روز سه‌شنبه شبکه Theta و The Squad جشنواره فیلم Web3 MetaCannes را معرفی کردند. اما چرا به یکی نیاز داریم؟ و آیا می تواند به رقابت با معروف ترین جشنواره سالانه فیلم در جهان امیدوار باشد؟

صنعت فیلم سنتی به خاطر مراسم و جشنواره های جوایز پرشور خود مشهور است. اکنون Web3 نسخه مخصوص به خود را دارد، MetaCannes. جشنواره فیلمی که همزمان با جشنواره فیلم کن، از 16 تا 29 مه 2023 برگزار می شود. این پروژه با همکاری شبکه بلاک چین Theta و استودیو Web3، The Squad، انجام می شود.

ایده پشت MetaCannes

چرا جشنواره فیلم Web3؟ خوب، این رویداد بخشی از جنبش نوپا اما رو به رشد Film3 است.

جنبش Film3 یک مفهوم نسبتاً جدید است که اصول Web3 را با صنعت فیلم متحد می کند. هدف آن ایجاد یک صنعت فیلم غیرمتمرکز و جامعه محور است که شفاف تر، منصفانه تر و در دسترس تر باشد.

نحوه انجام آن اغلب نسبتاً پیچیده است. اما در قلب آن، مفهوم استفاده از مزایای بلاک چین برای یک صنعت دموکراتیک تر است. از جمله فعال کردن فیلم هایی که بودجه مستقیم تری دارند بدون دروازه بان های قدیمی استودیو.

صنعت فیلم منصفانه تر؟

به گفته استفان موری، موسس و مدیر اجرایی BINGEABLE، یکی از اصول جنبش Film3 این است که سازندگان را در اولویت قرار دهد.

موری در گفتگو با BeInCrypto گفت: «به طور سنتی، صنعت سرگرمی توانایی بازاریابی و توزیع را بیش از توانایی ایجاد ارزش قائل است. در مقابل، Film3 برای سازندگان و جوامعی که آنها می‌سازند ارزش بیشتری قائل است تا لوله‌هایی که هنرشان را ارائه می‌کنند.»

آندریا بری، رئیس توسعه کسب و کار در آزمایشگاه تتا، به BeInCrypto گفت: «Film3 تماماً در مورد توانمندسازی سازندگان و از بین بردن عدم تعادل قدرت طولانی مدت است که پتانسیل فیلمسازان مستقل را برای مدت طولانی محدود کرده است.

“با گنجاندن فناوری Web3 و NFTها در فرآیند ساخت فیلم، می‌توانیم ارتباط مستقیم تری بین سازندگان و مخاطبان آنها ایجاد کنیم و به جریان‌های درآمد پایدارتر و کنترل خلاقانه‌تر اجازه دهیم.”

در این جشنواره همچنین رهبران برتر در صنعت رسانه و سرگرمی Film3 از جمله فیل مکنزی و نیک سادلر برندگان اسکار و بازیگران و کارگردانان برجسته حضور خواهند داشت. این دومی شامل جاناتان کلتز، میگل فاوس و جولی پاچینو است که اولین فیلم بلند را با بودجه کامل NFT ساخته است.

شرکت کنندگان به 25 ساعت پرسش و پاسخ، پنل ها، فیلم ها و فیلم های کوتاه بومی جنبش Film3 دسترسی خواهند داشت.

پست MetaCannes رسید. اما آیا ما به جشنواره فیلم Web3 نیاز داریم؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *