پلتفرم معاملاتی کریپتو هات بیت اعلام کرده است که پس از پنج سال فعال بودن، تمامی فعالیت های خود را در 22 می متوقف می کند.

هات بیت از کاربران خود خواسته است تا دارایی های خود را تا 21 ژوئن پس بگیرند.

چرا هات بیت فروشگاه را می بندد؟

به صورت رسمی بیانیههات بیت اعلام کرد که به دلیل بدتر شدن شرایط عملیاتی در حال خاموش شدن است. همراه با کاهش جریان نقدی، تغییر در احساسات ارزهای دیجیتال و تشدید مقررات را نیز مقصر دانست.

تیم Hotbit معتقد است که صرافی های متمرکز (CEX) به طور فزاینده ای دست و پا گیر می شوند، با کسب و کارهای بسیار پیچیده و به هم پیوسته که رعایت آنها چه برای انطباق و چه غیرمتمرکز دشوار است، و بعید است که روندهای بلندمدت را برآورده کنند.

هات بیت همچنین مشکلات متعددی را که با آن روبرو بود، توضیح داد. این حملات سایبری و خسارات ناشی از نقص پروژه را تشریح کرد. در آگوست سال گذشته، یکی از کارمندان این پلتفرم با تحقیقات جنایی روبرو شد و صرافی را مجبور کرد تا هفته ها فعالیت خود را متوقف کند.

پس از بازگشت از سقوط FTX، نقدینگی بازار در ارزهای دیجیتال در چهار هفته گذشته آسیب دیده است. در جدیدترین گزارش خود، CoinShares مشاهده شده که محصولات سرمایه گذاری کریپتو طی ماه گذشته شاهد خروج 200 میلیون دلاری بوده است.

قوانین کریپتو جهت را تغییر می دهند

بر اساس وب سایت Hotbit در هنگ کنگ و استونی مجوز دارد. با این حال، هات بیت تصمیم گرفت شرکت را در یک زمان حساس تعطیل کند. یک سیستم مجوز جدید برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی از اول ژوئن در هنگ کنگ اجرایی می شود. تصمیمی که قصد دارد به سرمایه گذاران عادی اجازه دهد تا دارایی های رمزنگاری اصلی را معامله کنند.

در این میان، تعداد قابل توجهی از دیگر پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال استونی را ترک کرده‌اند. به دنبال تصویب قانون جدید جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم، نزدیک به 200 صرافی ارزهای دیجیتال در استونی اخیراً درخواست خود را پس گرفتند. آخرین مهلت تمدید پروانه کسب و کارها 3 ژوئن بود.

اکثر اقتصادهای بزرگ جهان به تدریج قوانین ارزهای دیجیتال را اجرا می کنند. قانون بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) توسط همه اعضای اتحادیه اروپا تایید شده است، حتی اگر آژانس های ایالات متحده در این منطقه کمبود داشته باشند. در این میان، بریتانیا نیز در تلاش است تا حضور مثبتی در جبهه نظارتی ایجاد کند.

هند چارچوب واحدی را برای کشورهای گروه 20 برای مقابله با ارزهای دیجیتال پیشنهاد کرده است، در حالی که هنگ کنگ، امارات متحده عربی و سنگاپور پتانسیل جهانی ارزهای دیجیتال با دانش بیشتری را ارائه کرده اند. اگر تصمیمی در جهت قانونگذاری گرفته شود، با توجه به اینکه اجلاس امسال G20 به ریاست یک کشور آسیایی برگزار می شود، ممکن است بسیار مهم باشد.

پست کرکره های هات بیت کریپتو صرافی با استناد به رکود بازار و مقررات «دست و پاگیر» اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *