قیمت لایت کوین (LTC) نسبت به بالاترین قیمت اخیر خود که در 18 آوریل ثبت شده بود، 14 درصد کاهش یافته است. یک رویداد غیرمنتظره تخلیه ذخیره ماینر، نگرانی های نزولی را در سراسر اکوسیستم لایت کوین برانگیخته است. چقدر بر روی قیمت LTC در روزهای آینده تأثیر می گذارد؟

هنگامی که جامعه لایت کوین (LTC) شمارش معکوس 100 روزه برای رویداد نصف شدن بعدی را آغاز کرد، سفته بازان صعودی روند انباشت را در بین ماینرها پیش بینی کردند. اما در عوض، داده‌های زنجیره‌ای در حال حاضر تصویری مخالف ارائه می‌دهند.

ماینرها 170 میلیون دلار لایت کوین را تخلیه می کنند

داده های زنجیره ای گردآوری شده توسط IntoTheBlock نشان می دهد که ماینرهای لایت کوین ذخایر خود را در یک حرکت شوک در پایان ماه آوریل به میزان قابل توجهی تخلیه کردند.

تا اول ماه مه، ذخایر ماینر LTC به 2.56 میلیون سکه رسید. اما نمودار زیر نشان می دهد که چگونه ماینرها موجودی خود را از 4.53 میلیون LTC به 2.55 میلیون LTC بین 22 و 23 آوریل کاهش دادند.

ذخایر ماینر لایت کوین (LTC). آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

ذخایر ماینر به مقدار ارز دیجیتالی اطلاق می شود که ماینرها در اختیار دارند و هنوز نمی توانند بفروشند. سرمایه گذاران اغلب کاهش شدید ذخایر ماینرها را به عنوان یک سیگنال نزولی تفسیر می کنند، زیرا نشان می دهد که ماینرها در حال فروش بیشتر پاداش های بلوک خود هستند.

با قیمت فعلی بازار 88 دلار، سکه های تخلیه شده توسط ماینرها تقریباً 174 میلیون دلار ارزش دارند. دارندگان می توانند کاهش قریب الوقوع قیمت را پیش بینی کنند اگر تقاضا برای LTC با افزایش عرضه بازار از سوی ماینرها همراه نباشد.

نهنگ های کریپتو در حاشیه نشسته اند

جالب اینجاست که نهنگ های لایت کوین که بین 1000 تا 100000 سکه در اختیار دارند، به نظر می رسد که با هجوم ماینرها به بازار، موضع جنگ طلبانه ای اتخاذ می کنند. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه نهنگ ها شروع به فروش کردند، درست زمانی که معدنچیان در 23 آوریل بازار را هجوم آوردند.

بین 23 آوریل و 28 آوریل، آنها موجودی خود را 340000 سکه به ارزش تقریبی 30 میلیون دلار به ارزش فعلی بازار 88 دلار کاهش دادند.

موجودی کیف پول نهنگ لایت کوین (LTC).  آوریل 2023.
موجودی کیف پول نهنگ لایت کوین (LTC). آوریل 2023. منبع: مقدس

نهنگ‌ها سرمایه‌گذاران بزرگی هستند که معمولاً حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار ارز دیجیتال در اختیار دارند. با توجه به قدرت مالی عظیم آنها، الگوهای خرید و فروش آنها می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت دارایی تأثیر بگذارد.

از اول ماه مه، نهنگ ها همانطور که در بالا ذکر شد، هیچ حرکت قابل توجهی انجام نداده اند. در عوض، آنها موجودی خود را نزدیک به 22.37 میلیون LTC در 5 روز معاملاتی گذشته نگه داشته اند.

به طور خلاصه، سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که قیمت LTC در روزهای آینده کاهش یابد، مگر اینکه نهنگ ها برای به دست آوردن مقداری از عرضه اضافی صادر شده توسط ماینرها حرکت کنند.

پیش بینی قیمت LTC: بازگشت نزولی به 80 دلار محتمل به نظر می رسد

با نگاهی به داده‌های جهانی ورودی/خروجی پول حول قیمت، به نظر می‌رسد قیمت لایت کوین به زیر 80 دلار کاهش می‌یابد. اگرچه مجموعه ای از 116000 کیف پول با 370 میلیون می تواند پشتیبانی قابل توجهی در حدود 83 دلار ارائه دهد.

با این حال، اگر چشم انداز نزولی مطابق انتظار پیش برود، قیمت LTC ممکن است تا زمانی که به سطح حمایت قابل توجه تری در 77 دلار برسد، سقوط کند.

داده های توزیع قیمت لایت کوین (LTC) IOMAP.  آوریل 2023
داده های توزیع قیمت لایت کوین (LTC) IOMAP. آوریل 2023، منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر گاوها قیمت LTC را به بالای 90 دلار برسانند، می توانند این روایت نزولی را باطل کنند. اما ابتدا باید بر فشار فروش بالقوه 255000 آدرسی که دارای 3.7 میلیون لایت کوین هستند غلبه کنند.

اگر آنها با موفقیت از مقاومت 90 دلاری عبور کنند، دارندگان LTC می توانند افزایش قیمت به سمت اوج محلی اخیر 101 دلار را پیش بینی کنند.

پست قیمت لایت کوین (LTC) کاهش می یابد زیرا ماینرها مقادیر زیادی سکه می فروشند، چه اتفاقی می افتد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *