یکی از مقامات سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تتر را به شدت محکوم کرده و از قانون‌گذاران خواسته است که این ارز دیجیتال را ممنوع کنند.

روز سه‌شنبه، یکی از مقامات سابق SEC به Tether USDT حمله کرد و از قانون‌گذاران ایالات متحده خواست که استیبل کوین را ممنوع کنند و آن را «خانه بزرگ کارت» نامید. جان رید استارک، رئیس سابق دفتر اجرای اینترنت SEC، با 18 سال سابقه در بخش اجرای این آژانس، معتقد است که استیبل کوین می‌تواند «دومینوی بعدی سقوط» باشد.

پایان تتر؟

در توییتر 9 می نخاستارک توجه خود را به ذخایر تتر جلب کرد که به گفته او “ممیزی نشده، تایید نشده و در نتیجه مشکوک بود.” او همچنین ادعا کرد که استیبل کوین‌هایی مانند تتر برای حسابرسی یا گزارش‌دهی با «محدودیت نظارتی» مواجه نیستند.

به گفته او، این باعث شد تا مشتریان تتر با ناسزاگویی، هیاهو و هیاهوی روابط عمومی به‌طور قابل توجهی توهین‌آمیز و ناکارآمد تتر دست و پنجه نرم کنند.

استارک بر عدم اعتماد به گزارش‌های تتر تأکید کرد، زیرا این شرکت فقط گواهی‌ها را ارائه می‌کند و حسابرسی کامل را انجام نمی‌دهد. حسابرسی ها برخلاف گواهینامه ها، صورت های مالی را به طور کامل بررسی می کنند تا ریسک ها را شناسایی کنند، از صحت و سقم اطمینان حاصل کنند و سطح بالاتری از اطمینان را ارائه دهند.

از سوی دیگر، گواهی‌ها، اطلاعات خاص را در یک لحظه بدون انجام تجزیه و تحلیل عمیق ریسک‌ها و کنترل‌ها تأیید می‌کنند.

استارک ادامه داد:

تحت هر شرایطی، یک گواهی مشابه ممیزی نیست – و این نوع “عکس فوری تایید نشده” هرگز از هیچ نوع نظارت قانونی عبور نمی کند.”

از نظر قانونی، تتر حتی نیازی به ارائه گواهینامه ندارد. اگرچه، تتر نزدیک به شش سال است که قول حسابرسی مناسب را داده است. در ژوئیه 2021، استوارت هوگنر، مشاور عمومی تتر، وعده داده است حسابرسی کامل در «ماه‌ها، نه سال‌ها».

CTO تتر در 10 می با پیوندی به آخرین گواهینامه خود پاسخ داد گزارش. اما به نظر می رسد که هیچ یک از نگرانی های استارک را برطرف نکرده است.

آیا می توانید به ذخایر تتر اعتماد کنید؟

تتر ادعا می‌کند که توکن‌های آن با یک ارز فیات منطبق و 100% توسط ذخایر پشتیبانی می‌شوند.

ذخایر مالی برای استیبل کوین ها حیاتی است. آنها با حمایت از هر واحد با دارایی های دنیای واقعی، ثبات و اعتماد را فراهم می کنند. ذخیره پایدار به اطمینان از اطمینان و ارزش ثابت کمک می کند.

هنگامی که ذخایر در معرض تهدید قرار می گیرند، استیبل کوین می تواند کاهش یابد (یا ارزش 1 به 1 خود را با ارز فیات اصلی از دست بدهد). در ماه مارس، در اوج بحران بانکی بهار، USDC، یک استیبل کوین دیگر، به 0.88 دلار کاهش یافت.

مدت کوتاهی پس از اینکه Circle، ناشر USD Coin (USDC) ناتوانی خود را در برداشت 3.3 میلیارد دلار از ذخایر 40 میلیارد دلاری خود در بانک سیلیکون ولی (SVB) فاش کرد، استیبل کوین با یک فروش مواجه شد که قیمت آن را به زیر 1 دلار رساند.

ماه گذشته، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس لایحه گسترده استیبل کوین را منتشر کرد. این کشور ممنوعیت موقت استیبل کوین هایی که توسط ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شوند را پیشنهاد می کند.

The post “A Mammoth House Of Cards”: رسمی سابق SEC، Stablecoin Tether را منفجر می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *