سقوط بازار کریپتو در 5 می شاهد کاهش قیمت Polygon (MATIC) به زیر 0.90 دلار برای اولین بار از ژانویه بود. اما به نظر می رسد عرضه جهانی اخیر محصول NFT ساتبی در حال برانگیختن مجدد علاقه سرمایه گذاران در سراسر شبکه است. آیا این برای تأیید یک پیش‌بینی صعودی قیمت MATIC کافی است؟

در 1 می 2023، Sothebys، یکی از بزرگترین دلالان هنرهای زیبا و کلکسیونی در جهان، تصمیم خود را برای راه اندازی یک بازار NFT در شبکه Polygon (MATIC) و اتریوم اعلام کرد.

راه‌اندازی محصول به سرمایه‌گذاران رمزارز امکان می‌دهد تا فروش آثار هنری NFT ثانویه را به صورت همتا به همتا انجام دهند.

تنها یک هفته پس از عرضه NFT Sotheby، Polygon در حال حاضر شاهد رشد تقاضا و جذب کاربران جدید است. در اینجا آمده است که چگونه این می تواند قیمت MATIC را از روند نزولی فعلی خود خارج کند.

Polygon در حال جذب کاربران جدید است

رشد شبکه تعداد آدرس های کیف پول جدید ایجاد شده در شبکه بلاک چین را ردیابی می کند. پس از ثبت کاهش شدید در ماه آوریل، نمودار Glassnode زیر نشان می دهد که چگونه رشد شبکه چند ضلعی 51٪ از 419 به 633 آدرس کیف پول جدید بین 6 تا 10 می افزایش یافته است.

پیش‌بینی قیمت چند ضلعی (MATIC) می 2023 – رشد شبکه. منبع: گلاسنود

Polygon یک شبکه بلاک چین محبوب برای تجارت NFT به دلیل کارمزد پایین و زمان تراکنش سریع است. جای تعجب نیست که داده‌های زنجیره‌ای اخیراً در تعداد کاربران جدیدی که به شبکه Polygon می‌پیوندند، افزایش یافته است.

اگر این روند ادامه یابد، تقاضای کاربران جدید می تواند پیش بینی صعودی قیمت MATIC را تایید کند.

تقاضا برای MATIC در حال رشد است

علاوه بر این، به نظر می رسد که هجوم کاربران جدید به افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای MATIC تبدیل شده است. دفاتر سفارش کل مبادلات ارائه شده در زیر نشان می دهد که سفارشات خرید MATIC اکنون از عرضه بازار فراتر رفته است.

در حال حاضر، سرمایه گذاران برای خرید 23 میلیون سکه MATIC سفارش محدود کرده اند. اما، در تایید موضع صعودی، معامله گران Polygon تنها 17.5 میلیون سکه در اطراف قیمت های فعلی قرار داده اند.

چند ضلعی (MATIC) پیش بینی قیمت - می 2023. Agg.  مبادله کتاب های سفارش.
چند ضلعی (MATIC) پیش بینی قیمت – می 2023. Agg. مبادله کتاب های سفارش. منبع: IntoTheBlock

متریک عمق بازار مبادلات تمام سفارش‌های محدودی را که در صرافی‌های شناسایی شده توسط دارندگان یک ارز دیجیتال خاص انجام می‌شود، جمع‌آوری می‌کند. و با تقاضای مازاد فعلی بازار 5.5 میلیون MATIC، قیمت ها احتمالاً با شروع رقابت خریداران افزایش خواهند یافت.

به طور خلاصه، اگر رشد شبکه همچنان به افزایش خود ادامه دهد، تقاضا احتمالاً بیشتر افزایش خواهد یافت. و در نهایت، پیش‌بینی صعودی قیمت MATIC احتمالاً تأیید خواهد شد.

پیش بینی قیمت MATIC: گاوها 0.97 دلار چشم دارند

با توجه به داده های In/Out of the Money زیر، قیمت Polygon احتمالاً به 0.97 دلار بازگشته است. اما برای اینکه گاوها از پیش‌بینی مثبت قیمت MATIC مطمئن باشند، ابتدا باید از سطح مقاومت 0.92 دلار عبور کند.

در آن زمان، خوشه ای متشکل از 28000 سرمایه گذار که میانگین قیمت 0.92 دلار را پرداخت کردند، توانستند برخی از 676 میلیون سکه خود را بفروشند. با این حال، این خوشه نشان دهنده مقاومت بزرگی برای گاوها برای غلبه بر آن در صورت ادامه افزایش قیمت است.

اما اگر پیش‌بینی صعودی قیمت Polygon تایید شود، رالی می‌تواند قبل از مواجهه با مقاومت قابل توجه‌تری به 0.97 دلار برسد. علامت قیمت 0.97 دلار تعداد زیادی از دارندگان را می بیند که وارد بازار شده اند.

این خوشه دارای بیش از 4 میلیارد سکه است. با میانگین قیمت فعلی 0.86 دلار، این نشان دهنده 3.4 میلیارد دلار است.

پیش‌بینی قیمت MATIC مه 2023 - داده‌های IOMAP
پیش‌بینی قیمت MATIC می 2023 – داده‌های IOMAP. منبع: IntoTheBlock

برعکس، اگر قیمت MATIC به زیر سطح حمایت اولیه خود در حدود 0.83 دلار سقوط کند، روند نزولی می تواند بیش از حد انتظار ادامه یابد. با این حال، دیوار خرید 14700 سرمایه‌گذار که 204 میلیون سکه را با حداقل قیمت 0.84 دلار خریداری کرده‌اند، می‌تواند مانع از افت قیمت شود.

اگرچه بعید است، عدم حفظ این سطح حمایت می تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت MATIC به سمت 0.76 دلار شود.

The post قیمت چند ضلعی (MATIC) به مبارزه ادامه می دهد، NFT های ساتبی برای نجات؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *