مقررات جدید از سوی اداره خدمات مالی و بازار بلژیک (FSMA) قوانین سختگیرانه تری را برای تبلیغات دارایی های رمزنگاری شده معرفی می کند. اینها شامل ارائه اطلاعیه به FSMA ده روز قبل از راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی است. همچنین، یک سلب مسئولیت در پایین که بیان می کند: “تنها تضمین در کریپتو ریسک است.” آخرین مقررات ارز دیجیتال بلژیک بحثی را در مورد نحوه صحبت تبلیغ‌کنندگان در مورد دارایی‌های دیجیتال برانگیخته است.

با تقاضای عمومی، بسیاری از بانک ها خدمات ارز دیجیتال را به پیشنهادات مالی خود اضافه کرده اند. همین امسال، Neobank N26 آلمان خدمات معاملات ارزهای دیجیتال خود را به سوئیس، ایرلند، بلژیک و پرتغال گسترش داد.

به طور طبیعی، N26 می خواهد اخبار را با مشتریان فعلی و همچنین مشتریان بالقوه به اشتراک بگذارد. با این حال، دستورات جدید FSMA ممکن است این پیشنهاد را تضعیف کند و خرید ارزهای دیجیتال را برای مشتریان دشوارتر کند.

جزر و مد در حال تغییر اروپا

در سراسر اروپا، قانون‌گذاران به سرعت در حال حرکت هستند تا نحوه صحبت شرکت‌ها و افراد در مورد رمزارز آنلاین را تغییر دهند. در فرانسه، قانون‌گذاران اصلاحیه‌ای را برای لایحه 790 پیشنهاد کردند که به طور موثر ترویج رمزنگاری در رسانه‌های اجتماعی را جرم انگاری می‌کند. اتحادیه اروپا پیش نویس قانونی را تهیه کرده است که نیازمند الزامات بازدارنده است برای پوشش خطرات مرتبط با کریپتو.

پیش از این، بسیاری از کشورها قبلاً برای استقبال از نوآوران، چشم انداز ارز دیجیتال را ایجاد می کردند. اما در سال 2023، به نظر می رسد جزر و مد تغییر کرده است. و مقررات پیشنهادی بلژیک برای رمزارزها مجازاتی به نظر می رسد.

مقررات نه تنها ابزار اصلی ارتباط در اکوسیستم کریپتو – اینترنت – را هدف قرار داده است، بلکه زبان آن به طور قابل توجهی خشن است. افشای کامل «ارزهای مجازی، خطرات واقعی است. تنها تضمین در کریپتو ریسک است.» این به خودی خود مانند یک شعار ضد رمزنگاری خوانده می شود. بدیهی است که این خط برای آگاه کردن مشتریان از خطرات ذاتی همه سرمایه گذاری ها نوشته نشده است. بلکه برای ترساندن مردم از رمزارزها.

پیامدهای مورد نظر مقررات رمزنگاری بلژیک

در صنعت کریپتو و خارج از آن، شرایط بازار تمایل به تعریف نگرش نسبت به کریپتو هم به عنوان یک فناوری و هم به عنوان یک دارایی دارد. در پی FTX، به راحتی می توان همه رمزارزها را کلاهبرداری خواند. و در میانه یک زمستان وحشیانه ارزهای دیجیتال، به راحتی می توان به دارایی های دیجیتال به عنوان یک شرط بازنده نگاه کرد. با این حال، بیشتر سرمایه گذاری های خوب بسیار فراتر از یک چرخه گاوی منفرد است. به هر حال S&P 500 بالا و پایین هایی دارد.

این طرز فکر باید تغییر کند، در غیر این صورت کشورها ممکن است با مقررات محدود کننده ای که نوآوری را خفه می کنند، گیر کنند. علاوه بر این، تا زمانی که قانونگذاران تلاشی هماهنگ برای درک رمزارز انجام ندهند، قوانینی مانند این ادامه خواهند داشت. قطع ارتباط بین کارآفرینان و مصرف‌کنندگان، کسب‌وکارها را بدون مخاطب و مصرف‌کنندگان را از فرصت‌ها محروم می‌کند.

قوانین باید از شهروندان محافظت کنند، اما نه با آسیب رساندن به مشاغل با حسن نیت. مانند هر سرمایه گذاری، سود تضمین شده نیست. اما گفتن عمداً چیزی شوم در مورد یک طبقه دارایی به گونه‌ای است که قانون نباید چنین باشد.

پست آیا بلژیک در تلاش برای کشتن کریپتو است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *