پلتفرم پخش موسیقی Spotify بیش از 10000 آهنگ تولید شده توسط هوش مصنوعی (AI) را در تلاشی برای مقابله با مشکل رو به رشد «استریم مصنوعی» حذف کرده است.

هوش مصنوعی ردپای خود را در حوزه های مختلفی مانند نوشتن، هنر، طراحی و کدنویسی مشخص کرده است. اکنون پلتفرم پخش موسیقی Spotify در حال مبارزه با استریم مصنوعی است، جایی که ربات ها برای دستکاری داده های شنونده استفاده می شوند.

Spotify آهنگ های هوش مصنوعی را متوقف می کند

بر اساس فایننشال تایمزSpotify بیش از 10000 آهنگ را از Boomy حذف کرد، سرویسی که امکان ایجاد موسیقی مولد با فناوری هوش مصنوعی را فراهم می کرد. پلتفرم این اقدامات را برای جلوگیری از پخش مصنوعی انجام داد.

رهبر بازار موسیقی Universal Music Group (UMG) به پلتفرم‌های استریم مانند Spotify درباره فعالیت‌های مشکوک استریم در آهنگ‌های Boomy اطلاع داد.

مایکل نش، مدیر ارشد دیجیتال در UMG، می‌گوید: «همیشه وقتی می‌بینیم که شرکای ما مراقب نظارت بر فعالیت‌ها در پلتفرم‌هایشان هستند، ما را تشویق می‌کند.»

افزایش نگرانی هوش مصنوعی

ماه گذشته، UMG پرسید Spotify برای حذف آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی ساخته شده از موسیقی دارای حق چاپ آنها. این کار به این دلیل انجام شد که هوش مصنوعی اکنون قادر است آهنگ های منحصر به فردی تولید کند که صدایی شبیه به هنرمندان محبوب دارند.

BeInCrypto گزارش داد که یک کانال یوتیوب، 20سیلویدئویی به نام “AllttA – Savages” را آپلود کرد که در آن هنرمندان در کنار رپر آمریکایی جی زی رپ می خوانند.

با این حال، Jay-Z با هنرمند همکاری نکرد، بلکه سازندگان از هوش مصنوعی برای تولید صدای مشابه استفاده کردند.

در مورد آهنگ های هوش مصنوعی (AI) یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post آهنگ های هوش مصنوعی (AI) Flood Spotify اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *