گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) همیشه مخالف رمزنگاری نبوده است. در واقع، یک ویدیوی قدیمی نشان می‌دهد که او ادعا می‌کند که بیشتر دارایی‌های رمزنگاری کالاها هستند.

ویدیویی در توییتر رمزنگاری شده از گری جنسلر در حال سخنرانی در یک دوره بلاک چین در سال 2018 ظاهر شده است. در آن زمان، جنسلر استاد یک دوره فارغ التحصیل MIT به نام «بلاک چین و پول» بود.

کمتر از پنج سال پیش، این چیزی است که او به دانشجویان گفت:

بنابراین ما قبلاً در ایالات متحده و در بسیاری از حوزه‌های قضایی دیگر می‌دانیم که سه چهارم بازار ICO نیست یا آن چیزی نیست که به آن اوراق بهادار می‌گویند.»

او همچنین گفت که این طبقه‌بندی غیرامنیتی در سه حوزه قضایی که از تست هوی استفاده می‌کنند (ایالات متحده، کانادا و تایوان) اعمال می‌شود.

سه چهارم بازار غیر اوراق بهادار است. این فقط یک کالا است، یک ارز دیجیتال نقدی.»

گری جنسلر: یک چرخش عظیم

ICOها عرضه اولیه سکه هستند، روشی که شرکت‌های رمزارز برای جمع‌آوری پول برای پروژه‌های خود در بازار صعودی ۲۰۱۷ استفاده کردند. سال نزولی بعدی شاهد یک سرکوب نظارتی علیه آنها در سراسر ایالات متحده بود.

در این سخنرانی، او گفت که بحث در مورد اینکه آیا ICOها اوراق بهادار هستند، “به ویژه به عنوان یک موضوع قانونی یا نظارتی” برای بیشتر بازار مرتبط نیست.

پنج سال سریع به جلو.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس، مجددا توییتی را منتشر کرد ویدئوبه سادگی فریاد زدن “وای!”

جنسلر در مورد آنچه که به محققان MIT در MIT گفته بود، یک چرخش کامل انجام داده است دوره در سال 2018. در سال 2023 او بارها ادعا کرد که هر دارایی رمزنگاری به غیر از بیت کوین یک امنیت است. آژانس او ​​همچنین تقریباً همه چیز مربوط به دارایی های دیجیتال، از سهامداری گرفته تا استیبل کوین ها را سرکوب کرده است.

این اولین بار نیست که جنسلر در مورد چهره انجام می دهد. فیلمی از او در مورد Algorand (ALGO) و فناوری آن صحبت می کند. با این حال، در یک اقدام اجرایی اخیر علیه Bittrex، او ALGO و چندین توکن دیگر را به عنوان اوراق بهادار معرفی کرد.

در 16 آوریل، وارن دیویدسون، عضو کنگره، قانون جدیدی را برای برکناری گری جنسلر و جایگزینی او با یک مدیر SEC پیشنهاد کرد.

تعداد فزاینده ای از قانونگذاران ایالات متحده و مدیران صنعت کریپتو به این فراخوان برای برکناری او از این سمت پیوسته اند. آنها همچنین از کنگره می خواهند که مقرراتی را برای جلوگیری از گرفتن قانون توسط جنسلر و SEC وضع کند.

چرا SEC تا این حد ضد رمزنگاری است؟

یک نظریه رایج این است که وال استریت و بانکداران بزرگ تا حد زیادی تنظیم کننده مالی و بازیگران سیاسی را کنترل می کنند. بنابراین، باید در راستای منافع آنها عمل کند. Crypto نقطه مقابل بانکداری و مالی سنتی است که در آن اشخاص ثالث و واسطه ها از پول دیگران درآمد کسب می کنند.

علاوه بر این، کریپتو یک تهدید آشکار و فعلی برای این سیستم مالی سنتی قدیمی است که دوباره در لبه سقوط است.

The post ریاکاری برملا شد: گری جنسلر می گوید رمزارزها اوراق بهادار نیستند در سخنرانی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *