در دنیای ارزهای دیجیتال، هر چیزی ممکن است. این بخش میلیونرهای زیادی را به وجود آورده است، اما بسیاری را نیز در یک لحظه ورشکست کرده است. ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بسیار پایین می توانند درصدهای مضحکی افزایش پیدا کنند و سرمایه گذاران را یک شبه میلیونر کنند.

در بازار گاوی قبلی، شاهد بودیم که این سکه ها حتی چندان مفید نیستند. سکه‌های میم مانند Dogecoin (DOGE) و Shiba Inu (SHIB) هزاران درصد افزایش یافتند.

گاهی اوقات، سکه های میم جدید همچنان توجه را به خود جلب می کنند. یک توکن جدید مبتنی بر مسلماً بزرگترین میم اینترنت توانست در سه روز 21000 درصد افزایش یابد.

جایگزینی برای Dogecoin؟

این توکن بر اساس پپه قورباغه است که در سال‌های اخیر به یک الگوی مذهبی اینترنتی تبدیل شده است. پپه، یک قورباغه سبز با بدن انسان نما، از کتاب کمیک Boy’s Club در سال 2005 نشات گرفت. در حال حاضر به یک عنصر محبوب فرهنگ اینترنتی تبدیل شده است.

منبع: CoinGecko

توکن PEPE روز یکشنبه راه اندازی شد. تا صبح روز سه شنبه توانست به ارزش بازار 33 میلیون دلاری دست یابد. خود توکن به طور موقت 21000 درصد افزایش یافت. در صرافی غیرمتمرکز (DEX)، حجم Uniswap به 30 میلیون دلار رسید.

داده های Etherscan نشان می دهد که میم کوین در روز سه شنبه در مجموع 10000 دارنده فردی داشت. بنابراین این توکن به سرعت توسط گروه‌های بزرگی از سرمایه‌گذاران که همگی روی سود حساب می‌کردند، خریداری شد. استخر معاملاتی Uniswap برای توکن‌های PEPE بیش از 1.3 میلیون دلار نقدینگی دارد که همگی توسط فروشندگان ارائه می‌شود.

PEPE دارای عرضه 420 تریلیون است که اشاره ای به “4/20” است، “تعطیلات” در فرهنگ شاهدانه.

پرچم قرمز برای PEPE

با این حال، سرمایه گذاران بالقوه باید مراقب باشند و از خطرات پیرامون این توکن آگاه باشند. اول از همه، بخش بزرگی از عرضه توکن تنها در شش کیف پول متمرکز شده است که هر کدام بیش از یک میلیون دلار در PEPE دارند.

این سطح از تمرکز نگران کننده است زیرا صاحبان این کیف پول ها می توانند به طور قابل توجهی بر قیمت توکن تأثیر بگذارند و به طور بالقوه به دلیل کمبود نقدینگی موجود، آن را به صفر برساند.

منبع:اتراسکن

علاوه بر این، این دارندگان اصلی PEPE این توکن ها را تقریباً به طور همزمان، فقط چهار روز پیش دریافت کردند. این فعالیت غیرمعمول سوالاتی را در مورد هماهنگی احتمالی آنها و اهداف جمع آوری چنین مقادیر زیادی PEPE ایجاد می کند.

داستان معامله‌گری که گفته می‌شود از 300 دلار میلیون‌ها دلار درآمد داشته است در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد و علاقه به توکن Pepe را بیشتر کرد. با این حال، این روایت ممکن است بازاریابی با دقت برنامه ریزی شده ای باشد تا کاربران ناآگاه را به سرمایه گذاری جذب کند.

Meme Coins به عنوان بخشی از صنعت ارزهای دیجیتال

به لطف موفقیت میم کوین ها، به ویژه Dogecoin و Shiba Inu، بسیاری از سرمایه گذاران در طول بازار صعودی قبلی به دنیای دارایی های دیجیتال کشیده شدند. در نتیجه، میم کوین ها به نوعی بخشی از صنعت نوظهور شده اند.

با این حال، اکثر چنین ارزهای رمزپایه ای نتوانسته اند رشد خود را برای مدت طولانی حفظ کنند و در مدت کوتاهی افت زیادی را ثبت می کنند. در عین حال، پروژه هایی مانند Dogecoin و Shiba Inu در حال حاضر به ترتیب در رتبه هشتم و چهاردهم در رتبه بندی CoinMarketCap قرار دارند.

پست چرا این ارز دیجیتال 21000 درصد رشد کرده است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *