آیا با ارسال دارایی‌های دیجیتال خود به معامله‌گری که نمی‌شناسید، قربانی کلاهبرداری رمزنگاری می‌شوید؟ یک تاجر هندی این کار را کرد و اکنون او معادل یک چهارم میلیون دلار است. تایمز ایندیا آن را یکی از بزرگترین کلاهبرداری های سایبری در تلانگانا، ایالتی که 38 میلیون نفر در آن زندگی می کنند، می نامد.

یک تاجر هندی تنها در دو ماه دو کرور (تقریباً 242000 دلار) به دلیل یک طرح کلاهبرداری در شبکه های اجتماعی از دست داد. طبق گزارش روز پنجشنبه Times of India، کلاهبرداران او را با وعده‌های بازدهی بالا فریب دادند و او را متقاعد کردند که در پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو جعلی خود سرمایه‌گذاری کند. تایمز آو ایندیا قربانی را فقط با نام مستعار شناسایی کرد.

این روزنامه گزارش داد که قربانی در 6 مارس هنگام جستجوی فیس بوک با تبلیغی برای تجارت بیت کوین مواجه شد. این پیوند او را به صفحه چت واتس اپ با لینک وب سایت بیت کوین و دستورالعمل های ثبت نام هدایت کرد.

قربانی از Binance استفاده کرد، سپس دارایی ها را تحویل داد

با این حال، در یک پیچ و تاب عجیب، قربانی ادعا می کند که برنامه Binance را برای خرید USDT، یک استیبل کوین، دانلود کرده است. تنها پس از آن بود که او ارز دیجیتال را برای کلاهبرداران ارسال کرد.

این بدان معناست که فرد رابط محبوب‌ترین صرافی‌های رمزنگاری جهان را که می‌تواند برای کاربرانی که اولین بار می‌خواهند بسیار پیچیده باشد، هدایت کرده و تنها پس از آن دارایی‌های خود را تحویل می‌دهد.

بر اساس گزارش ها، فرد ناشناس به یک “کیف پول مجازی” دسترسی داشت که در آن می توانست سرمایه گذاری خود را به طور تصاعدی افزایش دهد. با این حال، کلاهبرداران بر سرمایه گذاری بیشتر برای برداشت کامل اصرار داشتند. سپس وقتی او نپذیرفت، کیف پول مجازی و وبسایت جعلی را بستند. گزارش شده است که تاجر از بانک ها، دوستان و همکاران تجاری خود وام گرفته بود تا سرمایه گذاری های خود را تامین کند. او امیدوار بود که به سرعت 10 کرور (123 میلیون دلار) به دست آورد.

تایمز ایندیا این جنایت را یکی از بزرگترین کلاهبرداری های سایبری در شهر تلانگانا توصیف کرده است. این چیزی می گوید، در ایالتی با 38 میلیون ساکن.

کلاهبرداری مشابه رمزنگاری 1.5 میلیون دلار هزینه برد

آنچه در مورد جنایت قابل توجه است این است که چقدر قابل اجتناب بوده است. بسیاری از جرایم در کریپتو نتیجه بی سوادی کریپتو است. اگرچه به نظر نمی رسد در این مورد چنین باشد.

طبق گزارش CryptoLiteracy.org، تنها 9 درصد از آمریکایی ها در آزمون سواد رمزی آن نمره قبولی کسب کردند. این رقم شگفت‌انگیز است، وقتی در نظر بگیرید که اکثر افرادی که به آن آزمون می‌رسند باید قبلاً با کریپتو آشنا باشند. اگرچه، هند از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال در رتبه اول (چهارم) قرار دارد، بنابراین این رقم احتمالاً بالاتر خواهد بود.

با این حال، اخیرا گزارش بانک جهانی هفت کشور، از جمله هند، نیمی از 1.4 میلیارد بزرگسال جهان را بدون دسترسی به بانکداری رسمی در خود جای داده اند. بنابراین تقلب رمزنگاری تنها نگرانی نیست. بانک‌های سراسر جهان نیز خدمات دیجیتالی بیشتری را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. این سؤال را ایجاد می کند: اگر یک تاجر تحصیل کرده درگیر کلاهبرداری مبتنی بر واتس اپ شود، بقیه چقدر امن هستند؟

مشخص نیست که آیا به قربانی یک سرویس کارگزاری پیشنهاد شده است، جایی که ارز دیجیتال از طرف یک فرد خریداری و سرمایه گذاری می شود.

فرد دیگری گزارش داد که یک روز قبل از مراجعه اولین قربانی به پلیس، 12.3 لک (1.5 میلیون دلار) را در یک کلاهبرداری مشابه از دست داده است. ما برای دریافت جزئیات به شرکت صرافی رمزارز نامه نوشتیم. اما، شناسایی گیرنده و بازیابی مبلغ از دست رفته در تقلب های سرمایه گذاری تقریباً غیرممکن است.

The post کلاهبرداری آنلاین کریپتو تاجر حیدرآباد را هدف قرار می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *