یک انتصاب جدید در سطح بالا در بخش سیاست های نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) مطمئناً نگرانی هایی را در صنعت ارزهای دیجیتال ایجاد می کند. آیا انتقام قانونی علیه ارزهای دیجیتال در شرف تشدید است؟

بخش مالی شرکت SEC دارای اعلام کرد انتصاب ملیسا کمبل دورو به عنوان معاون جدید مدیر سیاست های حقوقی و نظارتی. درست همانطور که دعوای حقوقی مطرحی که Ripple و Coinbase را هدف قرار داده اند در دادگاه ها در جریان است. صنعت کریپتو در آمریکا به شدت به دوستان بیشتری در مکان‌های بالا نیاز دارد – نه دشمنان.

SEC یک وکیل کارکشته انتخاب می کند

دورو دارای پیشینه قانون بزرگ است و قبلاً مشاور ویژه شرکت معتبر Covington & Burling بوده است. قبل از این نقش، او بیش از 15 سال تجربه در پست های مختلف SEC به دست آورد.

او ممکن است در مسیر نظارتی مشابه Gensler باقی بماند. دورو در نقش خود در Covington & Burling، یکی از نویسندگان یک کاغذ که به صراحت از “موضع قوی جنسلر در مورد ارزهای دیجیتال” به عنوان رئیس آژانس تمجید کرد. و از قانونگذاران خواست تا قدرت بیشتری برای مهار شرکت های رمزنگاری و وادار کردن آنها به رفتار داشته باشند.

از این رو، برخی احتمالاً این انتصاب را ضربه چکشی دیگری به صنعت کریپتو ایالات متحده می دانند. بسیاری هستند که راهنمایی جنسلر را در بهترین حالت نامشخص و در بدترین حالت کاملاً خصمانه می دانند. اکنون، آژانس یک مقام رسمی را اضافه کرده است که اگر انتشارات قبلی او راهنما باشد، ممکن است از رویکرد جنسلر تقلید کند.

Crypto در مقابل SEC

در همین حال، کشمکش بین صنعت و تنظیم‌کننده‌ها ادامه دارد. کوین بیس، یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال در جهان، اخیراً SEC را به دادگاه کشانده است. صرافی امیدوار است که رگولاتور را مجبور کند تا شفافیت بیشتری را برای قوانین پیرامون کریپتو ارائه کند.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل Coinbase اخیراً جنسلر را به تلاش های عمدی برای خفه کردن صنعت متهم کرد. آرمسترانگ به سی‌ان‌بی‌سی گفت: «من فکر نمی‌کنم (گنسلر) لزوماً سعی می‌کند صنعت را به اندازه‌ای که ممکن است محدود کند، تنظیم کند. “یک نوع جنگ صلیبی تنها وجود دارد … یک دیدگاه ضد رمزنگاری.”

SEC همچنین در بحبوحه نبرد محکمی با ریپل بر سر این است که آیا توکن XRP آن یک امنیت است یا خیر.

نتیجه این درگیری اثرات ضربه‌ای فوق‌العاده برای صنعت ارزهای دیجیتال خواهد داشت. اگر SEC برنده شود، عملاً همه ارزهای رمزنگاری شده را به یک امنیت تبدیل می کند و آنها را تحت صلاحیت SEC قرار می دهد.

مدیر عامل ریپل گفته است که نبرد با رگولاتور حداقل 200 میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت.

The post آیا مقام جدید SEC یک تندرو ضد رمزنگاری است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *