قیمت لایت کوین (LTC) از اواسط فوریه کاهش یافته است اما به تازگی از یک الگوی صعودی کوتاه مدت خارج شده است.

بسته شدن روزانه می تواند شکست را تایید کند و منجر به افزایش به سمت ناحیه مقاومت بلندمدت شود.

قیمت لایت کوین پس از افت دوباره به سطح خود می رسد

تحلیل تکنیکال برای بازه زمانی هفتگی یک قرائت نامشخص برای قیمت LTC ارائه می دهد. این به دلیل علائم متناقض تاریخچه قیمت و قرائت RSI است.

در سمت نزولی، LTC یک بالای دوتایی ایجاد کرد که یک الگوی نزولی در نظر گرفته می شود (آیکون های قرمز). علاوه بر این، این الگو در منطقه مقاومت 100 دلاری ایجاد شد و اعتبار آن را افزایش داد.

علاوه بر این، با یک واگرایی نزولی در RSI (خط سبز) ترکیب شد. این یک نوع قرائت نزولی است که در آن افزایش مومنتوم از افزایش قیمت پشتیبانی نمی کند. اغلب منجر به حرکات رو به پایین می شود.

با این حال، خوانش های صعودی نیز وجود دارد. پس از تاپ ها، قیمت LTC دو بار فتیله های پایین تر (آیکون های سبز) ایجاد کرد. از آنجایی که فروشندگان نتوانستند قیمت را پایین بیاورند، اینها نشانه های صعودی محسوب می شوند.

درعوض، خریداران این کار را به دست گرفتند و باعث شدند که قیمت به طور قابل توجهی بالاتر از پایین ترین دوره دوره بسته شود.

نمودار هفتگی LTC/USDT. منبع: TradingView

در مرحله بعد، RSI نیز زاویه صعودی را ارائه می دهد. معامله گران بازار از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای شناسایی شرایط خرید یا فروش بیش از حد و تصمیم گیری در مورد انباشت یا فروش یک دارایی استفاده می کنند.

خوانش های بالای 50 و روند صعودی نشان می دهد که گاوها هنوز مزیت دارند، در حالی که خوانش های زیر 50 برعکس را نشان می دهد. در حالی که واگرایی نزولی قبلی یک علامت نزولی است، این واقعیت که قیمت در خط 50 جهش کرد صعودی است.

پیش بینی قیمت LTC: آیا Breakout قانونی است؟

در حالی که نمودار هفتگی یک قرائت نامشخص ارائه می دهد، نمودار روزانه به شدت متمایل به صعودی است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد.

برای شروع، عمل قیمت در یک کانال موازی نزولی قرار گرفته است که معمولاً شامل الگوهای اصلاحی است.

در نتیجه، احتمال خروج از این کانال بسیار زیاد است. علاوه بر این، در حالی که برای تایید شکست به بسته شدن روزانه نیاز است، قیمت LTC در حال حاضر بالاتر از خط مقاومت کانال حرکت کرده است.

در مرحله بعد، قیمت لایت کوین توانسته است سطح حمایت را با قیمت متوسط ​​79 دلار پس از پایین آمدن قبلی (نماد سبز) بازیابی کند. حرکات صعودی اغلب در چنین انحرافاتی موفق می شوند زیرا نشان می دهند که فروشندگان قادر به پایین آوردن قیمت نیستند.

سطح حمایت 79 دلاری اهمیت دارد زیرا از ترکیب ناحیه پشتیبانی افقی و سطح حمایت اصلاحی فیبوناچی 0.618 تشکیل شده است.

با توجه به تئوری سطوح اصلاح فیبوناچی، به دنبال تغییر قابل توجه قیمت در یک جهت، انتظار می رود قیمت قبل از ادامه در همان جهت، تا حدی به سطح قیمت قبلی بازگردد. این همگرایی آن را به یک منطقه حمایتی حیاتی تبدیل می کند.

در نهایت، شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) روند صعودی را نشان می دهد. شاخص در حال حاضر به بالای 50 (دایره سبز) صعود می کند. بنابراین، افزایش قیمت در آینده به منطقه مقاومت بلندمدت 100 دلار محتمل به نظر می رسد.

پیش بینی قیمت لایت کوین (LTC).
نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

با این حال، اگر قیمت LTC به زیر خط مقاومت کانال بسته شود، شکست و پیش‌بینی صعودی لایت کوین را باطل می‌کند.

این احتمالاً باعث کاهش به سمت منطقه پشتیبانی 68 دلاری خواهد شد.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پست Litecoin (LTC) یک حرکت جسورانه انجام می دهد: آیا معکوس واقعی است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *