قیمت لایت کوین (LTC) هفته گذشته با فروش شدیدی روبرو شد و سطح حمایت مهم فیب را از دست داد.

تا زمانی که قیمت موفق به بازپس گیری سریع آن نشود، انتظار می رود کاهش بیشتری برای قیمت لایت کوین وجود داشته باشد.

قیمت لایت کوین علائم نزولی را در مقاومت نشان می دهد

قیمت LTC از ژوئن 2022 افزایش یافته است و به بالاترین حد سالانه 105.70 دلار در فوریه رسیده است. با این حال، قیمت نتوانست از ناحیه مقاومت افقی 100 دلار فراتر رود و دو بار رد شد.

این یک سیگنال منفی در نظر گرفته می شود. این رد منجر به بالا بودن دوگانه شد، که یک الگوی نزولی است که در آن قیمت دو بار از همان منطقه کاهش می‌یابد که منجر به کاهش قابل توجهی می‌شود.

علاوه بر این، آخرین رد منجر به یک کندل نزولی شد. این یک نوع الگوی کندل استیک است که نشان دهنده یک معکوس روند نزولی است.

این الگو زمانی اتفاق می‌افتد که کل سود دوره قبل از بین می‌رود، و زمانی تأیید می‌شود که بسته شدن دوره جاری کمتر از باز شدن دوره قبلی باشد. در مورد LTC، این اتفاق افتاد.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

بعد، شاخص قدرت نسبی (RSI) از ادامه کاهش پشتیبانی می کند. با استفاده از RSI به عنوان یک شاخص حرکت، معامله گران می توانند تعیین کنند که آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و تصمیم بگیرند که آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند.

در طی افزایش دو برابری، قیمت LTC و RSI یک واگرایی نزولی ایجاد کردند. واگرایی نزولی اتفاقی است که در آن افزایش حرکت با افزایش قیمت همراه نباشد.

پیش بینی قیمت LTC: آیا انتظار نزولی بیشتری وجود دارد؟

تجزیه و تحلیل فنی از بازه زمانی روزانه از احتمال نزولی بیشتر برای قیمت آینده پشتیبانی می کند. دلیل اصلی این امر از دست دادن سطح پشتیبانی اصلاحی فیب 0.382 و اعتبارسنجی آن به عنوان مقاومت است.

تئوری سطوح اصلاح فیبوناچی نشان می دهد که پس از یک حرکت قیمت قابل توجه در یک جهت، قیمت قبل از ادامه در جهت اصلی خود، تا حدی به سطح قیمت قبلی بازمی گردد یا به سطح قبلی باز می گردد. از این اصل می توان برای تعیین اوج حرکات بالقوه صعودی آینده استفاده کرد.

پس از کاهش به زیر سطح 0.382 Fib در 89 دلار، قیمت LTC در حال بررسی اعتبار آن به عنوان مقاومت است (نماد قرمز). در صورت موفقیت آمیز بودن، احتمالاً به افت 0.618 Fib در 80 دلار منجر می شود.

با در نظر گرفتن همه شاخص‌های بالا، ادامه روند نزولی باعث می‌شود که LTC احتمالاً در خط حمایت صعودی بلندمدت ۷۴ دلار پشتیبانی پیدا کند. با این حال، اگر قیمت شتاب بگیرد و از سطح مقاومت عبور کند، به طور بالقوه می تواند به بالاترین سطح ۱۲ ماهه ۱۳۰ دلار افزایش یابد.

پیش بینی قیمت لایت کوین (LTC).
نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

علیرغم این تحلیل قیمت نزولی LTC، نزدیک شدن به منطقه 89 دلاری به این معنی است که روند نزولی نیست. بنابراین، قیمت می تواند دوباره تا مقاومت بلندمدت 100 دلار افزایش یابد.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post آیا قیمت لایت کوین (LTC) می تواند مقاومت را بشکند و به بالاترین سطح سالانه برسد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *