از آنجایی که از هر سه آمریکایی یک نفر قربانی دزدی ارزهای دیجیتال می شود، یوتیوبر Kitboga با همکاری با Kraken Exchange برای فریب کلاهبرداران در بازی خود، وضعیت را تغییر داده است.

با توجه به ماهیت پیچیده فناوری، کلاهبرداران از آن برای فریب دادن افراد کمتر آگاه به فناوری استفاده می‌کنند که در نتیجه کلاهبرداری‌های رمزنگاری گسترده رخ می‌دهد.

با این حال، Kitboga، یک یوتیوبر که به دلیل خنثی کردن کلاهبرداران مشهور است، توانسته است آنها را در بازی خود پیشی بگیرد.

Kitboga ارزش 455000 دلار رمزنگاری را به آدرس اشتباهی ارسال کرد

کیتبوگا با تیم کریکن صرافی کریپتو کار کرد تا یک حساب ساختگی با بیش از 455000 دلار راه اندازی کند. و سپس اکانت ساختگی را از طریق نرم افزار اشتراک گذاری صفحه به کلاهبردار نشان داد.

کلاهبردار که ادعا می‌کرد جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده است، یک آدرس کیف پول کراکن به کیتبوگا فرستاد و از او خواست که وجوه را به آن کیف پول بفرستد. اما، یوتیوبر عمداً آدرس را اشتباه تایپ کرده و پول را به کیف پول اشتباهی ارسال کرده است.

بعداً کلاهبردار با این فکر که فرصت دریافت مبلغ را از دست داده است ناامید شد و به کیتبوگا بدرفتاری کرد.

یوتیوبر با بیش از 3 میلیون دلار مشترک، محتوایی را پیرامون فریب دادن کلاهبرداران ایجاد می کند. اخیراً در اول ماه مه، او ویدیویی را آپلود کرد که در آن وانمود می کرد که یک خانم مسن است در حالی که کلاهبرداران سعی می کردند 10000 دلار بیت کوین را سرقت کنند.

افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری شده

در حالی که محتوای کیتبوگا حول محور طنز است، همچنین لازم است بینندگان در مورد ترفندهای مختلفی که کلاهبرداران استفاده می کنند، بیاموزند. BeInCrypto گزارش داد که بر اساس یک نظرسنجی اخیر، از هر سه آمریکایی یک نفر قربانی سرقت رمزارز است.

علاوه بر این، به طور متوسط، افراد 97583 دلار به دلیل کلاهبرداران ارزهای دیجیتال ضرر کردند. سرمایه گذاران باید از روش های خاصی پیروی کنند، مانند ذخیره نکردن عبارات کلیدی مخفی در هر دستگاهی که به اینترنت متصل است.

هنگام استفاده از صرافی های متمرکز، کاربران باید احراز هویت دو مرحله ای را انتخاب کنند و هرگز رمز عبور خود را با کسی به اشتراک نگذارند.

همچنین، باید مراقب حملات مختلف فیشینگ بود. سرمایه گذاران کریپتو باید در حین اتصال کیف پول خود به وب سایت های تصادفی، دوباره چک کنند.

همچنین لازم است روی لینک های دریافتی از پیام های مستقیم تصادفی در شبکه های اجتماعی کلیک نکنید.

در مورد کیتبوگا، کلاهبرداری های رمزنگاری یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

پست چگونه یوتیوبر کیتبوگا با کلاهبرداران کریپتو در بازی خود بازی کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *