ارزش اتریوم سهامدار با ضررهای غیر واقعی کاهش یافته است. با این حال، کسانی که بیشترین ضرر را دارند، برخی از بزرگترین سهامداران هستند.

در 11 آوریل، ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode وضعیت فعلی سود و زیان اتریوم را گزارش کرد.

وی خاطرنشان کرد که ضرر خالص غیر واقعی در زنجیره Ethereum Beacon بالغ بر 4.7 میلیارد دلار است. با این حال، این میزان از اوج 16 میلیارد دلاری پس از فروپاشی Terra Luna 70 درصد کاهش یافته است.

این زمانی بود که قیمت اتریوم در ژوئیه 2022 به 1000 دلار رسید. از آن زمان به بعد که دارایی به درب 2000 دلار می زند، تقریباً دو برابر شده است.

Glassnode همچنین گزارش داد که “بزرگترین سپرده گذاران بالاترین درجه درد مالی را تجربه می کنند و 70 درصد از زیان های تحقق نیافته را در اختیار دارند.”

سود/زیان تحقق نیافته توسط اندازه سپرده گذار اتریوم 2.0 – گلاسنود

دینامیک استیکینگ اتریوم

با این وجود، سرمایه‌گذاران بلندمدت از چیزهایی مانند «زیان‌های محقق نشده» ناراحت نخواهند شد. اگر قصد فروش یا بازی در بازار را نداشته باشند، خرید ETH به هر قیمتی و قرار دادن آن برای اتریوم بیشتر، استراتژی خوبی برای بسیاری است.

گلاسنود نیز مشاهده شده ماهیت استخر سهام اتریوم این اشاره کرد که آنها “عمدتا از سپرده گذاران مکرر تشکیل شده اند که دارای اعتبار سنجی های متعدد هستند.” این سازمان افزوده است که اینها روزانه بالغ بر هزار سپرده ایجاد می کنند.

با این حال، رویدادهای مهمی مانند پیدایش Beacon Chain، ادغام، و ارتقای آینده شانگهای شاهد افزایش سپرده گذاران یکباره بوده است.

پویایی استخر سهام اتریوم - گلس‌نود
دینامیک استخر استاکینگ اتریوم – گلس‌نود

علاوه بر این، اشاره کرد که فعالیت های سپرده گذاری در حال حاضر “به دلیل فشار نظارتی و ارتقاء شانگهای” کم است.

جنگ آمریکا علیه کریپتو شامل سرکوب خدمات استیکینگ نیز می شود. گری جنسلر، رئیس SEC نیز بارها ادعا کرده است که ETH یک امنیت است. در واقع، هنوز به طور رسمی توسط کنگره ایالات متحده طبقه بندی نشده است.

با این حال، سوال بزرگ در میان معامله‌گران اتریوم این است: آیا پس از ارتقاء Shapella در این هفته، فروش زیادی وجود خواهد داشت؟

شاپلا سلوف؟

12 آوریل روزی است که شبکه مورد انتظار شاپلا (شانگهای) را پشت سر می گذارد.

در نتیجه، ETH شرط بندی شده برای برداشت در دسترس خواهد بود، اما به این سادگی نیست. برای حفظ امنیت و ثبات شبکه، 18 میلیون ETH سهام همه به یکباره منتشر نخواهد شد.

اعتبار دهندگان و سهامداران باید یک دوره صف و برداشت را طی کنند که ممکن است ماه ها طول بکشد. بنابراین، بسیار بعید است که بخش عظیمی از ETH در این هفته به بازارها فروخته شود.

ETH/USD 1 هفته - BeInCrypto
ETH/USD 1 هفته – BeInCrypto

قیمت ETH در حال حاضر به دنبال افزایش 3.3 درصدی در روز، در بالاترین سطح هشت ماهه 1923 دلار معامله می شود.

The post اکثر نهنگ‌های اتریوم هنوز زیر آب هستند، آیا بعد از Shapella به فروش خواهند رسید؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *