ کنگ که تبدیل ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *