یکی از نقاط قوت کریپتو نیز یکی از نقاط ضعف آن است. تراکنش‌های بدون مجوز حریم خصوصی و حاکمیت و همچنین جرم و جنایت را ممکن می‌سازد. هک کریپتو کره شمالی اخیراً خبرساز شده است، اما این تنها نمونه نیست.

در سال 2017، هکرها با تخمینی 450 میلیون دلار بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده از صرافی های ژاپنی دست به کار شدند. مقامات اسرائیلی همچنین نسبت به افزایش جرایم سایبری مرتبط با سرقت ارزهای دیجیتال هشدار داده اند.

همانطور که اقتصاد جهانی به سمت تامین مالی دیجیتال پیش می رود، جرایم مرتبط با رمزنگاری بیشتر به یک تهدید تبدیل می شود. به این ترتیب، بسیار مهم است که دولت ها و کاربران ارزهای دیجیتال اقداماتی را برای جلوگیری از تکرار فعالیت های کره شمالی انجام دهند.

هک کره شمالی

علیرغم بحران اقتصادی کره شمالی، دولت بخش عمده ای از بودجه را صرف برنامه هسته ای خود می کند. با افزایش تحریم ها، کره شمالی برای تامین مالی این سرمایه گذاری ها به ارزهای دیجیتال روی آورده است.

سازمان ملل مدعی است که هکرهای کره شمالی چنین کرده اند میلیاردها دلار به سرقت رفته است از بانک ها و شرکت های ارز دیجیتال. آنها از طریق یک سری تراکنش های مالی وجوه را شستشو می دهند. کریپتو را می توان با سایر ارزهای دیجیتال یا فیات معامله کرد. سپس، این بودجه به برنامه تسلیحاتی کره شمالی یا به جیب کیم جونگ اون راه پیدا می کند.

به گزارش بی بی سی، هکرهای کره شمالی سرقت کردند 1.7 میلیارد دلار تنها در سال 2022. این تقریباً نیمی از کل وجوه دزدیده شده در سراسر جهان است.

پیامدهای این فعالیت ها می تواند ویرانگر باشد. هکرها سازمان های دولتی خارجی، شرکت های خصوصی و موسسات آموزشی را در سراسر جهان هدف قرار می دهند. آنها نه تنها امنیت ملی و یکپارچگی بازارهای مالی جهانی را تهدید می کنند، بلکه به اعتبار و اعتبار کریپتو نیز آسیب می رسانند.

تیم آمریکا و کره جنوبی

هکرهای کریپتو کره شمالی از ابزارهای ایجاد شده در دنیای مالی غیرمتمرکز برای پولشویی استفاده می کنند. برنامه های زیادی برای کمک به کاربران برای مبادله وجوه خود با ترکیبی از سایر دارایی های رمزنگاری وجود دارد.

تحلیلگران اطلاعات سایبری در گوگل “تهدیدات پایدار پیشرفته” یا APT ها را شناسایی کرده اند. بازوی اطلاعات سایبری Google Cloud، ماندانتAPT ها را شناسایی می کند و سعی می کند آنها را ردیابی کند. ماه گذشته، گزارشی منتشر کرد که در آن جزئیات نحوه شستشوی وجوه دزدیده شده توسط هکرها را توضیح داد. مایکل بارنهارت، تحلیلگر اصلی Mandiant، گفت: «APT43 رمزارز دزدیده شده را به سرویس‌های استخراج ابری مختلف سپرده می‌کند تا ارز دیجیتال دیگری استخراج شود. اخبار ABC. کره شمالی در ازای هزینه‌ای ناچیز با ارز تمیز و ردیابی نشده کنار می‌رود تا هر کاری که می‌خواهد انجام دهد.»

در حال حاضر تنها راه پیشگیری از این جرایم، رهگیری وجوه در فرآیند پولشویی است. هنگامی که شخصی رمزارز را می‌دزدد، محققان خصوصی می‌توانند آن را با کاوشگرهای بلاک دنبال کنند که هر تراکنش را در یک بلاک چین ثبت می‌کنند. هنگامی که وجوهی را مشاهده کردند که به یک حساب رمزنگاری متصل به دلار آمریکا منتقل شده است، به سرعت آن را رهگیری می کنند.

این روند در بهترین حالت یک تکه تکه است و محققان برای دستگیری این مجرمان در زمان مناسب به شانس و شانس متکی هستند. از 100 میلیون دلار سرقت شده در اواخر سال 2022، مقامات آمریکایی و کره جنوبی رهگیری یک میلیون دلار در اواخر ژانویه 2023

مراحل بعدی

خوشبختانه، اقداماتی برای محافظت در برابر سرقت کریپتو وجود دارد. در کریپتو، هیچ موجودی کیف پولی آنقدر بزرگ یا کوچک نیست که هکر نتواند به آن علاقه نشان دهد. بنابراین، افراد باید به هر طریقی که می توانند از سرمایه خود محافظت کنند. افراد می توانند از پروتکل های احراز هویت چند امضایی، کیف پول های ذخیره سازی سرد و مجوز دو مرحله ای استفاده کنند.

تا آنجایی که کسب و کارها پیش می روند، آنها باید تعدادی گام اضافی برای محافظت از خود در برابر هک ها بردارند. ابتدا، پیاده سازی پروتکل های رمز عبور قوی و احراز هویت دو مرحله ای برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز بسیار مهم است.

علاوه بر این، مشاغل باید به طور مرتب سرورها و شبکه های خود را با آخرین وصله های امنیتی به روز کنند. آن‌ها می‌توانند نرم‌افزار آنتی‌ویروس را برای شناسایی و حذف کدهای مخرب قبل از اجرای آن مستقر کنند. در نهایت، کسب‌وکارها همچنین باید از کیف پول‌های ذخیره‌سازی سرد برای ذخیره دارایی‌های رمزنگاری خود در یک محیط آفلاین استفاده کنند. با دنبال کردن این مراحل، مشاغل می توانند خطر هک کره شمالی را به حداقل برسانند و از دارایی های دیجیتال خود محافظت کنند.

مقررات متفکرانه

واضح است که دولت های جهان باید به شیوه های هک کریپتو کره شمالی رسیدگی کنند تا از کاربران و اقتصادهای جهانی محافظت کنند. دولت ها باید با افزایش پروتکل های امنیت سایبری و اجرای مقررات سخت گیرانه تر در مورد معامله گران رمزارز، در برابر جرایم سایبری موضع بگیرند.

برای کاربران مهم است که از خطرات تجارت در ارزهای دیجیتال آگاه باشند و اقدامات لازم را برای محافظت از دارایی های خود انجام دهند. هک کریپتو یک مسئله جدی است و باید به آن پرداخته شود. در غیر این صورت، فناوری ای که باید از آن به خوبی استفاده شود، تبدیل به یک سلاح می شود. و این ممکن است رگولاتورها را مجبور کند که رمزارز را کاملاً ممنوع کنند.

The post چگونه جهان می تواند با هک کریپتو کره شمالی مقابله کند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *