گابریل مخلوف، رئیس بانک مرکزی ایرلند، به جنبه‌های رمزنگاری به عنوان «طرح پونزی» اشاره کرده است. رگولاتورها در سراسر جهان در حال سرکوب ارزهای دیجیتال هستند. اما پست وبلاگ جدید مخلوف یکی از تندترین هشدارها تا به امروز را دارد.

یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی ایرلند رمزارزهای “بدون پشتوانه” را شبیه به طرح پونزی توصیف کرده است. پست وبلاگ. گابریل مخلوف که از سال 2019 این سمت را برعهده داشت، در مورد خطرات صریح بود.

نگرانی بانک مرکزی

مخلوف گفت: «نظر من این است که با مزایای ادعایی «کریپتو بدون پشتوانه» باید با دوز زیادی از بدبینی برخورد کرد. «خرید چنین محصولاتی می‌تواند شبیه خرید یک بلیط بخت‌آزمایی باشد: ممکن است برنده شوید، اما احتمالاً برنده نخواهید شد. و توصيف آن به عنوان «سرمايه گذاري» بي نياز از گفتن، سوء استفاده از كلمه است. «طرح‌های پونزی» ممکن است دقیق‌تر باشد.»

اگرچه مخلوف گفت که بانک مرکزی مرزی بین رمزارزهای دارای پشتوانه و بدون پشتوانه ترسیم کرده است. او پیشنهاد کرد که این بانک برای ارزهای رمزنگاری شده با پشتوانه، مانند توکن‌های پول الکترونیکی (EMT) یا توکن‌های مرجع دارایی (ART) باز است.

این مقام استدلال کرد که “نیاز فوری به اقدامات سیاستی” در سراسر اتحادیه اروپا برای حمایت از مصرف کنندگان وجود دارد.

پس از یک رقابت بین المللی برای این نقش، مخلوف تنها نامزدی بود که به دولت ایرلند فرستاده شد. با این حال، در ژوئیه 2019، آیریش تایمز گزارش داد که بانک مرکزی اروپا نسبت به مخلوف نسبت به دولت ایرلند محفوظات خود را ابراز کرده است.

از جمله این نگرانی ها نداشتن سابقه اقتصادی و تابعیت بریتانیایی بود. مخلوف پیش از این به عنوان منشی خصوصی گوردون براون، صدراعظم وقت بریتانیا، خدمت کرده بود. شایان ذکر است که نقش منشی خصوصی به جای یک انتصاب سیاسی، یک سمت خدمات کشوری است.

مکلوف در پست خود ادامه داد که بانک مرکزی ایرلند همچنان نگران آسیب مصرف کننده است.

او ادامه داد: «و به ویژه، بازاریابی رمزنگاری را برای عموم منع می‌کند.»

با این حال، رئیس بانک مرکزی اذعان کرد که «کریپتو خیلی زود از بین نمی‌رود» و هیچ مبنایی برای رفتار متفاوت با سایر بازارهای مالی وجود ندارد.

The post بانک مرکزی ایرلند خواستار سرکوب طرح‌های Crypto Ponzi شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *