چند ضلعی (MATIC) در هفته گذشته با نزدیک شدن به ارتقاء Shapella، 5 درصد کاهش یافته است. شاخص‌های نزولی روی زنجیره نشان می‌دهند که قیمت MATIC می‌تواند بیشتر از این افزایش یابد. آیا پشتیبانی 0.9 دلاری می تواند ثابت بماند؟

بلاک چین لایه 2 Polygon (MATIC) در اصل برای حل مشکلات مقیاس پذیری در شبکه اتریوم ساخته شده است. از زمانی که اتریوم یک نقشه راه برای مهاجرت به Proof-of-Stake رونمایی کرد، سرمایه‌گذاران کریپتو به طور فزاینده‌ای نسبت به دوام طولانی مدت Polygon و سایر شبکه‌های L2 محتاط شده‌اند.

توسعه دهندگان Polygon چند ماه گذشته را صرف عرضه محصولاتی کرده اند که آن را مشاهده خواهند کرد کاملent اتریوم به جای رقابت به تازگی، راه اندازی از ZkEVM الف را ترسیم کرد کامنت مرموزتی از ویتالیک بوترین. در این پیام آمده بود:

“چند میلیون محدودیت برای انسان، مقیاس پذیری نامحدود برای بشر”

پیام بوترین به تلاش های تیم Polygon برای تمرکز به سمت ارائه زیرساخت های زنجیره ای متقابل کمکی برای اتریوم 2.0 و سایر شبکه های بلاک چین اشاره کرد.

با این حال، علی‌رغم این گزارش‌های مثبت رسانه‌ای، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در حال اتخاذ مواضع نزولی کوتاه‌مدت هستند. آیا محبوبیت این هفته می تواند با ارتقای آتی بیشتر بر روی اتریوم متمرکز شود؟

نهنگ های MATIC مواضع محتاطانه ای اتخاذ می کنند

به نظر می رسد نهنگ های MATIC با نزدیک شدن به ارتقاء Shapella رویکرد محتاطانه ای را در پیش گرفته اند. به گفته شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین، Santiment، تراکنش های بزرگ شامل MATIC در هفته گذشته 50 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه تراکنش های Whale به ارزش 100000 و بالاتر از 129 تراکنش یک هفته قبل به 65 تراکنش تا 11 آوریل کاهش یافته است.

قیمت چند ضلعی (MATIC) در مقابل تعداد معاملات نهنگ، آوریل 2023. منبع: مقدس

تعداد تراکنش‌های نهنگ معیاری است که تعداد تراکنش‌های روزانه به ارزش 100000 دلار و بالاتر را خلاصه می‌کند. کاهش ارزش معاملات نهنگ معمولاً به این معنی است که سرمایه گذاران بزرگ موضعی محدود دارند و از شرط بندی های بزرگ اجتناب می کنند.

نگاهی دقیق تر به نمودار نشان می دهد که چگونه اقدام قیمت MATIC با تعداد تراکنش های Whale ارتباط نزدیکی داشته است. اگر نهنگ ها خارج از عمل باقی بمانند، MATIC می تواند آسیب های بیشتری را تجربه کند.

به طور مشابه، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران DeFi نیز در هفته‌های اخیر در حال اتخاذ مواضع نزولی در MATIC هستند.

طبق گفته گلس‌نود، توکن‌های MATIC که در قراردادهای هوشمند قفل شده‌اند، در هفته‌های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته‌اند.

نمودار زیر نشان می‌دهد که چگونه کاربران پروتکل DeFi تقریباً 70.16 میلیون MATIC (0.71٪ از عرضه در گردش) را بین 7 مارس و 12 آوریل رها کرده‌اند.

قیمت چند ضلعی (MATIC) در مقابل عرضه در قراردادهای هوشمند، آوریل 2023
قیمت چند ضلعی (MATIC) در مقابل عرضه در قراردادهای هوشمند، آوریل 2023. منبع: گلاسنود

وقتی شرکت کنندگان شبکه توکن هایی را در یک قرارداد هوشمند به اشتراک می گذارند، اساساً دارایی های خود را به عنوان وثیقه برای شرکت در یک پروژه خاص یا کسب پاداش قفل می کنند. اگر سرمایه گذاران به طور مداوم توکن های خود را از بین ببرند، نشان دهنده احساسات نزولی پیرامون پروژه است. کاربران ممکن است به دنبال تخلیه دارایی های خود در هنگام برداشت سکه از سیستم عامل های DeFi باشند.

ارزش بازار توکن های بدون سهم تقریباً 76.4 میلیون دلار است. اگر سرمایه گذاران DeFi در تلاش برای جلوگیری از زیان دائمی فشار فروش را افزایش دهند، می تواند شاهد کاهش بیشتر قیمت MATIC در هفته های آینده باشد.

پیش بینی قیمت MATIC: 0.90 دلار می تواند پشتیبانی قوی ارائه دهد

همانطور که توسط IntoTheBlock گزارش شده است، تعداد زیاد سرمایه گذاران Polygon که حتی در منطقه 0.90 دلار شکسته می شود، می تواند به مارپیچ نزولی فعلی پایان دهد.

نقطه سربه سر قیمتی است که در آن هزینه خرید با ارزش بازار فعلی یک دارایی دیجیتال برابر است. وقتی یک دارایی به نقطه سربه سر کاهش می یابد، سرمایه گذاران به دنبال حفظ ثبات هستند یا برای حفظ وضعیت سودآوری خود، ارز دیجیتال بیشتری را خریداری می کنند.

برعکس، سرمایه گذاران ممکن است به سرعت بفروشند تا زمانی که قیمت به سمت نقطه سربه سر افزایش می یابد، مقداری سود کسب کنند. این می تواند به طور ناخواسته یک دیوار فروش ایجاد کند و قیمت را به عقب براند.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، MATIC احتمالاً پشتیبانی فعلی خود را در 0.95 دلار از دست خواهد داد. با این حال، 42000 آدرس دارای 454 میلیون سکه به دنبال جلوگیری از افت در این محدوده قیمت هستند.

توزیع یکنواخت قیمت چند ضلعی (MATIC).  آوریل 2023
توزیع یکنواخت قیمت چند ضلعی (MATIC). آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر قیمت MATIC به بالای 1.15 دلار برسد، شبکه Polygon می تواند از روند نزولی خارج شود. اما سود گرفتن از 37000 آدرس که 431 میلیون سکه را به قیمت حداکثر 1.15 دلار خریداری کردند می تواند مقاومت کند.

با این حال، اگر MATIC بتواند مقاومت 1.15 دلاری را بشکند، می تواند به سمت 1.31 دلار افزایش یابد. در اینجا، یک خوشه دیگر از 80000 عدد که دارای 430 میلیون سکه است می تواند باعث عقب نشینی شود.

پست به جایی که قیمت چند ضلعی (MATIC) ممکن است در این هفته حرکت کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *