این کمیسیون اوراق بهادار مالزی (SC) به Huobi Global به دلیل فعالیت بدون مجوز دستور داده است که تعطیل شود.

به گفته کمیسیون، Huobi بدون مجوز اپراتور بازار شناخته شده که مقررات محلی و قوانین حمایت از سرمایه گذار را اجرا می کند، فعالیت کرده است.

کرکره مالزی 40 صرافی

مدیر عامل شرکت Huobi مالزی باید متوقف کردن تبلیغات به مالزیایی ها و حذف دسترسی به برنامه های صرافی در پلتفرم های دیجیتال.

شورای امنیت مالزی به مشتریان مالزیایی توصیه می کند که تجارت را متوقف کنند، وجوه را برداشت کنند و حساب های خود را ببندند. این آژانس در آگوست 2022 صرافی آسیایی را به دلیل عدم ثبت نام طبق بخش 7 (1) قانون بازارهای سرمایه و خدمات 2007 در لیست هشدار سرمایه گذاران قرار داد.

قانون مالزی، ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار در نظر می گیرد. صرافی‌ها باید شایستگی مدیریت ارشد را ثابت کنند و با ریسک پولشویی و تامین مالی تروریسم مطابقت داشته باشند.

کمیسیون اوراق بهادار از مارس 2019 تاکنون 40 صرافی را تعطیل کرده است.

Luno Malaysia، SINEGY DAX، MX Global و Tokenize Technology را به عنوان مبادلات دارایی دیجیتال ثبت شده فهرست می کند.

ممنوعیت Huobi ممکن است منجر به مهاجرت معامله‌گران رمزارز به دیگر پلتفرم‌های قابل توجه در میان علاقه‌مندی رو به رشد به این بخش شود. پذیرش کریپتو در مالزی از 20 درصد در سه ماهه چهارم 2021 به 26 درصد یک سال بعد افزایش یافت.

نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال در مالزی – دولتمرد

Huobi سومین صرافی بزرگ مالزی بود

داده های Statista نشان می دهد که Huobi 20٪ از درآمد معاملات ارزهای دیجیتال مالزی در سه ماهه چهارم سال گذشته را به خود اختصاص داده است. صرافی دارای مجوز Luno با 37% بیشترین سهم را به خود اختصاص داد و صرافی P2P از بین رفته LocalBitcoins با 23% رتبه بندی شده است.

صرافی ها و پلتفرم های پیشرو ارزهای دیجیتال در مالزی
صرافی ها و پلتفرم های پیشرو ارزهای دیجیتال در مالزی – دولتمرد

تعطیلی Huobi و LocalBitcoins احتمالاً باعث خواهد شد که تجارت به یکی از چندین صرافی دیگر سوق پیدا کند. مالزیایی ها طرفدار Bitpanda، Paybis، Kraken، eToro و SINEGY هستند که در سه ماهه چهارم 2022 نیز سهم درآمد دو رقمی را ثبت کردند.

MX Global، Coinmama و Tokenize 16 درصد را به خود اختصاص دادند.

Huobi 25٪ از ارزش دلار سوخته توکن های HT خود را از سه ماهه چهارم 2022 تا سه ماهه اول 2023 از دست داد.

با این حال، گزارش اخیر Kaiko نشان داد که لغو معاملات نقدی با کارمزد صفر توسط بایننس، حجم معاملات Huobi را تا اوایل ماه مه 8 درصد افزایش داد. بایننس در ماه مارس به تبلیغ معاملات نقطه ای بدون کارمزد هفت ماهه برای همه جفت ها به جز BTC-TUSD پایان داد.

The post رگولاتور مالزی، صرافی Huobi را مجبور به تعطیلی کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *