مدیر عامل Ledger با انتشار بیانیه ای از نگرانی های امنیتی پیرامون محصول Ledger Recover عذرخواهی کرد. این شرکت همچنین گفته است که در جهت ایجاد کدهای بیشتر به صورت متن باز کار خواهد کرد.

تولید کننده کیف پول سخت افزاری Ledger اعلام کرده است که این شرکت راه اندازی Ledger Recover را به تاخیر می اندازد. محصول جدید پشتیبان‌های رمزگذاری‌شده عبارات اولیه کاربر را با مجموعه‌ای از سه نگهبان ذخیره می‌کند. با این حال، کاربران نگرانی عمیقی در مورد ایمنی این اطلاعات و پیامدهای آن برای حفظ حریم خصوصی و امنیت داشتند.

مدیر عامل لجر عذرخواهی کرد

را اعلامیه بخشی از بیانیه روز سه‌شنبه بود که در آن پاسکال گوتیه، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل لجر، به نگرانی‌ها و بحث‌های پیرامون محصول جدید این شرکت پرداخت.

در این بیانیه آمده است: “همیشه قصد ما این بوده است که تا آنجا که ممکن است به باز کردن کدهای خود منبع باز ادامه دهیم.”

ادامه داد:

ما تا جایی که ممکن است سیستم عامل لجر را شامل می‌کنیم، با اجزای اصلی سیستم‌عامل و Ledger Recover، که تا زمانی که این کار کامل نشود، منتشر نخواهد شد. علاوه بر این، ما پروتکل Ledger Recover را منبع باز می کنیم و جامعه را قادر می سازد تا حد امکان انتخاب بیشتری نسبت به سرپرستی شما داشته باشد، علاوه بر این که این سرویس کاملاً اختیاری است. این نقشه راه توسط CTO و تیم مهندسی ما به اشتراک گذاشته و به روز خواهد شد.

گوتیه علت این جنجال را یک “اشتباه ارتباطی ناخواسته” دانست. وی از هرگونه سردرگمی که برای مشتریان ایجاد کرد ابراز تاسف کرد. مدیرعامل همچنین عذرخواهی کرد و به جامعه ارزهای دیجیتال اطمینان داد که لجر از این تجربه درس خواهد گرفت.

در این بیانیه، گوتیه بر اهمیت ارائه خدمات بازیابی کلید برای جذب و کمک به کاربران جدید رمزارز که ممکن است حضانت شخصی را چالش برانگیز بدانند، تاکید کرد.

انجمن لجر عصبانی شد

Ledger Recover بلافاصله پس از اعلام مورد بررسی قرار گرفت. اعضای جامعه کریپتو به‌طور قابل‌توجهی نگران به اشتراک گذاشتن کلیدهای خصوصی کیف پول Ledger خود با شخص ثالث بودند، که برخلاف اصل «نه کلیدهای شما، نه سکه‌های شما» است که بسیاری از کریپتوها مشترک آن هستند.

منتقدان همچنین در مورد الزام ثبت نام KYC برای این ویژگی ابراز نگرانی کرده اند. آنها احساس می کنند که حفاظت کافی برای اطمینان از ایمن بودن داده ها وجود نداشت.

اعضای انجمن امیدوارند که لجر با منبع باز کد به دیگران امکان بازرسی آن را بدهد و ایمنی آن را تضمین کند.

دو روز بعد، مدیر عامل سابق اریک لارچویک، وضعیت را به عنوان یک “به هم ریختگی وحشتناک” توصیف کرد. یکی از بنیانگذاران شرکت گفت که خشم جامعه او را در آستانه اشک قرار داده است.

پست عذرخواهی مدیرعامل لجر پس از یک هفته کابوس روابط عمومی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *