قیمت لایت کوین (LTC) از اواسط فوریه کاهش یافته است اما در یک الگوی صعودی کوتاه مدت معامله می شود.

اگرچه این الگو می‌تواند باعث جهش اولیه شود، این احتمال وجود دارد که روند بلندمدت همچنان نزولی باشد.

قیمت لایت کوین علائم نزولی را در مقاومت نشان می دهد

قیمت LTC از ژوئن 2022 در حال افزایش است. در فوریه 2023 به اوج سالانه 105.80 دلار رسید.

با این حال، نتوانست از سطح مقاومت افقی بلند مدت با قیمت متوسط ​​100 دلار پیشی بگیرد و دو بار رد شد (آیکون های قرمز). این رد منجر به یک الگوی دوتایی شد که یک الگوی نزولی است که منجر به کاهش قابل توجهی می شود.

قیمت مدت کوتاهی پس از ایجاد الگو شروع به کاهش کرد.

نمودار هفتگی LTC/USDT. منبع: TradingView

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) یک قرائت نزولی ارائه می دهد. RSI یک شاخص حرکتی است که توسط معامله گران برای ارزیابی اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و برای تعیین اینکه آیا باید یک دارایی را انباشته یا بفروشد استفاده می کند.

خوانش های بالای 50 و روند صعودی نشان می دهد که گاو نر همچنان دارای مزیت است، در حالی که خوانش های زیر 50 برعکس را نشان می دهد.

در طول دوبالا، یک واگرایی نزولی بین قیمت لایت کوین و RSI رخ داد، به این معنی که افزایش در حرکت با افزایش قیمت همراه نبود.

از آنجایی که RSI در حال حاضر روی 50 است، یک افت زیر خط نشان می دهد که روند نزولی است.

پیش بینی قیمت LTC: آیا قیمت می تواند روند نزولی را معکوس کند؟

تجزیه و تحلیل تکنیکال از بازه زمانی کوتاه مدت شش ساعته، پیش بینی صعودی قیمت LTC را ارائه می دهد. بنابراین، این امکان را فراهم می کند که قیمت حداقل در کوتاه مدت افزایش یابد. سه دلیل اصلی برای این موضوع وجود دارد.

اول، قیمت در داخل یک کانال موازی نزولی معامله می شود. این کانال ها معمولاً شامل ساختارهای اصلاحی هستند، به این معنی که احتمال خروج از آن محتمل ترین سناریو است.

این واقعیت که قیمت در بخش بالایی کانال معامله می شود، احتمال شکست نهایی را افزایش می دهد.

در مرحله بعد، قیمت لایت کوین پس از انحراف از زیر آن (دایره قرمز) منطقه حمایتی 79 دلاری را پس گرفت. حرکات رو به بالا معمولاً این انحرافات را دنبال می کنند، زیرا زمانی رخ می دهند که فروشندگان قادر به پایین آوردن قیمت نبودند.

پشتیبانی 79 دلاری توسط یک ناحیه پشتیبانی افقی و سطح پشتیبانی 0.618 Fib ایجاد شده است. به دلیل این تلاقی، یک منطقه حمایتی حیاتی است.

در نهایت، RSI شش ساعته در حال افزایش است. اگرچه این اندیکاتور بالای 50 است، اما این واقعیت که به سمت بالا حرکت می کند و به خارج از منطقه فروش بیش از حد خود حرکت می کند، یک علامت صعودی است.

پیش بینی قیمت لایت کوین (LTC).
نمودار شش ساعته LTC/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از کانال خارج شود، می تواند به مقاومت بعدی در 92 دلار افزایش یابد.

با این حال، سقوط به زیر ۷۹ دلار، پیش‌بینی کوتاه‌مدت لایت‌کوین صعودی را باطل می‌کند. در این صورت، کاهش به سمت 68 دلار محتمل ترین چشم انداز قیمت در آینده خواهد بود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین (LTC): رمزگشایی الگوی دو بالا اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *