Polygon (MATIC) برای اولین بار از ژانویه 2023 به زیر 1.0 دلار سقوط کرده است. با توجه به احساسات اجتماعی پیرامون اکوسیستم Polygon که از زمان ارتقای اتریوم شاپلا روند منفی دارد، آیا قیمت MATIC رونق دارد یا رکود؟

Polygon (MATIC) نام خود را به عنوان یکی از اجزای حیاتی شبکه اتریوم مطرح کرد. به عنوان یک راه حل مقیاس پذیر برای هزینه های گاز بالا و توان عملیاتی کم در اتریوم و به عنوان یک لایه قابلیت همکاری، شهرت پیدا کرد.

با این حال، ارتقای Shappela نشان‌دهنده انتقال کامل ETH2.0 Proof of Stake بود که باعث افزایش توان اتریوم و کاهش تقاضای انرژی تا 99٪ شد.

ترس از منسوخ شدن عملی به تدریج در سراسر اکوسیستم Polygon (MATIC) گسترش یافته است. آیا تیم Polygon می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را احیا کند و باعث افزایش قیمت شود؟

سرمایه گذاران چند ضلعی اعتماد خود را از دست می دهند

با توجه به داده‌های زنجیره‌ای، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران و شرکت‌کنندگان شبکه در اکوسیستم Polygon از زمان تکمیل انتقال ETH2.0 اعتماد خود را از دست می‌دهند.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه Weighted Sentiment اندکی پس از تکمیل ارتقاء Shapella در 12 آوریل روند منفی را آغاز کرد.

بین 12 آوریل و 1 می، ارزش وزنی MATIC 148 درصد از 0.92 به -0.45 کاهش یافت.

قیمت چند ضلعی (MATIC) در مقابل احساسات وزنی. آوریل 2023. منبع: مقدس

به طور خلاصه، معیار احساسات وزنی، ادراک بازار پیرامون یک پروژه را با مقایسه نسبت اشاره های مثبت به موارد منفی ارزیابی می کند.

هنگامی که احساسات وزنی یک پروژه برای دوره های طولانی منفی باقی می ماند، نشان دهنده این است که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای نگران دوام طولانی مدت پروژه هستند.

مگر اینکه تیم Polygon (MATIC) بتواند محصولات منحصر به فرد جدیدی را ارائه دهد یا کمپین های اجتماعی را برای برانگیختن مجدد علاقه سرمایه گذاران راه اندازی کند، این تصور منفی ممکن است تأثیر بلندمدتی بر چشم انداز قیمت MATIC داشته باشد.

با وجود کاهش قیمت ها، MATIC هنوز بیش از حد ارزش گذاری شده به نظر می رسد

علاوه بر این، افزایش نسبت ارزش گذاری شبکه به حجم تراکنش نشان دهنده فشار نزولی قریب الوقوع قیمت MATIC است. اساساً، نسبت NVT ارزش بازار یک شبکه را با نرخ فعلی پذیرش و تراکنش کشش مقایسه می‌کند.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه MATIC کشش اساسی را از 12 آوریل از دست داده است. بین 11 آوریل و 1 مه، نسبت MATIC NVT نزدیک به 630% از 41.28 به 298.74 افزایش یافت.

قیمت چند ضلعی (MATIC) در مقابل نسبت NVT.  آوریل 2023.
قیمت چند ضلعی (MATIC) در مقابل نسبت NVT. آوریل 2023. منبع: مقدس

همانطور که در بالا گفته شد، نسبت NVT معیاری است که ارزش شبکه یک ارز دیجیتال (سرمایه بازار) را با حجم تراکنش در یک بلاک چین مقایسه می‌کند. برای ارزیابی سطح پذیرش و فعالیت در شبکه استفاده می شود.

هرچه نسبت NVT بالاتر باشد، ارزش گذاری شبکه نسبت به حجم تراکنش اساسی آن بیشتر است، که می تواند نشان دهنده ارزش بیش از حد شبکه باشد.

از این رو، این افزایش 630 درصدی در نسبت NVT به نگرانی‌های نزولی فزاینده در بین سرمایه‌گذاران Polygon اعتبار می‌افزاید. تا زمانی که تیم به شدت پاسخ ندهد، MATC ممکن است در روزهای آینده کاهش قیمت بیشتری را تجربه کند.

پیش بینی قیمت MATIC: احتمال کاهش قیمت به 0.91 دلار وجود دارد؟

طبق داده های IntoTheBlock گردآوری شده توسط IntoTheBlock، Polygon (MATIC) به زیر 0.95 دلار کاهش می یابد.

اگرچه، 6000 آدرسی که 170 میلیون سکه MATIC را با حداقل قیمت 0.95 دلار خریداری کردند، سعی کردند از این افت جلوگیری کنند.

اما، اگر سناریوی نزولی مطابق انتظار پیش برود، قیمت MATIC احتمالا به 0.91 دلار کاهش خواهد یافت. با این حال، MATIC سطح پشتیبانی قابل توجهی از 31000 آدرس با 630 میلیون سکه را در اینجا پیدا می کند.

داده های توزیع قیمت IOMAP Polygon (MATIC).  آوریل 2023.
داده های توزیع قیمت IOMAP Polygon (MATIC). آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر قیمت MATIC دوباره به بالای 1.0 دلار برسد، گاوها می توانند بازگشتی داشته باشند. اما، دیوار فروش عظیم که توسط 13000 آدرس کیف پول نصب شده است که دارای 4.08 میلیارد سکه است، احتمالاً از آن جلوگیری می کند.

خریداران در این خوشه ممکن است به دنبال کاهش قیمت 0.97 دلار و 1.01 دلار باشند. تعداد زیاد خرید در این خوشه می تواند به طور چشمگیری هر گونه افزایش بیشتر قیمت را متوقف کند.

با این حال، اگر گاوهای چند ضلعی بتوانند این مقاومت را بشکنند، دارندگان MATIC می توانند بازگشتی به سمت 1.10 دلار را پیش بینی کنند.

The post مبارزه با قیمت چند ضلعی (MATIC) به دنبال مشکلات اعتماد سرمایه گذار اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *