قیمت Polygon (MATIC) از اواخر فوریه به طور قابل توجهی کاهش یافته است. این یک ساختار بلندمدت را در طول سقوط خود باطل کرد.

قرائت از هر دو بازه زمانی بلند مدت و کوتاه مدت هنوز نزولی است. در نتیجه، انتظار می رود روند نزولی بدون جهش ادامه یابد.

قیمت چند ضلعی از ساختار بلندمدت کاهش می یابد

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی هفتگی نشان می دهد که روند Polygon نزولی است. دو دلیل اصلی برای این وجود دارد.

مهمترین آنها، شکست از یک کانال موازی صعودی در آوریل 2023 است. قبل از شکست، کانال از ژوئن 2022 برقرار بود.

بنابراین، شکست آن یک علامت قاطع نزولی است که نشان می دهد افزایش قبلی به پایان رسیده است. اغلب، چنین شکست‌هایی به این معنی است که اکنون روند جدیدی در جهت دیگر آغاز شده است.

نمودار هفتگی MATIC/USDT. منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) نیز نزولی است. با استفاده از RSI به عنوان یک شاخص حرکت، معامله گران می توانند تعیین کنند که آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و تصمیم بگیرند که آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است.

RSI در ماه آوریل به زیر 50 سقوط کرد (نماد قرمز)، در همان زمان قیمت سقوط کرد. این کاهش را قانونی کرد و بیشتر نشان داد که روند بلندمدت نزولی است.

پیش بینی قیمت MATIC: خرابی می تواند کاهش را تسریع کند

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی کوتاه مدت شش ساعته، پیش‌بینی نزولی قیمت MATIC را ارائه می‌دهد. این نشان می دهد که کاهش بلندمدت بدون جهش ادامه خواهد داشت. اولین دلیل این امر از شمارش امواج ناشی می شود.

تئوری موج الیوت، که توسط تحلیلگران فنی به کار می رود، شامل تجزیه و تحلیل الگوهای قیمت درازمدت تکرارشونده و روانشناسی سرمایه گذار برای تعیین جهت یک روند است.

شمارش نشان می دهد که MATIC در حال حاضر در موج چهار این کاهش پنج موجی قرار دارد. بنابراین، یک قطره دیگر این بخش از اصلاح را تکمیل می کند.

دلیل دوم وجود یک کانال موازی صعودی است. همانطور که در بازه زمانی هفتگی مشخص شد، چنین کانال هایی معمولاً منجر به خرابی می شوند.

علاوه بر این، قیمت در بخش پایینی کانال معامله می شود و از احتمال شکست حمایت می کند.

اگر چنین اتفاقی بیفتد، محتمل ترین هدف برای پایین ترین سطح نزدیک به 0.77 دلار خواهد بود. هدف با طول موج یک (سفید) و 1.61 فیب بازگردانی خارجی موج چهار (سیاه) پیدا می شود. این همچنین با منطقه حمایت افقی بلند مدت 0.75 دلاری همخوانی دارد.

پیش بینی قیمت MATIC
نمودار شش ساعته MATIC/USDT. منبع: TradingView

با وجود پیش‌بینی نزولی قیمت MATIC، حرکت بالاتر از خط مقاومت کانال کوتاه‌مدت به این معنی است که حداقل روند کوتاه‌مدت صعودی است.

در این صورت، قیمت می تواند به سمت نزدیک ترین مقاومت در 1.05 دلار افزایش یابد. با این حال، این قرائت های نزولی از بازه زمانی هفتگی را باطل نمی کند.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post پیش بینی قیمت چند ضلعی (MATIC): برگشت یا کاهش بیشتر؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *