مدیر اجرایی مایکروسافت به ادعاهای ایلان ماسک درباره کنترل OpenAI توسط مایکروسافت پاسخ داده است. در همین حال، تسلا قابلیت‌های هوش مصنوعی (AI) خود را در جلسه سهامداران به نمایش گذاشت.

جنگ برای برتری هوش مصنوعی هر روز که می گذرد تشدید می شود. ایلان ماسک، یکی از اعضای موسس OpenAI، مادر ChatGPT، اکنون احساس می‌کند که این شرکت از اصول اصلی خود یعنی منبع باز و غیرانتفاعی منحرف شده است.

ایلان ماسک ناامیدی ها را تخلیه می کند

مدیر عامل تسلا در فضای توییتری با CNBC به OpenAI انتقاد کرد. او گفتمن دلیل وجود OpenAI هستم. من به این اسم رسیدم. نام OpenAI به منبع باز اشاره دارد.

ماسک همچنین معتقد است که مایکروسافت تا حد زیادی OpenAI را پس از سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری خود در سال 2019 کنترل می کند. در ماه فوریه، ماسک توییت کرد که OpenAI به یک شرکت منبع بسته و با حداکثر سود تبدیل شده بود.

پاسخ ساتیا نادلا به اتهامات

ایلان ماسک در مناسبت های مختلف ناامیدی خود را از OpenAI نشان داده است. او قصد دارد TruthGPT را بسازد، یک ربات چت هوش مصنوعی که با ChatGPT OpenAI رقابت می کند.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت به دفاع از این شرکت پرداخته است. بعداً در مصاحبه CNBC، نادلا گفت که اظهارات ماسک “در واقع نادرست است”.

او توضیح داد که مایکروسافت علاقه غیرکنترلی به OpenAI دارد. و مادر ChatGPT توسط یک هیئت غیرانتفاعی کنترل می شود.

تسلا بازی هوش مصنوعی خود را ارتقا می دهد

در حالی که ماسک به OpenAI حمله می کند، او به طور پیوسته در حال ایجاد قابلیت های هوش مصنوعی برای تسلا و همچنین توییتر است. در جلسه سهامداران روز سه شنبه، ماسک جدیدترین ربات های تسلا را به نمایش گذاشت.

با استفاده از آموزش هوش مصنوعی، آنها می توانستند راه بروند، از نمایش های انسانی یاد بگیرند، اشیاء را از مکانی به مکان دیگر منتقل کنند و در مورد دنیای واقعی بیاموزند.

در حالی که ماسک تایید کرده است که از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری می‌کند، او می‌خواهد به مسئولیت‌هایش در تسلا ادامه دهد. مطابق با TechCrunchاو گفت:

من فکر می کنم تسلا نقش مهمی در هوش مصنوعی و AGI ایفا خواهد کرد و فکر می کنم باید بر آن نظارت داشته باشم تا مطمئن شوم که خوب است.

علاوه بر این، او معتقد است که 12 ماه آینده به دلیل سقوط بانکی و نرخ های سود بالا برای بازار سخت خواهد بود. مدیر عامل تسلا همچنین در زمان تاریکی بازار “خرید شیب” را پیشنهاد کرد.

در مورد ایلان ماسک یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

پست مدیر عامل مایکروسافت در حالی که ایلان ماسک را نشان می دهد توانایی های هوش مصنوعی تسلا را فرا می خواند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *