این سقوط FTX زنگ خطری برای همه کسانی بود که ارزهای دیجیتال معامله می کنند. تماشای پیامدهای بزرگتر از زندگی در اخبار چشم باز بود. اما بدتر از آن، تماشای تلاش کاربران FTX برای به دست آوردن سرمایه خود از این پلتفرم بود. چگونه چنین شرکت به ظاهر موفقی می تواند اینقدر ریسک پذیر باشد؟ و چند شرکت دیگر ممکن است به همین سرنوشت دچار شوند؟

ممکن است به نظر برسد که صرافی ها و بانک ها چپ و راست شکست می خورند. با این حال، درک چگونگی محدود کردن ضررهای احتمالی ممکن است. ما امیدواریم که هیچ چیز به اندازه FTX دوباره اتفاق نیفتد، اما در هر صورت، برای آماده شدن مفید است. آنچه در ادامه می آید توصیه حقوقی یا مالی نیست، بلکه یک کلمه کلی برای خردمندان است.

قبل از سرمایه گذاری در مورد صرافی رمزارز تحقیق کنید

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می تواند یک فرصت سودآور باشد، اما بسیار مهم است که قبل از ورود به آن تحقیق کنید. فقط به توصیه دیگران یا روندهای فعلی بازار متکی نباشید. برای بررسی وضعیت مالی صرافی مورد نظر خود وقت بگذارید. به سودآوری، جریان درآمد و ثبات کلی مبادله نگاه کنید.

همچنین بررسی پروتکل های امنیتی موجود در صرافی مهم است. این به شما ایده می دهد که سرمایه گذاری شما تا چه حد ایمن است و شرکت چه اقداماتی برای محافظت از سرمایه شما انجام داده است.

در نهایت، سیاست‌های شرایط خدماتی را که صرافی اعمال می‌کند، به دقت بررسی کنید. وکیل مستقر در ایالات متحده که به عنوان توئیت در توییتر خود نوشت: “هر صرافی غیر DeFi دارای نوعی زبان در TOS خود است که به دنبال محدود کردن مسئولیت صرافی در قبال اقدامات بد و تحمیل اختلافات احتمالی از طریق داوری است.” @cryptobitlawبه BeInCrypto گفت. “به دنبال زبانی در مورد بندهای داوری، غرامت، هزینه های وکیل و انتخاب محل رسیدگی باشید.”

اگر مشکلی پیش آمد، می‌خواهید مطمئن باشید که می‌توانید به سرعت به کسی دسترسی پیدا کنید و او کمک مفیدی ارائه خواهد کرد. به طور کلی، قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، درک کامل مبادله ای که در نظر دارید بسیار مهم است.

تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری ها در صرافی های متعدد

کریپتوکارنسی در سال های اخیر به یک فرصت سرمایه گذاری هیجان انگیز تبدیل شده است. تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری های خود در چندین صرافی رمزنگاری می تواند به شما برتری در بازار بدهد. با گسترش سرمایه گذاری های خود، خطر از دست دادن تمام سرمایه خود را به دلیل شکست یک صرافی کاهش می دهید.

علاوه بر این، صرافی های مختلف قوانین و هزینه های متفاوتی دارند. بنابراین، تنوع همچنین می تواند به شما کمک کند بهترین معاملات را پیدا کنید و بازده خود را به حداکثر برسانید. با وجود بسیاری از صرافی‌های رمزنگاری موجود، انتخاب صرافی‌ها برای سرمایه‌گذاری بسیار دشوار است. با این حال، صرف زمان برای تحقیق و انتخاب صرافی‌ها بر اساس شهرت، اقدامات امنیتی و نقدینگی آنها می‌تواند در درازمدت نتیجه دهد. در نهایت، تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌های خود در صرافی‌های متعدد، یک حرکت هوشمندانه است که می‌تواند به شما کمک کند تا در دنیای غیرقابل پیش‌بینی و هیجان‌انگیز ارزهای دیجیتال حرکت کنید.

فروپاشی FTX به ما یادآوری می‌کند که از صرافی‌های ارز دیجیتال و افرادی که در مورد نقدینگی و ثبات شفاف نیستند اجتناب کنیم.

مراقب پرچم قرمز درباره ثبات بورس باشید

به عنوان یک سرمایه گذار، مهم است که در مورد هر پرچم قرمزی که ممکن است نشان دهنده بی ثباتی در بورس باشد، مطلع باشید. دنیای مالی به سرعت و به طور مداوم در حال تحول است. زیر نظر گرفتن اخبار می تواند بینشی در مورد ریسک های مرتبط با سرمایه گذاری شما ارائه دهد.

با به روز ماندن در مورد رویدادها و تحولات جاری در صرافی، می توانید تصمیمات آگاهانه بگیرید و سبد خود را روی زمین محکم نگه دارید. بنابراین، برای انجام تحقیقات خود وقت بگذارید و مراقب هرگونه نشانه ای از مشکل باشید. آینده مالی شما ممکن است به آن بستگی داشته باشد.

یک حساب پشتیبان راه اندازی کنید

در عصر دیجیتال امروزی، داشتن یک برنامه برای سناریوهای غیرمنتظره مانند فروپاشی FTX همیشه هوشمندانه است. این امر به ویژه برای کسانی که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند صادق است. وقتی صحبت از معامله به میان می آید، راه اندازی یک حساب پشتیبان با یک صرافی دیگر می تواند در مواقع اضطراری آرامش خاطر را فراهم کند. خواه یک مشکل فنی یا سقوط ناگهانی بازار باشد، داشتن یک حساب پشتیبان به شما این امکان را می دهد که به سرعت دارایی های خود را انتقال دهید و بدون از دست دادن به تجارت ادامه دهید.

این یک اقدام احتیاطی ساده است که می تواند در حفظ سرمایه گذاری های شما دنیای متفاوتی ایجاد کند. بنابراین، برای تحقیق و ایجاد یک حساب پشتیبان با یک صرافی دیگر وقت بگذارید. از این کار خوشحال خواهید شد.

از محدودیت های برداشت آگاه باشید

برداشت پول از حساب بانکی شما می تواند یک فرآیند استرس زا باشد. زمانی که محدودیت‌هایی برای مقداری که می‌توانید در یک زمان بیرون بیاورید، بیشتر می‌شود. مهم است که از قبل برنامه ریزی کنید و از این محدودیت ها آگاه باشید تا از هرگونه غافلگیری در لحظه آخر جلوگیری کنید.

اگر می دانید که در آینده نزدیک به مبلغ زیادی پول نیاز خواهید داشت، بهتر است از قبل شروع به برداشت کنید. یا، آن را در چندین تراکنش در یک دوره زمانی پخش کنید. به این ترتیب، شما غافلگیر نخواهید شد و می توانید اطمینان حاصل کنید که در زمان نیاز به وجوه مورد نیاز خود دسترسی دارید. بنابراین همیشه مراقب محدودیت‌های خروج باشید و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید تا از هرگونه استرس غیرضروری جلوگیری کنید.

Ripple SEC برای ورشکستگی BlockFi Bankman-Fried

خود را در مورد فرآیند ادعاها آموزش دهید

به عنوان یک مشتری، ممکن است زمانی فرا برسد که در محصول یا خدماتی که خریداری کرده اید مشکلی پیش بیاید. در این مواقع، درک فرآیند ادعاهای موجود در دسترس شما مهم است. با آموزش خود در مورد این فرآیند، می توانید برای پیمایش هر مشکلی که در صورت بروز چیزی مانند فروپاشی FTX ایجاد می شود، آماده تر باشید.

دانستن حقوق خود به عنوان یک مصرف کننده و اقداماتی که در طول یک ادعا باید انجام دهید می تواند به شما در دستیابی به یک راه حل عادلانه کمک کند. بنابراین، برای تحقیق در مورد فرآیندهای ادعاهای مختلف در دسترس خود وقت بگذارید و برای هر موقعیت احتمالی در آینده آماده باشید.

رمزنگاری خود را در کیف پول سخت افزاری نگه دارید

هرکسی که سخت‌افزاری در حوزه کریپتو داشته باشد به شما می‌گوید در اسرع وقت پول خود را از صرافی خارج کنید. شکست FTX نمونه بارز این دلیل است. صرافی ها هنوز نهادهای متمرکز هستند و بر اساس قوانین خود عمل می کنند. بنابراین اگر قصد دارید رمزنگاری را برای مدت طولانی نگه دارید، یک کیف پول ارز دیجیتال ضروری است.

کیف‌پول‌های داغ کیف‌هایی هستند که در مرورگر شما یا به‌عنوان یک برنامه در رایانه شما وجود دارند. می توانید از آنها برای تراکنش های روی بلاک چین، مانند خرید یا فروش NFT استفاده کنید. با این حال، هکرها بیشتر کیف پول های داغ را هدف قرار می دهند، به همین دلیل است که کارشناسان امنیتی کیف پول های سرد را توصیه می کنند.

کیف پول های سرد یا کیف پول های سخت افزاری، رمزنگاری شما را به صورت آفلاین ایمن می کنند و لایه دیگری از محافظت را ارائه می دهند. شما نمی توانید با یک کیف پول سرد معامله انجام دهید مگر اینکه آن را در دست داشته باشید. همچنین لایه دیگری از کار را اضافه می کند تا کاربر دو بار در مورد کاری که انجام می دهد فکر کند.

در مجموع، آخرین چیزی که هر سرمایه گذار ارز دیجیتال باید داشته باشد تنبلی است. مراقب باشید که رمزارز خود را از کجا می‌خرید و کجا آن را ذخیره می‌کنید. این فضا به سرعت حرکت می کند و مسئولیت زیادی را بر عهده افراد می گذارد. این فشار زیادی است، اما با ابزارهای مناسب، می توانید مطمئن شوید که رمزارز شما در برابر موارد غیرمنتظره ایمن است.

The post چگونه مشتریان می توانند ضررهای خود را در صورت سقوط یک صرافی محدود کنند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *