حداکثری بیت کوین و سرمایه گذار مایکل سیلر در مورد احتمال تبدیل توکن های BRC-20 به اوراق بهادار ثبت نشده هشدار داده است. با این حال، سیلور هنوز به طور کلی در مورد پذیرش گسترده تر آنها خوش بین است. در بحبوحه شوق BRC-20 که تقریباً یک شبکه را از کار می‌اندازد، درک پیچیده از کاربردها و سوء استفاده‌های آنها بسیار مهم است.

مایکل سیلر مدیر عامل MicroStrategy و یک ماکسیمالیست معروف بیت کوین است. او با سرمایه گذاری های قابل توجه MicroStrategy در بیت کوین و دفاع مداوم او از ارز دیجیتال اصلی خبرساز شده است.

برداشت ظریف مایکل سیلر

اگرچه، در مصاحبه اخیر با DeCrypt، سایلر یک یادداشت محتاطانه به زبان آورد. او نگران برخی از کاربردهای بالقوه بیت کوین Ordinals و توکن های BRC-20 بود.

«اگر توکن‌های BRC-20 به عنوان توکن‌های قابل تعویض برای انتشار اوراق بهادار ثبت‌نشده در نظر گرفته شوند، اعتراض‌های زیادی به آن وجود دارد، زیرا غیراخلاقی است. غیرقانونی است. و شما نمی توانید (جامعه) را برای اعتراض به آن سرزنش کنید.

بیت کوین Ordinals فعالانه ثبت ساتوشی ها (کوچکترین واحدهای بیت کوین) را با اطلاعات غیر مالی فعال می کند و آنها را شبیه توکن های غیرقابل تعویض (NFT) می کند.

از سوی دیگر توکن های BRC-20 یک استاندارد توکن جدید در شبکه بیت کوین هستند. آنها نوع خاصی از متن جاسازی شده را ترکیب می کنند. به عنوان کتیبه های ترتیبی که مجموعه ای از قوانین و مشخصات را برای ایجاد و مدیریت نشانه ها ایجاد می کند.

BRC-20 ها از Ordinals استفاده می کنند، اما همه Ordinal ها ERC-20 نیستند.

BRC-20s ممکن است اوراق بهادار ثبت نشده باشد

توکن‌های BRC-20 در موارد خاصی می‌توانند نشان دهنده سهام شرکت‌ها یا پروژه‌ها باشند. با این حال، عدم ثبت نام آنها نزد رگولاتورها، راه را برای تقلب بالقوه و دستکاری بازار باز می کند. علاوه بر این، این وضعیت توجه ناخواسته ای را به شبکه بیت کوین جلب می کند.

سایلر گفت: «اگر از آنها برای توکن کردن تمام سهام و ETFهای معاملاتی در NASDAQ استفاده می‌کردم، چه می‌شد تا افراد بتوانند به‌جای اینکه آنها را نزد یک متولی متمرکز محبوس کنند، حضانت شخصی سهام خود را بر عهده بگیرند.» “اگر به این شکل ارائه شود، بیت کوین داران آن را دوست خواهند داشت.”

با این حال، سایلر به طور کلی نسبت به ایجاد آنها خوش بین است و معتقد است که می تواند به پذیرش آنها کمک کند. سایلر به پادکست PBD گفت: «هر بار که شخصی برنامه‌ای می‌سازد که روی بیت‌کوین جالب است، مانند همه Ordinal‌ها و نوشته‌ها و هر چیزی که باعث افزایش کارمزد تراکنش‌ها می‌شود، این یک کاتالیزور است.

سیلر گفت: «کل ایده رایت کردن یک قطعه داده در بلاک چین دری را به روی این امکان باز می کند که ممکن است یک امضای دیجیتال را بسوزانم، یا ممکن است یک ثبت را بسوزانم، یا ممکن است هش یک سند را بسوزانم.

در اوایل این ماه، شور و شوق BRC-20 شبکه بیت کوین را تحت تأثیر قرار داد. محبوبیت Ordinals همچنین باعث شد بایننس برداشت BTC را متوقف کند.

پست مایکل سایلر تاییدیه توکن های BRC-20 را تایید کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *