لونو با یکی دیگر از چراغ های برجسته خود خداحافظی می کند. این خبر آخرین مورد از یک سری خروج از بورس آشفته را نشان می دهد.

لونو، یک صرافی ارزهای دیجیتال که متعلق به گروه ارز دیجیتال است، بلافاصله پس از موجی از اخراج‌ها، با یک خروج سطح بالا دست و پنجه نرم می‌کند. ویجی عیار که در روزهای ابتدایی به این شرکت پیوست و معاون توسعه شرکت و بین‌الملل شد، پس از هفت سال ترک می‌کند. همه جزئیات این حرکت علنی نیست، اما در زمینه اخراج های دسته جمعی و مبارزه مالی رخ می دهد.

ضررهای لونو

به گفته صفحه لینکدین، عیار پس از چندین پست در سطح بالا در شرکت های فنی و مالی، در ماه می 2016 به لونو پیوست. کارفرمایان قبلی او شامل شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Antler، Google و PricewaterhouseCoopers هستند. او به‌عنوان مدیر اجرایی لونو در سنگاپور، مشارکت‌های جهانی ایجاد کرد، تیم آسیا-اقیانوسیه را رشد داد و توسعه لونو را به ده‌ها بازار رهبری کرد.

اما لونو در حالت توسعه باقی نمانده است. خروج عیار اندکی پس از آن صورت می گیرد که شرکت اعلام کرد از سنگاپور خارج می شود، جایی که او هنوز در آنجا مستقر است. بر اساس گزارش CNBC در تاریخ 2 مه، عیار انکار می کند که خروج او با این حرکت مرتبط باشد.

یکی از سخنگویان لونو به CNBC تایید کرد که آیاار برای دنبال کردن یک فرصت جدید در این صنعت می رود. هنوز مشخص نیست که عیار بعداً کجا کار خواهد کرد.

در ژانویه، لونو از تلاش برای بازسازی گسترده خبر داد. در نتیجه آشفتگی بازار در سال 2022، صرافی فاش کرد که 336 کارمند خود را اخراج خواهد کرد. اینها 35 درصد از نیروی کار Luno را در سراسر حوزه های قضایی تشکیل می دادند.

این شرکت همچنین موسس و مدیر ارشد فناوری خود، تیموتی استرانکس را در دسامبر گذشته از دست داد. و همچنین مدیر عامل آن مارکوس سوانپول در ماه مارس.

زمان نشان خواهد داد که خروج عیار چه تاثیری بر لونو خواهد داشت، به خصوص که صرافی با چالش‌های مداوم در بازار کریپتو مواجه است. هیچ کس به اندازه خود سوانپول در این مورد صادق نبوده است.

در ژانویه، Swanepoel، مدیرعامل وقت، به CNBC گفت: «2022 سال فوق‌العاده سختی برای صنعت گسترده‌تر فناوری و به‌ویژه بازار ارزهای دیجیتال بوده است. متأسفانه لونو از این تلاطم مصون نمانده است که بر رشد کلی و تعداد درآمد ما تأثیر گذاشته است.

DCG در سال 2022 آسیب دید

DCG، شرکت مادر Luno، Genesis و CoinDesk، یکی از قربانیان سخت‌ترین آسیب‌دیدگی در سال 2022 بوده است. این شرکت خسارت 1.1 میلیارد دلاری را برای سال مالی 2022 فاش کرد. DCG تا 31 دسامبر 2022 وجه نقد و معادل های نقدی 262 میلیون دلاری را در اختیار داشت.

DCG از سقوط بازار کریپتو و سقوط صندوق تامینی کریپتوی Three Arrows Capital که در قبال وام به جنسیس، پلتفرم وام دهی آن شرکت، نکول کرد، به شدت آسیب دید.

اما مشکلات DCG به همین جا ختم نمی شود. DCG با خطر نکول وام 630 میلیون دلاری که به جنسیس بدهکار است و از نظر تئوری قرار است در این ماه بازپرداخت کند، مواجه است.

The post Luno Executive Jumps Ship Pas Heavy Layoffs اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *