قیمت لایت کوین (LTC) پس از رد مقاومت افقی بلندمدت، از سطح حمایت مورب سقوط کرد.

کاهش سریع بود و قیمت LTC اکنون در تلاش برای یافتن پشتیبانی است. حرکت نزولی ادامه دارد و قیمت می تواند در نزدیکترین سطح فیب حمایت پیدا کند.

قیمت لایت کوین علائم نزولی را در محدوده بالا نشان می دهد

قیمت LTC از ژوئن 2022 افزایش یافته است. حرکت صعودی منجر به بالاترین قیمت سالانه 105.70 دلار در فوریه شد. با این حال، قیمت نتوانست از ناحیه مقاومت افقی 100 دلار خارج شود. بلکه دو بار توسط آن رد شد (آیکون های قرمز). این حرکت به دلایل مختلفی یک نشانه نزولی در نظر گرفته می شود.

اولاً، ردها یک تاپ دوتایی ایجاد کردند. بالا دوبل یک الگوی نزولی است که در آن قیمت از همان ناحیه دو بار رد می شود و سپس به شدت کاهش می یابد.

نمودار هفتگی LTC/USDT. منبع: TradingView

ثانیاً، رد نهایی نیز یک کندل نزولی ایجاد کرد. این یک نوع کندل نزولی است که در آن کل افزایش نسبت به دوره قبل نفی می شود. این با بسته شدن زیر باز شدن دوره قبل تایید می شود، اتفاقی که با LTC رخ داد.

اگر این کاهش ادامه یابد، LTC می تواند در خط حمایت صعودی بلندمدت 74 دلار پشتیبانی پیدا کند. از سوی دیگر، اگر قیمت مجدداً حرکت کند و شکست بخورد، می تواند با قیمت متوسط ​​130 دلار به مقاومت بعدی افزایش یابد.

پیش بینی قیمت LTC: قیمت از کجا پشتیبانی می کند؟

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه، پیش‌بینی نزولی قیمت LTC را ارائه می‌دهد که از ادامه حرکت نزولی برای قیمت آینده حمایت می‌کند.

اولین دلیل برای این امر، شکست قیمت از یک خط حمایت صعودی کوتاه مدت است. از آنجایی که این خط از ماه مارس برقرار بود، شکست آن نشان می دهد که اکنون یک حرکت اصلاحی آغاز شده است.

در مرحله بعد، شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) به زیر 50 (نماد قرمز) رفته و در حال کاهش است. هنگام ارزیابی شرایط بازار، معامله گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای تعیین اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و تصمیم می گیرند که آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است. بنابراین، خواندن RSI لایت کوین نزولی است و از ادامه حرکت نزولی پشتیبانی می کند.

اگر کاهش ادامه یابد، نزدیک‌ترین پشتیبانی بین 73 تا 80 دلار خواهد بود که توسط سطوح پشتیبانی اصلاحی فیب 0.618-0.786 ایجاد می‌شود.

تئوری سطوح اصلاح فیبوناچی نشان می دهد که پس از یک حرکت قیمت قابل توجه در یک جهت، قیمت قبل از ادامه در جهت اصلی خود، تا حدی به سطح قیمت قبلی بازمی گردد یا به سطح قبلی باز می گردد. از این اصل می توان برای تعیین اوج حرکات بالقوه صعودی آینده استفاده کرد.

از آنجایی که حمایت 73 دلاری Fib با خط حمایت صعودی بلندمدت همزمان است، به احتمال زیاد به عنوان پایین عمل می کند.

تفکیک قیمت لایت کوین (LTC).
نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

علیرغم پیش بینی نزولی لایت کوین، بسته شدن هفتگی بالای 100 دلار نشان می دهد که روند در عوض صعودی است. در این صورت، حرکت به 130 دلار محتمل ترین سناریو خواهد بود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پست لایت کوین (LTC) به مقاومت می رسد، آیا قیمت دوباره از 100 دلار عبور می کند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *