از آنجایی که هند برای میزبانی اجلاس G20 در ماه سپتامبر آماده می شود، مقررات مربوط به کریپتو یک موضوع داغ است.

در حالی که این رویداد اولین بار نخواهد بود که رهبران جهان در مورد مقررات مربوط به کریپتو بحث می کنند، در سال گذشته شاهد تحول قابل توجهی در این گفتگو بودیم.

مقررات رمزنگاری هنوز یک موضوع داغ است

از آخرین اجلاس سران G20 در جولای 2022، تعدادی از کشورها به سمت تنظیم بخش کریپتو حرکت کرده اند. اتحادیه اروپا مقررات مهم MiCA خود را تصویب کرده است. بریتانیا توجه خود را به فضا معطوف کرده است.

و کنگره ایالات متحده موضعی فعالانه فزاینده در شکل دادن به مقررات ارزهای دیجیتال در این کشور اتخاذ کرده است.

در همین حال، از نیجریه تا هنگ کنگ و از آفریقای جنوبی تا باهاما، قانونگذاران از سال گذشته برای افزایش نظارت بر شرکت های رمزنگاری استفاده کرده اند.

هند از ریاست G20 برای فشار برای همسویی در مقررات رمزنگاری استفاده می کند

از آنجایی که سازمان ملل اکنون تخمین می زند هند بزرگترین جمعیت جهان را در خود جای داده است، این کشور فرصتی برای رهبری گفتگو دارد.

در حال حاضر، دولت در بحبوحه ارائه قوانین اختصاصی در قالب لایحه ارزهای دیجیتال و مقررات مربوط به ارز دیجیتال رسمی است. علاوه بر این، مجلس نمایندگان هند در بودجه سال 2022 خود، دارایی های دیجیتالی از جمله ارزهای دیجیتال و NFT را در رژیم مالیاتی خود قرار داد.

با این حال، دولت دریافته است که مالیات و مقررات مؤثر مستلزم توافق بین المللی است.

در نظراتی که در سال گذشته به پارلمان ارائه شد، وزیر امور مالی Pankaj Chaudhary مشاهده کرد که دارایی‌های Crypto ذاتاً بدون مرز هستند. به این ترتیب، او استدلال کرد که هر قانونی تنها با همکاری بین المللی می تواند مؤثر باشد. برای این منظور، او خواستار یک “رده بندی و استانداردهای مشترک” شد.

اظهارات Chaudhary به اجماع فزاینده میان سیاستمداران مبنی بر اینکه مقررات کریپتو نباید در سیلوهای ملی نوشته شود، اشاره دارد. اگر قرار است آنها با موافقت نامه های تجاری بین المللی موجود هماهنگ شوند، به یک زبان مشترک و مجموعه ای از تعاریف نیاز است.

به همین منظور، در اوایل این ماه، وزیر دارایی هند فاش کرد که دولت در حال تلاش برای ایجاد یک رویکرد سیاست جهانی در قبال ارزهای دیجیتال است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که در سال جاری تحت ریاست هند گروه 20، چندین بحث در مورد این موضوع برنامه ریزی شده است.

چگونه ارزهای دیجیتال می‌توانند مشارکت مالی را در هند تقویت کنند؟

یک اجلاس موفق G20 می تواند کشورهای عضو را تشویق کند تا به همسویی بیشتر مقرراتی متعهد شوند. با هماهنگ کردن رویکردهای خود، کشورهای گروه 20 همکاری نزدیک تری را برای مقابله با پولشویی ممکن می سازند.

در عین حال، دستورالعمل‌های روشن برای کسب‌وکارهای بین‌المللی می‌تواند موهبتی برای نوآوری و پذیرش باشد.

علاوه بر این، نرخ مالکیت حساب های بانکی در هند پایین است و بسیاری از مردم از بخش مالی سنتی محروم هستند.

به این ترتیب، محصولات کریپتو می توانند افراد محروم از نظر مالی را تقویت کنند. و با رشد زیرساخت های دیجیتال در کشور، تامین مالی رمزنگاری روشی موثر برای خدمت رسانی به این جمعیت ها ارائه می دهد.

محصولات رمزنگاری، پرداخت جایگزین و پس‌انداز می‌توانند بسیاری از وظایف حساب‌های بانکی و کارت‌های پرداخت را انجام دهند. اما در حالی که به دست آوردن آنها ممکن است دشوار باشد، دریافت و ارسال ارز دیجیتال فقط به یک آدرس رمزنگاری فعال نیاز دارد.

در حال حاضر، هند بالاترین نرخ پذیرش کریپتو را در میان کشورهای G20 دارد. در واقع یکی نظر سنجی دریافتند که 8 درصد از پاسخ دهندگان در کشور گزارش داده اند که بیت کوین (BTC) دارند. در همین حال، Chainalysis 2022 شاخص جهانی پذیرش رمزارز هند در رتبه چهارم جهان قرار گرفت.

پست ۱.۴ میلیارد هندی می‌توانند به کریپتو دسترسی داشته باشند: همه چشم‌ها به نشست G20 اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *