یک نظرسنجی اخیر توسط شرکت سرمایه‌گذاری کریپتو در مراحل اولیه گرین‌فیلد، لیسبون را که توسط لایحه بازارهای دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) تنظیم می‌شود، به‌عنوان مهم‌ترین شهر رمزنگاری جهان معرفی کرد.

نیویورک و برلین مشترکاً در جایگاه دوم قرار گرفتند و جدیدترین شهر کریپتو اروپایی پاریس در رتبه هفتم قرار گرفت.

DeFi لیسبون با گسترش دوره های آموزشی رمزگذاری توسط دانشگاه های اروپا رشد می کند

حدود نیمی از بنیانگذاران پروژه هایی با ریشه های اروپایی قوانین مالیاتی مطلوب لیسبون و صحنه پر رونق DeFi را به عنوان دلایل اصلی فاش کردند. پایتخت پرتغال نیز از خروج استعدادهای ارز دیجیتال از ایالات متحده سود برده است

دسترسی آسان نیویورک به بودجه سرمایه گذاری خطرپذیر و کنفرانس های درجه یک به نفع آن بود. در همان زمان، سابقه درخشان ارزهای دیجیتال برلین و یک استخر قوی توسعه دهندگان، باعث شد که برلین امتیازهایی را با پاسخ دهندگان کسب کند.

کارت ace پاریس صحنه پررونق Web3 آن است که مملو از پروژه های توکن غیرقابل تعویض (NFT) و Web3 است.

10 مرکز رمزنگاری برتر گرینفیلد | منبع: گرین فیلد

علاوه بر این، چشم انداز آموزش عالی شروع به تشخیص اهمیت آموزش رمزنگاری کرده است.

دانشگاه‌های بریتانیا، ایرلند و اسپانیا مدرک کارشناسی ارشد کریپتو ارائه می‌کنند. دانشگاه سوانسی در ولز، انگلستان، کارشناسی ارشد علوم در فناوری مالی ارائه می دهد. در ایرلند، دانشگاه شهر دوبلین مدرک کارشناسی ارشد را در محاسبات (تکنولوژی های بلاک چین و دفتر کل توزیع شده) ارائه می دهد. دانشگاه سالامانکا اسپانیا مدرک کارشناسی ارشد در بلاک چین و قراردادهای هوشمند ارائه می دهد.

عدم قطعیت نظارتی در ایالات متحده باعث شده است که Coinbase یک میز تجارت مشتقات فراساحلی راه اندازی کند. این صرافی از بانک مرکزی ایرلند برای فعالیت به عنوان یک ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی در ماه دسامبر مجوز دریافت کرد.

Circle، ناشر استیبل کوین، اخیراً فروشگاهی را در پاریس راه اندازی کرده است و بایننس نیز مدعی حضور فیزیکی قابل توجهی در این منطقه است.

اروپایی ها می گویند شفافیت MiCA نگرانی ها در مورد محدودیت ها را تحت الشعاع قرار می دهد

قابل توجه، پاسخ دهندگان نظرسنجی گفت تجربه کاربری بیشتر از مقررات مربوط به آنها بود.

مقررات روشن  پاسخ دهندگان نقاط قوت رمزنگاری اروپا را رتبه بندی می کنند |  منبع: گرینفیلد
پاسخ دهندگان نقاط قوت رمزنگاری اروپا را رتبه بندی می کنند | منبع: گرین فیلد

پاسخ دهندگان استدلال کردند که شفافیت لایحه بازارهای دارایی های رمزنگاری که اخیراً تصویب شده است، مهمتر از هر محدودیتی است.

این لایحه شامل یک قانون بحث‌برانگیز انتقال وجوه بود که از شرکت‌های ارزهای دیجیتال می‌خواهد هویت طرف‌های دو طرف انتقال ارز دیجیتال را افشا کنند. همچنین الزامات نظارتی و افشای دقیقی را بر صرافی ها تحمیل می کند.

قابل ذکر است که این لایحه به امور مالی غیرمتمرکز و NFTها نمی پردازد، که منتقدان از قانونگذاران می خواهند که به زودی آنها را بررسی کنند. این لایحه همچنین به دلیل عدم رسیدگی به حوزه‌های صنعتی ضروری برای جلوگیری از سقوط بسیاری از رمزارزهای سال گذشته مورد انتقاد قرار گرفته است.

پاسخ دهندگان مقامات نظارتی ملی را که MiCA به آنها اختیارات خاصی اعطا می کند، به عنوان گلوگاه بالقوه در راه اندازی پروژه های رمزنگاری می دانند.

علیرغم کاستی‌های MiCA، کاربرد آن در 27 کشور عضو به این معنی است که بر خلاف رویکرد قانون‌گذاری به اجرا در ایالات متحده، شرکت‌ها مسیری روشن و البته دشوار برای انطباق دارند.

اختلافات دو حزبی بسیاری از صورت‌حساب‌های رمزنگاری را در ایالات متحده متوقف کرده است و به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اجازه می‌دهد تا از طریق اجرایی مقررات را تنظیم کند.

از طرف دیگر، وزارت دادگستری ایالات متحده می‌تواند قانون قضائی را پیرامون اقدامات اجرایی متعدد خود علیه کلاهبرداران رمزارزی توسعه دهد. رویکرد اول به اندازه کافی کامل نیست، در حالی که دومی ممکن است سال ها طول بکشد.

هیستر پیرس، کمیسیونر SEC از SEC به دلیل درخواست از شرکت‌های رمزنگاری برای ثبت نام از طریق یک فرآیند درخواست غیرقابل دفاع انتقاد کرد. برای مبارزه با این، SEC می‌تواند مجوزهایی مشابه MiCA ارائه دهد، جایی که شرکت‌های ثبت‌شده در یک ایالت می‌توانند در همه کشورهای عضو فعالیت کنند.

آنها قبلاً با کلیه الزامات افشای دارایی و پولشویی مطابقت دارند. رگولاتورهای ایالتی محلی می توانند جزئیات روزمره فرآیند درخواست را مدیریت کنند.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

The post فرار مغزهای رمزنگاری ایالات متحده، مقصد برتر ارزهای دیجیتال لیسبون را دید که اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *