پلیس فیلیپین بیش از هزار نفر را که اسیر شده بودند و مجبور به کلاهبرداری آنلاین رمزنگاری شده بودند، نجات داد.

در 7 می، در رسانه های محلی گزارش شد که پلیس ملی فیلیپین 1090 نفر را از چندین کشور آسیایی که به داخل کشور قاچاق شده بودند، نجات داده است.

در ماه های اخیر نگرانی ها در مورد کلاهبرداری های اینترنتی افزایش یافته است. قربانیان قاچاق اغلب فریب می‌خورند یا مجبور می‌شوند تا سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری کلاهبرداری را ترویج کنند.

گزارش اضافه که پلیس همچنین حداقل 12 سرکرده مظنون را دستگیر کرد. گمان می‌رود که کلاهبرداران به گروه رنگارنگ و لیپ وابسته باشند. علاوه بر این، این نهاد ظاهراً در فعالیت های کلاهبرداری و کلاهبرداری های رمزنگاری شرکت دارد.

افزایش فعالیت کلاهبرداری رمزنگاری

فیلیپین و آسیای جنوب شرقی به کانون فعالیت کلاهبرداری های رمزنگاری تبدیل شده اند. بر اساس این گزارش، به قربانیان شغل آنلاین، پرواز رایگان و اسکان پیشنهاد می شود.

اما پس از ورود به کشور پاسپورت آنها ضبط شد. علاوه بر این، آنها مجبور شدند تا 18 ساعت در روز با کسر حقوق برای استراحت کار کنند.

میشل سابینو، سخنگوی گروه مبارزه با جرایم سایبری پلیس ملی فیلیپین، نحوه عملکرد کلاهبرداری های رمزنگاری شده را توضیح داد.

او گفت که کارگران برای ترغیب افراد غریبه به خرید دارایی های رمزنگاری یا واریز پول به حساب های بانکی جعلی پس از برقراری روابط عاشقانه جعلی آموزش دیده اند.

بر اساس این گزارش، قربانیان بیشتر ویتنامی (389) و چینی (307) بودند. فیلیپینی‌ها، اندونزیایی‌ها و مالایی‌ها نیز فریفته اجرای کلاهبرداری‌های آنلاین ارزهای دیجیتال شدند.

به گفته شرکت امنیتی بلاک چین CertiK، کلاهبرداری های رمزنگاری منجر به زیان بیش از 100 میلیون دلار در ماه آوریل شده است. بخش بزرگی از آن به دلیل کلاهبرداری های خروج از کشور بود.

به گفته افسر ارشد امنیتی متا گای روزناز دیدگاه یک بازیگر بد، “ChatGPT رمزنگاری جدید است.” کلاهبرداران برای سازماندهی کلاهبرداری ها و توزیع بدافزارها به هیاهوی هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) دست می زنند.

چشم انداز بازار

بازارهای ارزهای دیجیتال صبح امروز دوشنبه در حال عقب نشینی هستند. کل سرمایه در 24 ساعت گذشته 2 درصد کاهش یافته است و در حال حاضر 1.20 تریلیون دلار است.

علاوه بر این، از پایان هفته گذشته بیش از 70 میلیارد دلار از بازارهای ارزهای دیجیتال خارج شده است.

بیت کوین در آخر هفته نتوانست مقاومت را در منطقه بالای 29000 دلار بشکند و به سمت 28000 دلار، جایی که حمایت نهفته است، سقوط می کند. علاوه بر این، افزایش کارمزد تراکنش ها، شبکه BTC را مسدود کرده بود.

در همین حال، اتریوم (ETH) در زمان نگارش مقاله با افت 2 درصدی به 1865 دلار رسید.

1090 قربانی قاچاق انسان از سوء استفاده از کلاهبرداری رمزارز نجات یافتند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *