کابوس هوش مصنوعی (AI) که بازار کار را در اختیار گرفته است در حالی به واقعیت می پیوندد که آرویند کریشنا، مدیرعامل IBM، قصد دارد 7800 شغل را با هوش مصنوعی جایگزین کند.

کارشناسان استدلال کرده اند که هوش مصنوعی این قابلیت را دارد که کارهای روزمره مانند ورود داده ها و خدمات مشتری را با اتوماسیون جایگزین کند. در واقع، با ظهور ابزارهای هوش مصنوعی مولد، بسیاری بر این باورند که می‌تواند جایگزین کدنویس‌ها، طراحان و نویسندگان سطح ابتدایی شود.

آی‌بی‌ام هوش مصنوعی را نسبت به کارگران انسانی انتخاب می‌کند

مطابق با بلومبرگکریشنا می‌خواهد استخدام نقش‌هایی را که می‌توان با هوش مصنوعی انجام داد، متوقف کند. به ویژه، او اشاره کرد که IBM استخدام برای نقش‌های غیرمشتری مانند منابع انسانی (HR) را کند یا حتی متوقف خواهد کرد.

کریشنا می‌گوید: «به‌راحتی می‌توانم ببینم 30 درصد از آن با هوش مصنوعی و اتوماسیون در یک دوره پنج ساله جایگزین می‌شود». بلومبرگ تخمین می زند که IBM 26000 نفر را در مشاغل غیرمشتری استخدام می کند که به این معنی است که این شرکت می تواند 7800 نفر را با هوش مصنوعی جایگزین کند.

هوش مصنوعی عملکرد کارکنان را تجزیه و تحلیل می کند؟

کریشنا معتقد است که هوش مصنوعی تا 10 سال آینده قادر به انجام برخی وظایف منابع انسانی مانند تجزیه و تحلیل بهره وری کارکنان نخواهد بود. مرکز تحقیقات پیو نظر سنجی به نظرات کریشنا وزن می افزاید.

BeInCrypto گزارش داد که 55 درصد از بزرگسالان ایده استفاده کارفرمایان از هوش مصنوعی برای تصمیم گیری در مورد اخراج شخصی را رد می کنند. همچنین، 47 درصد از بزرگسالان مخالف استفاده از تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی برای تعیین اینکه آیا یک کارمند واجد شرایط ترفیع است یا خیر هستند.

علاوه بر این، 62 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که هوش مصنوعی در 20 سال آینده به طور عمده بر نیروی کار تأثیر خواهد گذاشت.

منبع: تحقیقات پیو

سامسونگ نگران نشت اطلاعات است

در یک توسعه جداگانه، سامسونگ از کارمندان خود خواسته است که از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT استفاده نکنند. مطابق با بلومبرگاین تصمیم پس از آن اتخاذ شد که شرکت متوجه شد یک کارمند کد حساس را از طریق ChatGPT درز کرده است.

سامسونگ نگرانی شدیدی را در مورد استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی ابراز کرده است، زیرا این شرکت هشدار داده است که ممکن است منجر به اخراج یک کارمند از کار شود.

سامسونگ نوشت: «ما از شما می‌خواهیم که با جدیت به دستورالعمل‌های امنیتی ما پایبند باشید و عدم رعایت آن ممکن است منجر به نقض یا به خطر افتادن اطلاعات شرکت شود که منجر به اقدامات انضباطی تا پایان کار شود.»

در مورد هوش مصنوعی، IBM یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

پست مدیر عامل IBM قصد دارد 7800 شغل را با هوش مصنوعی جایگزین کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *