قیمت لایت کوین در ماه آوریل 10 درصد افزایش یافت تا برای اولین بار از 15 فوریه 100 دلار را دوباره آزمایش کند. در حالی که 30 درصد کاهش نرخ رشد فوریه را در 102 دلار کاهش داد، داده های زنجیره ای نشان می دهد که ماینرها و نهنگ های لایت کوین می توانند روند صعودی فعلی را بیشتر کنند. آیا LTC مقاومت 110 دلاری را خواهد شکست؟

در 10 آوریل، تیم Litecoin اعلام کرد مجموعه ای از به روز رسانی های اصلی محصول تا 14 آوریل، قیمت LTC 8 درصد افزایش یافت زیرا بازارها به این اطلاعیه واکنش مثبت نشان دادند. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد موج انباشته در میان ماینرهای لایت کوین و نهنگ‌های کریپتو، نیروی محرکه اصلی رالی فعلی گاوی باشد.

ماینرهای لایت کوین برای سودهای آتی قیمت در حال تعیین موقعیت هستند

پس از فروش کوتاهی در ماه مارس در میان افزایش هزینه ها، استخراج کنندگان لایت کوین اخیراً بخش قابل توجهی از پاداش های بلاک خود را جمع آوری کرده اند. بر اساس پلتفرم اطلاعاتی بلاک چین IntoTheBlock، استخراج کنندگان لایت کوین شروع به جمع آوری ذخایر خود در حدود 28 مارس کردند.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه آنها بین 28 مارس تا 12 آوریل 1.11 میلیون LTC به ذخایر خود اضافه کرده اند.

Litecoin (LTC) Miner Reserves، آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

وقتی ماینرها از فروش جوایز بلاک خود خودداری می‌کنند، به این معنی است که خود را برای افزایش قیمت در آینده قرار می‌دهند. و با لایت کوین بعدی رویداد نصف شدن در کمتر از 120 روز، استخراج کنندگان احتمالاً با ذخایر LTC خود محتاط تر خواهند شد.

به همین ترتیب، موج انباشتگی در میان گروه استراتژیک نهنگ‌های LTC نیز اعتباری به موضع صعودی فعلی می‌افزاید.

به گفته Santiment، نهنگ‌های کریپتو که موجودی بین 1 تا 10 میلیون سکه LTC دارند، به شور و هیجان انباشتگی خود که در فوریه آغاز شد، ادامه داده‌اند.

نمودار زیر نشان می دهد که نهنگ ها بین 3 فوریه تا 13 آوریل 2.37 میلیون LTC اضافه کردند.

قیمت لایت کوین (LTC) در مقابل موجودی کیف پول نهنگ.  آوریل 2023.
قیمت لایت کوین (LTC) در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. آوریل 2023. منبع: Santiment

با ارزش فعلی بازار 98 دلار، سکه های LTC جدید اضافه شده بیش از 230 میلیون دلار ارزش دارند. اگر نهنگ های کریپتو به انباشتگی خود ادامه دهند، LTC به زودی می تواند از سد قیمت 100 دلار خارج شود.

پیش بینی قیمت LTC: 113 دلار هدف بعدی است

مقاومت نزولی، رالی قبلی لایت کوین را که در ماه فوریه حدود 102.5 دلار بود، متوقف کرد. با این حال، داده های توزیع قیمت IntoTheBlock’s Break Even نشان می دهد که LTC می تواند قبل از مواجهه با پسرفت قابل توجه به 113 دلار برسد.

نمودار زیر نشان می دهد که اگر LTC بتواند مقاومت فعلی 98 دلاری خود را بشکند، می تواند وارد یک رالی طولانی مدت شود. اما ارتش 149000 آدرسی که دارای 488000 سکه است می تواند مقاومتی را ایجاد کند.

اگر LTC این مقاومت را نقض کند، گاو می تواند رالی را تا 131 دلار افزایش دهد. با این حال، یک خوشه دیگر از 986000 آدرس می تواند برخی از 6 میلیون سکه خود را به محض نزدیک شدن LTC به میانگین قیمت سربه سر خود بفروشد.

لایت کوین (LTC) داده های توزیع قیمت را به هم می زند.  آوریل 2023.
لایت کوین (LTC) داده‌های توزیع قیمت را کاهش می‌دهد. آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر LTC پشتیبانی فعلی خود را در 95 دلار از دست بدهد، خرس ها می توانند کنترل خود را در دست بگیرند. اما 476000 آدرس که دارای 4.33 میلیون سکه هستند به دنبال جلوگیری از این امر هستند.

عدم حفظ سطح پشتیبانی 95 دلاری می‌تواند منجر به آزمایش مجدد لایت‌کوین 85 دلار شود، جایی که 500000 آدرس دارای 7.47 میلیون سکه می‌توانند ثابت بمانند.

پست آیا لایت کوین (LTC) برای 100 دلار شکست قیمت در میان انباشتگی آماده است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *