بانک تجاری متروپولیتن با کریپتو خداحافظی می کند. به گفته این شرکت، این حرکت حداقل تاثیر مالی خواهد داشت.

به گزارش الف، بانک تجاری متروپولیتن قرار است به طور کامل از بازار ارزهای دیجیتال خارج شود بیانیه توسط بانک این بانک در گزارش اخیر خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اعلام کرد که این اقدام در واکنش به تحولات صنعت ارزهای دیجیتال صورت گرفته است. از جمله تغییرات در سیاست نظارتی و ارزیابی استراتژیک مورد تجاری بانک.

دشمنی جنسلر با کریپتو

رئیس فعلی SEC، گری جنسلر، نوسانات مکرری را در ارزهای دیجیتال انجام داده است و این ممکن است یکی از عوامل تصمیم بانک باشد. به هر دلیلی، این بانک تجارت کریپتو خود را متوقف کرده است.

تا 31 مارس، سپرده های مرتبط با دارایی های دیجیتال به 4 درصد از کل، معادل 217.6 میلیون دلار کاهش یافته است. متروپولیتن شروع به بستن روابط خود با چهار مشتری مرتبط با دارایی های رمزنگاری کرده است. انتظار می‌رود این فرآیند در سال 2023 به پایان برسد. این تصمیم بر توانایی موجود مشتریان برای ارسال یا دریافت وجوه از شرکت‌های دارایی رمزنگاری تأثیری نخواهد گذاشت.

به گفته این شرکت، این حرکت حداقل تاثیر مالی خواهد داشت.

در ژانویه، Metropolitan Bank Holding (MBH)، شرکت مادر، توقف خدمات مرتبط با رمزارز را اعلام کرد. MBH تحولات صنعت و فشار نظارتی را مقصر دانست. این تصمیم به دنبال فروپاشی FTX بود که بخش‌های زیادی از صنعت کریپتو را به زانو درآورد.

مارک آر دیفازیو، رئیس و مدیر عامل بانک تجاری متروپولیتن، گفت که این تصمیم بر تجارت اصلی بانک تأثیری نخواهد داشت. در عوض، تمرکز بر ارائه “ارزش برتر برای همه سهامداران” را امکان پذیر می کند. تا 31 مارس، بانک دارای کل سپرده های اصلی 4.9 میلیارد دلار بود که افزایش 69.2 میلیون دلاری نسبت به 31 دسامبر 2022 را نشان می دهد. درآمد خالص برای سه ماهه اول سال 2023 25.1 میلیون دلار بود که 31.8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت، در حالی که درآمدهای مربوط به مدت مشابه 65.5 دلار بود. متر، افزایش سالانه 21.2٪.

بانک دیگری که کریپتو را ترک می کند

این تصمیم بانک متروپولیتن به دنبال آشفتگی اخیر در بخش بانکی است. Signature Bank و Silvergate هر دو مشارکت گسترده ای با بخش کریپتو داشتند. هر دو اکنون از بین رفته اند، اما نقش کریپتو در نابودی آنها مورد مناقشه است. با این حال، بسیاری بر این باورند که نقش کریپتو در سقوط آنها به شدت اغراق شده است.

با توجه به اینکه Metropolitan Commercial Bank که مراکز بانکی را هم در شهر نیویورک و هم در لانگ آیلند اداره می‌کند، برای صنعت کریپتو ضرر است و طیف وسیعی از محصولات و خدمات بانکی تجاری، تجاری و شخصی را به بازارهای کوچک و متوسط ​​ارائه می‌کند. مشتریان شرکتی و شهرداری مشتریان آن نیز شامل افراد با ارزش خالص بالا هستند.

علاوه بر این، گروه پرداخت های جهانی بانک نیز یک ارائه دهنده خدمات بانکی به شرکت های مختلف فین تک، پرداخت و خدمات پولی در ایالات متحده و بین المللی است. بانک تجاری Metropolitan ظاهراً یک بانک تجاری منشور ایالت نیویورک، عضو سیستم فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال، و یک وام دهنده مسکن برابر است.

پست Metropolitan Bank با کریپتو خداحافظی کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *