قیمت Cardano (ADA) در 15 آوریل به بالاترین حد خود در سال 2023 یعنی 0.45 دلار رسید. اما در هفته گذشته، ADA 15 درصد کاهش یافته است که باعث نگرانی سرمایه گذاران و شرکت کنندگان در شبکه شده است.

با وجود اصلاح اخیر قیمت، حجم معاملات کاردانو در حال افزایش بوده است. آیا احساسات منفی گسترده بازار می تواند نشان دهد که قیمت ADA به پایین ترین سطح خود رسیده است؟

سرمایه گذاران کاردانو بدبین شده اند

درک اجتماعی پیرامون کاردانو (ADA) در هفته‌های اخیر چرخش منفی پیدا کرده است. بر اساس داده های زنجیره ای از Santiment، احساسات وزنی کاردانو از اواسط مارس روند نزولی داشته است.

متریک Weighted Sentiment احساسات اجتماعی پیرامون یک پروژه را با ارزیابی نسبت اشاره‌های مثبت به ذکر منفی در کانال‌های رسانه‌های رمزنگاری مرتبط ارزیابی می‌کند.

از آنجایی که قیمت اخیر ADA در 14 آوریل به 0.45 دلار نزدیک شد، احساسات وزنی از 1.10 به -0.34 کاهش یافته است.

قیمت کاردانو (ADA) در مقابل احساسات وزنی. آوریل 2023. منبع: مقدس

به طور کلی، Weighted Sentiment درک بازار از یک دارایی خاص را با مقایسه نسبت اشاره‌های مثبت رسانه‌های اجتماعی به موارد منفی دنبال می‌کند.

هنگامی که احساسات وزنی به پایین ترین سطح محلی جدید کاهش می یابد، معمولاً نشان دهنده بازگشت قریب الوقوع یک روند نزولی در حال انجام است. از نظر تاریخی، این یک شاخص متضاد است. از این نظر، قیمت معمولاً در جهت مخالف انتظارات جمعیت حرکت می کند.

از این رو، یک بازگشت صعودی به زودی توسط سرمایه گذاران استراتژیک که به دنبال خرید در پایین هستند، ایجاد می شود و بدبینی گسترده فعلی پیرامون کاردانو را به عنوان زمان مناسب برای خرید تفسیر می کند.

یک واگرایی مثبت بین قیمت ADA و حجم معاملات روزانه وجود دارد

در یک نکته صعودی تر، یک واگرایی مثبت بین قیمت ADA و حجم معاملات روزانه ثبت شده در شبکه کاردانو وجود دارد.

با نگاهی به نمودار زیر، قیمت Cardano بین 15 آوریل و 25 آوریل 15٪ کاهش یافت. اما حجم معاملات روزانه به طور مداوم بالای 2.5 میلیارد دلار در طول آن دوره باقی مانده است.

قیمت کاردانو (ADA) در مقابل حجم تراکنش.  آوریل 2023
قیمت کاردانو (ADA) در مقابل حجم تراکنش. آوریل 2023. منبع: مقدس

هنگامی که حجم معاملات در طول اصلاح قیمت بالا باقی می‌ماند، نشان دهنده یک بازگشت صعودی قریب‌الوقوع است.

به طور خلاصه، احساسات وزنی منفی نشان می دهد که کاردانو به پایین ترین سطح محلی نزدیک می شود. و اگر حجم معاملات سالم بماند، دارندگان ADA می توانند انتظار افزایش قیمت را در روزهای آینده داشته باشند.

پیش بینی قیمت ADA: بعدی، 0.50 دلار

حرکت صعودی بعدی قیمت احتمالا شاهد خواهد بود که قیمت Cardano به اوج جدید 0.50 دلار در سال 2023 خواهد رسید. داده های IntoTheBlock’s Global In/Out of Money نشان می دهد که ADA در ابتدا با مقاومت قابل توجهی در اطراف منطقه قیمت متوسط ​​0.42 دلار روبرو خواهد شد. جایی که یک خوشه 432000 دارنده 4.65 میلیارد سکه ADA خریداری کردند.

اما اگر گاوهای کاردانو بتوانند از آن سطح عبور کنند، افزایش قیمت می تواند به سمت 0.53 دلار پیش رود. با این حال، در آن منطقه، ADA ممکن است فشار فروش را از 436000 آدرس که 2.53 میلیارد سکه را با میانگین قیمت خرید 0.52 دلار خریداری کرده اند، تجربه کند.

داده های توزیع قیمت کاردانو (ADA) GIOM.  آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock
داده های توزیع قیمت کاردانو (ADA) GIOM. آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر کاردانو نتواند سطح حمایت بحرانی 0.38 دلار را حفظ کند، اوضاع ممکن است چرخشی نزولی پیدا کند. اما 297000 آدرس که دارای 6.22 میلیارد ADA در این خوشه با قیمت متوسط ​​0.38 دلار هستند احتمالاً از این امر جلوگیری می کنند.

اگر این سطح پشتیبانی شکست بخورد، سرمایه‌گذاران کریپتو می‌توانند انتظار داشته باشند که قیمت ADA بسیار پایین‌تر به سمت 0.31 دلار کاهش یابد.

The post آیا کاردانو (ADA) در آستانه تغییر قیمت صعودی است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *