در حوزه پیچیده مقررات ارزهای دیجیتال، جان دیتون یک حامی صنعت پر سر و صدا و بی امان است. دیتون که یک وکیل باتجربه است، جایگاهی برای خود ایجاد کرده است و به طور مداوم قوانینی را تحت فشار قرار می دهد که شفاف و سازگار با ماهیت پویای ارزهای دیجیتال باشد. و هشدار در مورد بیش از حد نظارتی.

جان دیتون، الف وکیل طرفدار رمزارزقاطعانه از پلتفرم‌های ارزهای دیجیتالی مانند ریپل و صرافی کوین‌بیس حمایت می‌کند. با بیش از یک چهارم میلیون دنبال کننده توییتر و یک وبلاگ پرخواننده، او به طور موثر از این پلتفرم ها برای به اشتراک گذاشتن بینش و تقویت گفتمان در مورد آینده ارزهای دیجیتال استفاده می کند.

مرد پشت توییت ها

نفوذ دیتون که عمیقاً با دنیای پیچیده قوانین ارزهای دیجیتال آشنا است، بسیار فراتر از ردپای دیجیتالی او است. او قلم خود را هدفمند به کار می گیرد، خلاصه های دوستانه می نویسد و از مشتریان خود به عنوان “دوست دادگاه” حمایت می کند. دفاع عمومی سرسختانه او از این مبادلات گواه تعهد تزلزل ناپذیر اوست.

چشم انداز دعاوی: ریپل و کوین بیس

ثابت شده است که مداخلات دیتون در دعوای حقوقی پرمخاطره مربوط به Ripple (XRP) و Coinbase حیاتی است. دفاع پرشور او از این صرافی ها به شکل گیری روایت پیرامون مقررات ارزهای دیجیتال کمک کرده است.

در پرونده ریپل، دیتون با اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر ارائه اوراق بهادار ثبت نشده، با ردیه‌های دقیق و ساختارمند مقابله کرده است. در مسیری مشابه، دیتون اتهام درگیری Coinbase با SEC بر سر محصول Lend خود را رهبری کرده است و بیش از حد رگولاتور را زیر سوال برده است.

موضع او در مورد نبرد Coinbase در مقابل SEC واضح است و در اخیر خلاصه شده است توییت:

برای اتحاد (علیه) دشمن مشترک، همه اختلافات باید کنار گذاشته شود. بیش از حد ناخالص SEC دشمن بسیاری از شرکت‌ها، پروژه‌ها، پلتفرم‌ها، انجمن‌های صنعتی، سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و کاربران بلاک چین است. نوآوری باید برنده شود. آن وقت، و تنها در آن صورت، ممکن است بهترین فناوری برنده شود.»

جان دیتون، یک وکیل طرفدار کریپتو، قاطعانه از پروژه‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال درگیر حمایت می‌کند. | موسسه حقوقی دیتون

مقررات SEC و Crypto’s Gary Gensler

برای درک کامل دیدگاه دیتون، نیاز به درک روشنی از جو نظارتی فعلی است. گری جنسلر، رئیس SEC، در راس و هدایت کشتی است.

جالب اینجاست که در سال 2018، Gensler، که به عنوان استاد MIT خدمت می‌کرد، بر نیاز شدید به وضوح در مقررات رمزنگاری تاکید کرد. با این حال، زمانی که او به سمت صندلی خود صعود کرد، مسیر او چرخشی شگفت‌انگیز داشت و از مسیری که زمانی از آن دفاع می‌کرد منحرف شد.

در سال 2018، (Gensler) اظهار داشت که بازار کریپتو به شدت به شفافیت نیاز دارد، اما امروز به عنوان رئیس، او ادعا می کند که همیشه شفاف بوده است. دیتون می‌گوید که او در حال تصرف زمین در بازاری است که هیچ کسب‌وکاری برای آن تنظیم نمی‌کند.

تغییر جنسلر و سرکوب نوآوری ارزهای دیجیتال

دیتون نگرانی خود را در مورد موضع تغییر یافته جنسلر ابراز می کند و استدلال می کند که بیش از حد SEC نوآوری را در فضای رمزنگاری خفه می کند. در سال 2018، جنسلر گفت 75 درصد از بازار اوراق بهادار نیست. امروز او همه توکن ها را ادعا می کند به جز بیت کوین دیتون مشاهده می کند که اوراق بهادار هستند.

این تغییر دیدگاه‌ها جرقه انتقاد و ادعای نفاق را برانگیخته است. منتقدان استدلال می کنند که موضع فعلی گنسلر به طور بالقوه می تواند نوآوری را خفه کند و عدم اطمینان را ایجاد کند، همان مسائلی که او زمانی نسبت به آن هشدار داد.

صنعت کریپتو این سوال را مطرح می‌کند که آیا حمایت اولیه جنسلر از مقررات روشن صرفاً لفاظی بوده است؟ یا اگر نقش جدید او دیدگاه او را در مورد پتانسیل و چالش‌های بازار کریپتو تغییر داده است.

ارز دیجیتال و ماهیت واقعی اوراق بهادار

دیتون بر تمایز بین دارایی که به عنوان یک فروخته می شود تأکید می کند امنیت و خود امنیت بودن «هر دارایی را می توان به عنوان اوراق بهادار فروخت. باغ‌های پرتقال، ویسکی، آپارتمان‌ها، بیور (پلت) و بیت‌کوین همگی به عنوان اوراق بهادار فروخته شده‌اند، اما همه بیورها را به اوراق بهادار تبدیل نکردند. همچنین، آنها باید تمرکز خود را بر روی توکن متوقف کنند.

گری جنسلر در موضع خود در مورد مقررات رمزنگاری، اگر نگوییم متناقض نبوده است |  CBNC
گری جنسلر در موضع خود در مورد مقررات رمزنگاری، اگر نگوییم متناقض نبوده است. | CNBC

تمایز ارزهای دیجیتال: اوراق بهادار در مقابل کالاها

درک تفاوت بین یک اوراق بهادار و یک کالا به دلیل پیامدهای نظارتی مختلف برای یک دارایی حیاتی است.

اوراق بهادار، همانطور که توسط SEC تعریف شده است، به طور کلی به یک ابزار مالی یا قراردادی اشاره دارد که موقعیت مالکیتی را در یک شرکت سهامی عام (سهام)، یک رابطه طلبکار با یک نهاد دولتی یا یک شرکت (اوراق قرضه) برای یک فرد فراهم می کند. یا نشان دهنده حقوق مالکیت است که توسط یک گزینه نشان داده شده است.

در کریپتو، طبقه بندی توکن به عنوان یک امنیت وابسته به تست هوی است. معیاری که توسط دادگاه عالی برای شناسایی قراردادهای سرمایه گذاری ایجاد شده است. اگر یک اوراق بهادار تلقی شود، SEC فروش و تجارت آن را تنظیم می کند.

از سوی دیگر، کالا به کالاهایی اطلاق می‌شود که در تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرند که قابل تعویض با سایر کالاهای هم نوع هستند. کالاها اغلب بلوک های سازنده کالاها و خدمات پیچیده تر هستند. در زمینه ارز دیجیتال، بیت کوین نمونه ای از یک کالا است. این یک سهم در یک پروژه یا یک شرکت را نشان نمی دهد (مانند یک امنیت)، بلکه به خودی خود نوعی دارایی دیجیتال است. کالاها در آمریکا به طور کلی توسط کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) تنظیم می شوند.

طبقه بندی یک ارز دیجیتال به عنوان یک امنیت یا کالا، هنجارهای تجاری و نظارت نظارتی آن را هدایت می کند. با توجه به اینکه نهادهای حاکمیتی و قوانین متفاوتی برای هر کدام اعمال می شود.

مسیر رو به جلو: دادگاه یا کنگره؟

دیتون با برجسته کردن نقش احکام قضایی، به پتانسیل آنها برای تقویت پذیرش کریپتو در ایالات متحده اشاره می کند.

او می‌گوید: «تا زمانی که دادگاه‌ها شروع به تسلیم ضرر و زیان SEC در ایالات متحده نکنند، ما شاهد فرزندخواندگی انبوه در ایالات متحده نخواهیم بود. کنگره تا اواخر سال 2025 اقدامی نخواهد کرد.

دفاع هوشمندانه جان دیتون و دفاع قوی از صنعت کریپتو او را به عنوان یک صدای مهم در بحث های ارزهای دیجیتال معرفی می کند. همانطور که مبارزات حقوقی ادامه دارد، صدای او قول می دهد که بر شکل این فضای به سرعت در حال تکامل تأثیر بگذارد.

The post مصاحبه: عقاب قانونی جان دیتون در نبردهای نظارتی کریپتو اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *