جاستین سان، بنیانگذار بنیاد ترون و بنیاد بیت تورنت که ادعای نقض اوراق بهادارش ماه گذشته باعث اجرای یک اقدام اجرایی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) شد، بنا به گزارش ها احضاریه ای از دادگاهی در ناحیه جنوبی نیویورک دریافت کرده است.

در گزارشی در استریت تایمز در روز پنجشنبه آمده است که این احضار به دو آدرس در سنگاپور رفته است. 21 روز به او فرصت می دهد تا پاسخ دهد.

SEC در 23 مارس شکایت کرده است علیه Sun و سه نهاد، Tron Foundation Limited، BitTorrent Foundation، و Rainberry Inc. آژانس مجموعه ای از اتهامات علیه Sun مطرح کرد.

تخلفات متعدد

Sun متهم به معامله Tronix (TRX) و BitTorrent (BTT) بدون ثبت آنها به عنوان اوراق بهادار است. و با عدم افشای پرداخت‌هایی که به افراد مشهور، از جمله لیندسی لوهان و آستین مالون، برای تأیید دارایی‌ها و محصولات کریپتو انجام شده است.

SEC همچنین Sun را با روشی که به عنوان تجارت شستشو شناخته می شود، متهم می کند. این یک نوع از طرح های “پمپ و تخلیه” است. این شامل خرید و فروش یک اوراق بهادار در یک تراکنش یا چند تراکنش با فاصله کم است. بنابراین ظاهر فعالیت تجاری سنگین را تقویت می کند، در حالی که هیچ تغییری در مالکیت سودمند وجود ندارد.

در اطلاعیه 23 مارس آژانس در مورد اقدام اجرایی به شرح زیر است:

حداقل از آوریل 2018 تا فوریه 2019، سان ظاهراً به کارمندان خود دستور داده است تا در بیش از 600000 معامله شستشوی TRX بین دو حساب معاملاتی دارایی‌های رمزنگاری شده تحت کنترل او شرکت کنند که روزانه بین 4.5 تا 7.4 میلیون واش TRX معامله می‌شود.

همچنین در مورد استفاده Sun از نام های خانوادگی به عنوان تأیید کننده صریح بود.

سان بیشتر سرمایه گذاران را به خرید TRX و BTT با سازماندهی یک کمپین تبلیغاتی ترغیب کرد که در آن او و مروجین مشهورش این واقعیت را پنهان کردند که افراد مشهور برای توییت های خود پول دریافت می کردند.

حتی در حالی که اقدامات اجرایی SEC در حال انجام است، سان در بیانیه‌های عمومی خود یک یادداشت غیرممکن به صدا درآورده است. او در یک توییت در 11 آوریل، ویدئویی از یک رویداد اجتماعی صنعت کریپتو هنگ کنگ منتشر کرد. سان نوشت که میزبانی چنین “رویداد قابل توجهی” در هنگ کنگ او را عمیقاً تحت تأثیر قرار داد. او اضافه کرد:

او گفت: «هدف نهایی ما میزبانی رویدادهای ارزهای دیجیتال در پکن و شانگهای است. من مطمئن هستم که در چند سال آینده به آن دست خواهیم یافت.»

هیچ کجا سان تایید نکرد که فروش و تجارت ارزهای دیجیتال در سراسر چین غیرقانونی است.

این یک داستان در حال توسعه است.

نوشته جاستین سان با احضار در SEC Enforcement Action اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *