سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار (IOSCO) یک استراتژی جهانی برای ترسیم یک عرصه نظارتی متعادل برای دارایی های رمزنگاری و محافظت از سرمایه گذاران معرفی کرده است.

این ابتکار با هدف مقابله با نگرانی های فزاینده در مورد حمایت از مصرف کننده و گرفتن درس هایی از سقوط صرافی FTX در سال گذشته است.

استراتژی IOSCO جنبه های مختلفی را پوشش می دهد

دستورالعمل‌های IOSCO پیشرفت قابل توجهی در پاسخ به نگرانی‌های روزافزون در مورد فقدان مقررات ارزهای دیجیتال است. این امر به ویژه می‌تواند نگرانی‌های مربوط به ایمنی مصرف‌کننده را از بین ببرد و آموخته‌های حاصل از خرابی مبادلات FTX را اعمال کند.

از زمان ورشکستگی FTX در سه ماهه چهارم 2022، چندین کسب و کار دیگر به دلیل بحران نقدینگی و اقدامات نظارتی تعطیل شده اند. و برای یک دوره طولانی، بازیگران صنعت کریپتو خواستار یک ماتریس نظارتی یکپارچه شده‌اند. حوزه های قضایی مختلف قوانین کریپتو را به طور متفاوتی اعمال می کنند که باعث ایجاد اختلاف در رفتار می شود.

ژان پل سرویس، رئیس IOSCO گفت که استانداردهای جدید پیشنهادی نقطه عطفی حیاتی خواهند بود. Servais معتقد است که آنها خطرات فوری برای سرمایه گذاران و یکپارچگی بازار را کاهش خواهند داد. این توصیه ها شامل همکاری نظارتی فرامرزی، نگهداری دارایی های رمزنگاری شده، رفتار با مشتریان خرده فروشی، تضاد منافع و دستکاری بازار است.

18 اقدام تجویز شده IOSCO برای پیشگیری قوی از تضاد منافع در معاملات ارزهای دیجیتال، تدابیر قوی از بازارهای متعارف را در بر می گیرد.

سازمان بین المللی پیشرو که تنظیم کننده های اوراق بهادار در سراسر جهان را متحد می کند، قصد دارد تا پایان سال این استانداردها را نهایی کند. آی تی انتظار دارد 130 کشور عضو آن به سرعت این مقررات را در کتاب قوانین مربوطه خود ادغام کنند. هیئت مدیره این نهاد متشکل از مقامات نظارتی اوراق بهادار از کشورهای مختلف است. این شامل استرالیا، بلژیک، برزیل، چین، انگلستان، دبی، ایالات متحده و سایر کشورها می شود.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر روند رایزنی برای جلب نظر افکار عمومی در مورد مقررات پیشنهادی در حال انجام است.

آیا ایالات متحده با قوانین جدید بیدار خواهد شد؟

علاوه بر این، این طرح زمانی ارائه می شود که اتحادیه اروپا قرار است تا اواسط سال 2024 مقررات کاملی را برای صنعت وضع کند. تصویب اخیر به اتفاق آرا قانون بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) گامی مهم در جهت اجرای مقررات قوی تر است. جامعه تجاری فکر می کند که این باید فشار را بر سایر کشورها، به ویژه کنگره ایالات متحده، برای ایجاد چارچوب های نظارتی افزایش دهد.

به گفته Yassine Elmandjra از ARK Invest، عدم قطعیت نظارتی در ایالات متحده می‌تواند باعث شود که شرکت‌های تجاری بزرگ مشارکت خود را کاهش دهند.

تحلیلگر متذکر شد که توانایی ملت برای نوآوری را به خطر می اندازد.

او ادعا می کند که ایالات متحده ممکن است به زودی توسط کشورهایی مانند امارات متحده عربی و کره جنوبی، در میان دیگر بازیکنان برتر که برای عنوان رهبر جهانی ارز دیجیتال رقابت می کنند، پیشی بگیرد.

پست سازمان دیده بان بین المللی اوراق بهادار استراتژی تنظیم رمزنگاری را تعیین می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *