قیمت Chainlink (LINK) از زمان رسیدن به اوج 8.7 دلاری در سال 2023 در 18 آوریل، در یک سقوط آزاد بوده است. یک فرو رفتن عمیق در داده‌های زیرین زنجیره نشان می‌دهد که روند نزولی ممکن است ادامه داشته باشد. آیا LINK می تواند بالای 6 دلار بماند؟

Chainlink (LINK) یک شبکه بلاک چین لایه انتزاعی غیرمتمرکز برای ادغام داده های خارج از زنجیره در قراردادهای هوشمند است. از زمان نزدیک شدن به نقطه عطف 9 دلار در 18 آوریل، قیمت LINK در یک روند زیانده بوده است.

تجزیه و تحلیل داده‌های زنجیره‌ای زیر برخی از دلایل اساسی برای روند نزولی و اقدام بالقوه قیمت برای هفته‌های آینده را تشریح می‌کند.

سرمایه گذاران نهنگ در حال فروش هستند

طبق داده‌های زنجیره‌ای Santiment، روند نزولی قیمت فعلی Chainlink (LINK) را می‌توان به اقدام فروش سرمایه‌گذاران بزرگ در شبکه نسبت داد.

گروهی از نهنگ‌های کریپتو که دارای 100000 تا یک میلیون توکن هستند، درست قبل از اینکه قیمت LINK در 17 آوریل به اوج خود برسد، شروع به فروش جنون کردند. نمودار زیر نحوه فروش چهار میلیون توکن را بین 16 آوریل تا 2 می نشان می‌دهد.

Chainlink (LINK) قیمت در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. می 2023. منبع: مقدس

با ارزش فعلی بازار، توکن هایی که آنها بارگذاری کردند 27 میلیون دلار ارزش دارند. سرمایه گذاران نهنگ قدرت مالی و نفوذ زیادی در اکوسیستم کریپتو دارند.

و هنگامی که آنها شروع به فروش تعداد زیادی توکن در مدت کوتاهی می کنند، سیگنال نزولی را به سرمایه گذاران موجود و بالقوه ارسال می کند.

علاوه بر این، داده های تاریخی نشان می دهد که این گروه نهنگ در زمان بندی دقیق معاملات مهارت دارد. اگر این الگو تکرار شود، دارندگان LINK می توانند انتظار کاهش بیشتر قیمت را در روزهای آینده داشته باشند.

Chainlink مشوق مشارکت کنندگان شبکه توسط ارائه خدمات BUIDL یارانه ای، جوایز، و ارائه محصول انحصاری به سهامداران. با این حال، در هفته‌های اخیر، بسیاری از کاربران توکن‌های LINK خود را از پروتکل‌های DeFi حذف کرده‌اند.

نمودار Glassnode زیر نشان می‌دهد که عرضه LINK در قراردادهای هوشمند 243036 LINK (0.047٪ از کل عرضه در گردش) بین 22 آوریل و 2 می کاهش یافته است.

قیمت زنجیره زنجیره (LINK) در مقابل عرضه در قراردادهای هوشمند.  می 2023.
قیمت زنجیره زنجیره (LINK) در مقابل عرضه در قراردادهای هوشمند. می 2023. منبع: گلاسنود

Supply in Smart Contracts درصدی از کل عرضه در گردش یک توکن را که دارندگان در پروتکل‌های مختلف DeFi قفل کرده‌اند، ردیابی می‌کند. هنگامی که کاهش می یابد، نشان دهنده افزایش عرضه توکن های موجود برای معامله در صرافی ها است.

243036 توکن لینک اخیراً باز شده تقریباً 1.7 میلیون دلار ارزش دارند. این می تواند فشار نزولی قابل توجهی بر قیمت Chainlink وارد کند اگر همه آن در بازار قرار گیرد.

با نگاهی دقیق به داده های جهانی In/Out of Money Around Price، قیمت Chainlink به احتمال زیاد به زیر 6 دلار کاهش می یابد. اما ابتدا، خرس‌ها باید با حمایت احتمالی صعودی از 33000 کیف پول با 292 میلیون در حدود سطح قیمت 6.6 دلار مبارزه کنند.

با این حال، اگر چشم انداز نزولی مطابق انتظار پیش برود، قیمت LINK تا رسیدن به سطح حمایت قابل توجه دیگر در 5.62 دلار می تواند به کاهش ادامه دهد. خوشه بعدی متشکل از 71000 سرمایه گذار که دارای 275 میلیون توکن هستند می توانند در اینجا ثابت قدم باشند.

داده های توزیع قیمت GIOM لینک زنجیره ای (LINK).  آوریل 2023.
داده های توزیع قیمت GIOM لینک زنجیره ای (LINK). آوریل 2023، منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر گاوها موفق شوند قیمت LINK را به بالای 7 دلار برسانند، می توانند این روایت نزولی را باطل کنند. اما آنها ابتدا باید بر فشار فروش بالقوه 44000 آدرسی که دارای 147 میلیون توکن هستند غلبه کنند.

اگر آنها با موفقیت این مقاومت را شکست دهند، دارندگان LINK می توانند افزایش قیمت به سمت منطقه 8 دلار را دوباره پیش بینی کنند.

The post Chainlink (LINK) قیمت: Bulls Defend $6.80 Support Level برای اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *