هک دیگری در بازار کریپتو رخ داده است. این بار پلتفرم متاورس متاپوینت قربانی است. این پروژه با هزینه ای نزدیک به یک میلیون دلار مورد بهره برداری قرار گرفت.

پلتفرم Metaverse MetaPoint در ۱۲ آوریل به قیمت نزدیک به ۱ میلیون دلار هک شد و مهاجم ۲۵۱۵ BNB را به سرقت برد. هکر همچنین وجوه را به Tornado Cash منتقل کرده است که روند بازپرداخت قربانیان را پیچیده می کند.

متاپوینت هنوز در مورد این حادثه و اینکه آیا برنامه بازپرداختی در کارت ها وجود دارد یا خیر اظهار نظر رسمی نکرده است.

هک توضیح داده شد

مهاجم مورد بهره برداری قرار گرفت یکی از قراردادهای هوشمند روی پلتفرم. اگر کاربر سپرده گذاری کند، تراکنش یک قرارداد جدید ایجاد می کند و به جای آن دارایی ها را در آن قرارداد واریز می کند.

یکی از تحلیلگران اظهار داشت: “مشکل این است که این قرارداد تابعی به نام تایید دارد که به تماس گیرنده تابع بدون هیچ محدودیتی به توکن های $META دسترسی دارد.”

تصویر بهره برداری از قرارداد هوشمند متاپوینت از YannickCrypto

او همچنین توانست 36800 توکن POT به ارزش 63000 دلار را نجات دهد.

تیم متاپوینت اعلام کرد در تلگرام که هک شده و تمامی عملیات ها به حالت تعلیق درآمده است. آن‌ها آسیب‌پذیری‌ها را مشخص کرده‌اند و در حال حاضر روی رفع آن‌ها کار می‌کنند. کمتر از یک روز از هک می گذرد و سرقت می توانست بسیار بزرگتر باشد.

پلتفرم متاورس مخازن توکن پات متاپوینت به دلیل بهره برداری از قراردادهای هوشمند: CoinMarketCap
قیمت توکن پات: CoinMarketCap

توکن POT در حال حاضر با قیمت 1.74 دلار معامله می شود که در 24 ساعت گذشته تقریباً 77 درصد کاهش داشته است. این توکن در اوج خود 35.71 دلار قیمت داشت.

متا پوینت چیست؟

MetaPoint یک متافوره است که در آن بازیکنان می توانند در بسیاری از فعالیت های معمولی مورد انتظار در این دنیای مجازی شرکت کنند. اینها شامل درگیر شدن در فعالیت های اجتماعی، شرکت در رویدادها، بازی کردن و ایجاد کسب و کار است.

همچنین ادعا کرد که مدل معاملاتی نوآورانه و مکانیزم جدید AMM دارد. ایده این است که بازیکنان می‌توانند در مکانیزم‌های مالی شرکت کنند و همزمان با درگیر شدن در یک متاورس سرگرم شوند.

مخازن بهره Metaverse

زمانی که بزرگترین آهنربای تبلیغاتی صنعت فناوری بود، علاقه شرکت‌های بزرگ به این فضا در چند ماه گذشته کاهش یافته است. از جمله حوادث قابل توجه این واقعیت است که Walmart تعطیل کردن تجربه متااور آن در Roblox. سپس متا وجود دارد که مجبور شده است جاه طلبی های خود را کاهش دهد.

پروژه‌های کریپتو خود با مشکل مواجه هستند، چرا که Decentraland و The Sandbox ضربه خورده‌اند. با این حال، برخی از کشورها در اینجا پتانسیل قوی را می بینند، به ویژه ژاپن که خصومت زیادی از خود نشان می دهد.

پست MetaPoint پلتفرم متاورس با قیمتی نزدیک به 1 میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *