سازمان غیرمتمرکز خودمختار ساز (MakerDAO) در مسیر تصویب مجموعه ای از پیشنهادات حکومتی است. تا حدودی بحث برانگیز است، اینها ناشناس بودن نمایندگان را تحمیل می کند.

از بعدازظهر یکشنبه، این پیشنهادها در نظرسنجی با بیش از 88 درصد آرا موافق به تصویب این تغییرات بسیار جلوتر بودند. قرار است رای گیری روز دوشنبه پایان یابد.

MakerDAO از حکومت ناشناس حمایت می کند

در اکوسیستم Maker، دارندگان MKR واجد شرایط رای دادن در مورد تغییرات پروتکل هستند. اما آنها همچنین می توانند رای خود را تفویض کنند. این نمایندگان مانند سیاستمداران عمل می کنند. هرچه دارندگان MKR بیشتری را متقاعد کنند که آرای خود را تحویل دهند، نمایندگان قدرت بیشتری دارند.

به عنوان بخشی از تغییرات در مکانیسم رای گیری MakerDAO که توسط یکی از بنیانگذاران Rune Christensen حمایت می شود، نمایندگان از افشای عمومی هویت خود منع می شوند. هر نماینده ای که در انجام این کار مقصر شناخته شود، پرداخت هایی را که معمولاً دریافت می کند از دست می دهد.

علاوه بر این، برای کمک به شناسایی موارد نقض قوانین، یک جایزه افشاگر نیمی از پرداخت‌های قربانی را به هر کسی که به شناسایی نقض ناشناس کمک می‌کرد تعلق می‌گیرد.

کریستنسن در اظهار نظر در انجمن مدیریت MakerDAO به نفع ناشناس ماندن اجباری استدلال کرد. او گفت که قوانین جدید مانع از استفاده ناعادلانه نمایندگان از قدرت رای خود می شود.

کریستنسن گفت: «نکته این است که مهاجمان، رشوه‌دهندگان و غیره نمی‌توانند بدانند چه شرکت‌ها یا افرادی را هدف قرار دهند». نوشت.

وی افزود، ناشناس ماندن اجباری به جلوگیری از استفاده افراد از “ارتباطات شخصی واقعی یا سیاست های اجتماعی برای انباشت قدرت” کمک می کند.

برخی از نمایندگان در برابر تغییرات مقاوم هستند

در نهایت به نظر می رسد قوانین جدید با اکثریت آرا تصویب می شود. اما ایده ناشناس ماندن اجباری خالی از مخالفان نیست.

به عنوان مثال، یکی از اعضای انجمن Maker که با نام CodeKnight شناخته می‌شود، این کار را انجام داده است با اشاره به که سیستم پاداش خطر دعوت کردن به داکسینگ را دارد. آنها توضیح می دهند که از آنجایی که به کسانی که قوانین ناشناس بودن را فاش می کنند پاداش می دهد، این پیشنهاد می تواند مردم را تشویق کند تا نمایندگان را به سمت خود بیاورند.

آنها استدلال می کنند که چنین حرکتی “محیطی را ایجاد می کند که در آن افراد به یکدیگر مشکوک هستند و فعالیت های مشترک مخاطره آمیز است”.

آنها ادامه می دهند که نمایندگان ممکن است ناخواسته هویت خود را افشا کنند. همانطور که CodeKnight می گوید، ناشناس ماندن اجباری ممکن است نمایندگان فعال بیشتر را جریمه کند، صرفاً به این دلیل که آنها فرصت های بیشتری برای اشتباه کردن دارند.

پست MakerDAO اصلاحات اساسی را اعلام کرد: در آغوش ناشناس بودن اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *