بر اساس برخی گزارش ها، متا، غول رسانه های اجتماعی، قرار است جایگزین غیرمتمرکز توییتر خود را در اواخر ژوئن راه اندازی کند. این برنامه با Mastodon سازگار خواهد بود.

متا با جایگزین غیرمتمرکز توییتر خود در حال پیشرفت است و این محصول برای اواخر ژوئن عرضه می شود. اپلیکیشن جدید مبتنی بر متن اینستاگرام که هنوز نام رسمی ندارد، با پلتفرم غیرمتمرکز معروف Mastodon سازگار خواهد بود.

آیا پلتفرم میکروبلاگینگ غیرمتمرکز متا می تواند شروع به کار کند؟

جزئیات پلت فرم میکروبلاگینگ بود ارسال شده در توییتر، با این برنامه که “در پشت اینستاگرام ساخته شده است اما با برخی از برنامه های دیگر مانند Mastodon سازگار خواهد بود.” این به کاربران برنامه هایی مانند Mastodon اجازه می دهد تا پروفایل ها و محتوا را در پلت فرم جدید Meta جستجو کنند.

مانند توییتر، این برنامه برای هر پست دارای محدودیت کاراکتر تا 500 کاراکتر خواهد بود. گزارش ها حاکی از آن است که این برنامه در رابطه با رابط واقعی بسیار شبیه توییتر است.

این برنامه ویژگی‌هایی با کیفیت زندگی را ارائه می‌کند که می‌تواند “نویز را تنظیم کند” در حالی که می‌تواند کاربردهای مورد انتظار مانند صحبت مستقیم با مخاطبان را نیز ارائه دهد. این برنامه با کد P92 یا بارسلون اجرا می شود.

متا در الف توضیح داد بیانیه به MoneyControl ارائه شده است،

ما در حال بررسی یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز مستقل برای اشتراک‌گذاری به‌روزرسانی‌های متنی هستیم. ما معتقدیم که فرصتی برای فضایی جداگانه وجود دارد که در آن سازندگان و شخصیت‌های عمومی می‌توانند به‌روزرسانی‌های به موقع درباره علایق خود را به اشتراک بگذارند.»

افزایش تعداد قاتلان توییتر

تعداد جایگزین های توییتر در طول سال گذشته افزایش یافته است و Mastodon، Bluesky و Nostr Damus همگی چنین خدماتی را ارائه می دهند. آنها که ماهیت غیرمتمرکز دارند، پس از اتفاقات زیادی در توییتر از زمانی که ایلان ماسک به قدرت رسید، توجه عموم را به خود جلب کرده است.

مدیرعامل Bluesky جی گرابر گفته است که ایده ساختن پلتفرمی است که یک شخصیت متمرکز نتواند سانسور کند. برنامه Bluesky قبلاً در فروشگاه App Apple منتشر شده است. در همین حال، Mastodon همچنان محبوب ترین گزینه برای جایگزین غیرمتمرکز توییتر است. Damus جدیدتر وارد شده است که بر اساس پروتکل Nostr ساخته شده است و در حال کار بر روی رشد پایگاه کاربران خود است.

متا بیشتر توجه خود را به هوش مصنوعی معطوف کرده است

متا همچنین در تلاش برای اختراع مجدد خود بر روی فناوری های دیگر تمرکز کرده است. هوش مصنوعی و متاورژن بزرگترین این پیشرفت ها هستند. این شرکت اخیرا معرفی کرده است هوش مصنوعی مولد برای تبلیغ‌کنندگان و سازندگان محتوا، ابزارهایی را ارائه می‌دهد که تعامل مشتری را در رسانه‌های اجتماعی بهبود می‌بخشد.

برای همراهی با این پیشرفت ها، متا همچنین در حال کار بر روی پروژه های سخت افزاری و زیرساختی جدید است. که شامل یک جدید است مرکز داده هوش مصنوعی طراحی و تراشه خودش.

پست رقیب توئیتر غیرمتمرکز سازگار با Mastodon که در ماه ژوئن راه اندازی می شود اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *