نخست وزیر لیختن اشتاین گفته است که می خواهد شهروندان بتوانند هزینه خدمات دولتی را با بیت کوین پرداخت کنند.

لیختن اشتاین به مراکز رمزنگاری سوئیس می پیوندد

اگرچه جزئیات این طرح بسیار پراکنده بود، اما اخیراً مصاحبه نخست وزیر دانیل ریش گفت که “گزینه پرداخت بیت کوین در راه است.”

او در ادامه توضیح داد که چگونه دولت خرد اروپایی قصد دارد پرداخت برای خدمات دولتی به بیت کوین را بپذیرد. سپس فوراً آنها را با فرانک سوئیس، پول ملی مبادله خواهد کرد.

رویکرد مشابهی برای پرداخت بیت کوین توسط جوامع سوئیس Zug و Lugano استفاده شده است. در آنجا، مقامات محلی اقدام به قانونی کردن پرداخت بیت کوین برای پرداخت برخی مالیات ها و هزینه های خدمات عمومی کرده اند.

در لوگانو، حتی مک دونالدز نیز بیت کوین را می پذیرد.

علاوه بر این، آخرین اخبار اولین بار نیست که لیختن اشتاین به خاطر سیاست‌های دوستدار رمزنگاری خود، تیتر یک روزنامه می‌شود.

در سال 2019 یکی از اولین کشورهای جهان بود که با قانون بلاک چین لیختن اشتاین مقررات اختصاصی کریپتو را تصویب کرد.

از آن زمان، کسب و کارهای مختلفی با محوریت رمزارز در کشور راه اندازی کرده اند. لیختن اشتاین به عنوان یکی از معدود مراکز مالی اروپایی که به بازار رو به رشد خدمات سرمایه گذاری و بانکداری رمزنگاری می پردازد، در کنار حکومت های فوق الذکر در سوئیس ظاهر شده است.

بر اساس بخش بانکداری قدیمی

شرکت هایی مانند بورس دارایی های رمزنگاری شده لیختن اشتاین (60)، که همچنین دفاتری در “دره رمزنگاری” زوگ دارد، نشان می دهد که چگونه منطقه آلپ در حال تکامل بخش مالی چند صد ساله خود است.

مکان‌هایی مانند لیختن اشتاین با ترکیب یک سیاست مترقی با صنایع خدمات مالی ریشه‌دار خود، به طور فزاینده‌ای در حال ایجاد جایگاه تخصصی در فضای جهانی ارزهای دیجیتال هستند.

به عنوان مثال، بانک دیجیتال سوئیسی Sygnum به عنوان یکی از بانک های پیشرو در حوزه رمزنگاری در جهان ظاهر شده است. اکنون به کسب و کارها در سراسر جهان کمک می کند تا دارایی های دیجیتال خود را مدیریت کنند.

و در آوریل، VP بانک لیختن اشتاین اعلام کرد همکاری گسترده ای با ارائه دهنده زیرساخت دیجیتال سوئیسی Metaco برای کمک به ارائه خدمات نگهداری رمزارز به مشتریان خود.

پست نخست وزیر لیختن اشتاین از شهروندان می خواهد که برای خدمات دولتی با بیت کوین هزینه کنند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *