با نزدیک شدن به نصف شدن دارایی، شتاب و احساسات لایت کوین شروع به حباب شدن می کند. چرخه‌های قبلی شاهد حرکت‌های بزرگ LTC بوده‌اند که قبل از حرکت‌های برادر بزرگ‌ترش هستند.

به گفته کاوشگر بلاک چین OKlink، تنها 100 روز تا نصف شدن بعدی لایت کوین باقی مانده است. این پلتفرم پیش بینی کرده است که نصف شدن در 3 آگوست 2023 رخ خواهد داد.

پس از نصف شدن لایت کوین، پاداش بلاک از 12.5 LTC به 6.25 LTC کاهش می یابد. رویدادهای هاوینگ لایت کوین هر 840000 بلاک اتفاق می افتد و نصف بعدی در بلوک 2520000 است.

با این حال، شمارنده‌های دیگر نشان می‌دهند که ممکن است در 2 آگوست باشد، یعنی کمی بیش از سه ماه دیگر.

شمارش معکوس نصف شدن لایت کوین – OKlink

آیا لایت کوین قیمت پمپ می کند؟

چرخه های صعودی قبلی بازار کریپتو با نصف شدن لایت کوین کاتالیز شده است. این دارایی تمایل دارد قبل از بیت کوین حرکت کند، که رویداد نصف شدن آن در سال بعد رخ می دهد.

حرکت قابل توجهی برای LTC صورت گرفت که منجر به نصف شدن قبلی آن در سال 2019 شد. پس از بازار خرس بی رحمانه در سال 2018، لایت کوین 375 درصد در سال 2019 افزایش یافت.

سال را با حدود 30 دلار آغاز کرد و شش ماه بعد را با سرعت بالاتری سپری کرد. LTC در ژوئن 2019، تنها چند هفته قبل از نصف شدن آن در 5 اوت همان سال، به 143 دلار رسید.

با این وجود، بقیه سال 2019 را در عقب نشینی سپری کرد و به قیمت آن در ابتدا – حدود 40 دلار – پایان داد. با این حال، زمانی که بازار صعودی در نوامبر 2020 سرعت گرفت، لایت کوین منفجر شد.

قیمت LTC در ماه می 2021 به بالاترین حد خود یعنی 410 دلار رسید، که قبل از اوج بازار کریپتو در نوامبر همان سال بود.

بازگشت به عقب نشان می دهد که پمپ مشابهی در قیمت LTC قبل از نصف شدن آن در آگوست 2015 وجود داشته است. «نقره به طلای بیت کوین» از آوریل تا جولای همان سال بیش از 440 درصد افزایش یافت.

آیا تاریخ برای LTC قافیه خواهد شد؟

اگر تاریخ در طول این چرخه برای لایت کوین قافیه شود (که در حال گذار از خرسی به گاو نر است)، چند ماه آینده می تواند شاهد سودهای بزرگ باشد. بنابراین، با وجود اصلاحات فعلی بازار، یک حرکت به بالای سه رقم می تواند در کارت باشد.

قیمت LTC در حال حاضر از بالاترین قیمت 104 دلاری خود در سال 2023 در 18 آوریل کاهش یافته است. دارایی به شدت با عقب نشینی 16 درصدی کاهش یافته و در زمان نوشتن به 87.70 دلار معامله می شود.

نمودار قیمت LTC در 1 هفته دلار توسط BeInCrypto
نمودار قیمت LTC در 1 هفته دلار توسط BeInCrypto

LTC طی 12 ساعت گذشته 3.4 درصد رشد داشته است، در حالی که این حرکت با کل بازار کریپتو مقابله کرده است. با این حال، 78.5 درصد نسبت به اوج خود کاهش یافته است، اما چند ماه آینده می تواند برای سرمایه گذاران LTC جالب باشد.

پس از نصف شدن لایت کوین فقط 100 روز دیگر، آیا قیمت LTC بهبود می یابد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *