Ledger سازنده کیف پول سخت افزاری با انتقاداتی برای به روز رسانی سیستم عامل جدید مواجه است. به روز رسانی یک ویژگی بازیابی را معرفی می کند که به لجر اجازه می دهد از عبارات اولیه نسخه پشتیبان تهیه کند.

Ledger، سازنده کیف پول سرد، بار دیگر مورد انتقاد قرار گرفت، این بار برای انتشار یک ارتقاء سیستم عامل که شامل یک ویژگی مبتنی بر اشتراک به نام “بازیابی” است. این ویژگی به دلیل اعطای دسترسی شرکت به عبارات اولیه مشتریان، که هدف کیف پول سخت افزاری را تضعیف می کند، با انتقاد مواجه شده است. این ویژگی به عنوان بخشی از به روز رسانی سیستم عامل 2.2.1 ارائه می شود.

ثبت Ledger KYC نقطه اصلی انتقاد است

ویژگی نیز است مواجه شدن با انتقاد برای نیاز به ثبت نام KYC، که در تضاد با ارزش های حریم خصوصی است که توسط بسیاری از جامعه رمزنگاری وجود دارد. برای ثبت نام، کاربران باید تصویری از کارت شناسایی صادر شده توسط دولت ارسال کنند.

در حال حاضر، سرویس اشتراک تنها برای دستگاه‌های Ledger Nano X در دسترس است، با الزام کارت شناسایی مربوط به کاربران اتحادیه اروپا، بریتانیا، کانادا و ایالات متحده است.

یادداشت های به روز رسانی سیستم عامل لجر: لجر

جامعه کریپتو به شدت از این ویژگی انتقاد می‌کند، زیرا هدف کیف پول سخت‌افزاری را نامعتبر می‌کند – یعنی نگه داشتن عبارات اولیه برای خود. آنها به خصوص به دلیل این واقعیت که لجر در گذشته نقض های متعددی را تجربه کرده است که منجر به عدم اعتماد شده است، بسیار مهم بوده اند.

نقض داده های متعدد

شاید مهم ترین انتقادی که سازنده کیف پول دریافت کرده است مربوط به نقض اطلاعات باشد. در دسامبر 2020، آدرس های فیزیکی 270000 مالک لجر به سرقت رفت، که این به دنبال یک نقض امنیتی دیگر در جولای 2020 بود. هکر اطلاعات را به صورت رایگان در یک انجمن به اشتراک گذاشت.

جای تعجب نیست که هکرها از این اطلاعات استفاده کردند قربانیان هدف در یک کمپین اخاذی لجر در پاسخ به این حادثه مدیر عامل خود گفت که شرکت “عمیقا از این وضعیت متاسف است.” او با تاکید بر اینکه هیچ ارتباطی بین داده ها و وجوه موجود در کیف پول آنها وجود ندارد، کاربران را آرام کرد. با این حال، جامعه کریپتو هنوز کاملا عصبانی بود.

کیف‌پول‌ساز به‌خاطر زنجیره‌ای «شیک» نیز مورد تمسخر قرار گرفت

لجر در موارد دیگر در گذشته مورد انتقاد قرار گرفته است. اخیراً برای انتشار یک گردنبند “شیک” برای کیف پول سرد خود. این زنجیره با بسته نرم افزاری Nano X OnChain عرضه شد. جامعه کریپتو لجر را به دلیل انتشار محصولی که به وضوح می‌توانست دزدی را جذب کند، برشته کرد.

کاربران به تمسخر می‌پرداختند که این شرکت به کاربران پیشنهاد می‌کرد که کیف پول سرد خود را بیرون بیاورند و آن را دور گردن خود ببندند. لجر از این محصول دفاع کرد و اظهار داشت که “این محصول به تمام ثروت شما دسترسی ندارد.”

The post Ledger Under Fire for ‘Recover’: A new Cloud-based Seed Phrase Backup Feature اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *