جی پی مورگان چیس از یک مدل هوش مصنوعی جدید رونمایی کرده است که بر اساس بیانیه های فدرال رزرو، حرکات بازار سهام را پیش بینی می کند. بانک مقیاس مورد استفاده را به عنوان نمره هاوک-دوو می‌نامد.

شرکت خدمات مالی چندملیتی JPMorgan Chase از یک مدل هوش مصنوعی جدید رونمایی کرده است که می تواند حرکت بازار سهام را از اظهارات اعلام شده توسط فدرال رزرو پیش بینی کند.

این ابزار از ChatGPT برای تفسیر اظهارات ارائه شده توسط فدرال رزرو استفاده می کند، موردی که به طور فزاینده ای محبوب می شود.

JPMorgan Chase روی چندین مورد استفاده از هوش مصنوعی کار می کند

این ابزار یک مدل زبان مبتنی بر ChatGPT برای رتبه بندی تأثیری است که ممکن است بر حرکت سهام داشته باشند. بانک سرمایه گذاری این را امتیاز Hawk-Dove می داند. جوزف لوپتون، یک اقتصاددان در بانک، گفت: “برنامه های اولیه دلگرم کننده هستند.”

به عنوان مثال، این مدل نشان داد که “افزایش درگیری در میان سخنرانان فدرال رزرو بین جلسات، بیانیه سیاست بعدی تندروتر شده است، و بازده اوراق قرضه دولتی یک ساله افزایش یافته است.”

افزایش 10 واحدی در مقیاس معادل افزایش 10 درصدی احتمال افزایش 25 واحدی در جلسه سیاست گذاری بعدی بانک مرکزی است. طی چند ماه آینده این مدل برای بیش از 30 بانک مرکزی استفاده خواهد شد.

رتبه بندی هاوک داو فدرال رزرو | FT

JPMorgan Chase خجالتی نبوده است استفاده از تکنولوژی در تجارت خود به ویژه هوش مصنوعی چیزی بوده است که بانک به دنبال آن بوده است 300 مورد استفاده گزارش شده که در حال تولید است. جیمی دیمون، مدیر عامل شرکت، گفته است که این فناوری پیشگامانه است.

ChatGPT مسئول این فشار عظیم به محصولات مجهز به هوش مصنوعی بوده است. از طرف JPMorgan Chase، بیش از 2 میلیارد دلار برای ساخت مراکز داده مبتنی بر ابر هزینه می کند.

Dropbox نیروی کار را کاهش می دهد تا روی محصولات مجهز به هوش مصنوعی تمرکز کند

بسیاری از شرکت‌های فناوری هوش مصنوعی را به بخش عمده‌ای از استراتژی‌های رشد خود تبدیل کرده‌اند. آخرین موردی که به این گروه پیوست Dropbox است که در حال برش است 16% از نیروی کار خود برای استخدام استعدادها برای محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی. این شرکت برخی از کارمندان خود را به تمرکز روی این استراتژی جدید تغییر داده است و مشتاق است محصولات جدید را برای افزایش درآمد ارائه دهد.

از آنجایی که علاقه به هوش مصنوعی در حال حرکت است، چندین فرد و نهاد برجسته خواستار تنظیم مقررات شده اند. این شامل ایلان ماسک، جان لجند و دولت چین می شود. ماسک که از هیئت مدیره OpenAI کنار رفت، از سرعت توسعه هوش مصنوعی انتقاد کرده است. در همین حال، Legend است نگران در مورد پیامدهای موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی.

The post JPMorgan مدل هوش مصنوعی ChatGPT را برای پیش‌بینی حرکت بازار سهام در بیانیه‌های فدرال رزرو معرفی می‌کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *